Wersja dla osób niedowidzących
Zbieramy na SPRZĘT RATUJĄCY ZDROWIE I ŻYCIE!
30.11.2020

W Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych dobro podopiecznych od zawsze jest najwyższym priorytetem. Z uwagi sytuację epidemiczną, w jakiej się znaleźliśmy, jesteśmy zobligowani dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym uczestnikom. Niestety, wiąże się to z bagażem dodatkowych kosztów, które musimy ponieść.

Komunikat Prezes MSPDiON ws. czerwonej strefy
23.10.2020

Przedstawiamy Państwu komunikat Prezesa MSPDION z dnia 23.10.2020 roku.

Zajęcia warsztatowe - Podwórkowy Dywan Sensoryczny
19.10.2020

W październiku w naszym ośrodku odbywały się zajęcia z cyklu Podwórkowy Dywan Sensoryczny ramach realizacji projektu we współpracy z PEPCO POLAND SP. z o.o. Dzięki temu odbyły się zajęcia terapeutyczne "Poznajemy świat zmysłami"  składające się z cyklu 5 warsztatów (1. Twarde i miękkie", 2. Co łaskocze nasze stopy?", 3. "Dary lasu", 4. "Ręce pracują, stopy zyskują", 5. "Kolorowo i wesoło"), w ramach których nasi podopieczni poznają różnorodne faktury, a następnie uzupełnią wolne miejsca na podwórkowym dywanie sensorycznym. Tę część harmonogramu prowadzą wykwalifikowani terapeuci/nauczyciele.

Łukasz Zagrobelny zagrał dla Jana Pawła II
16.10.2020

Kolejny magiczny koncert już za nami! Wydarzenie pod nazwą „Dar serca w 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II”, w ramach którego odbyła się msza święta i koncert z udziałem Łukasza Zagrobelnego przyciągnął tłumy zainteresowanych osób, w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu oraz przede wszystkim przed ekranami komputerów, telefonów i innych urządzeń, na których można oglądać live streamy poprzez Facebooka.

Papieski recital Raj Story - VIDEO, Fotorelacja
15.10.2020

Papież Jan Paweł II był wielkim człowiekiem i niedoścignionym wzorem do naśladowania dla milionów Polaków. Do tej grupy z pewnością zaliczają się członkowie naszego stowarzyszeniowego zespołu Raj Story. Niezwykle ucieszył ich więc fakt, że mogli zagrać piękny koncert ku jego czci.

Łukasz Zagrobelny zaprasza na koncert
15.10.2020
Niespodzianka! Do koncertu „Dar serca w 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II” z udziałem Łukasza Zagrobelnego zostały równo DWA TYGODNIE! Z tej okazji sam artysta postanowił podzielić się z Państwem kilkoma informacjami i osobiście, oficjalnie zaprosić na to wydarzenie.

Strona Główna

Wyjazd turystyczny do Szklarskiej Poręby
12.10.2020

W dniach 10-12.10.2020 odbył się wyjazd turystyczny dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów do malowniczej Szklarskiej Poręby. Grupa została zakwaterowana w hotelu „Sudety”, skąd rozciągał się piękny widok na miasto i masyw górski.

Na uczestników czekało wiele atrakcji. W sobotę wszyscy udali się do średniowiecznego Zamku Czocha, gdzie zwiedzano komnaty zamkowe, sale tortur oraz można było podziwiać stroje i uzbrojenie rycerskiej epoki. Następnie wszyscy udali się do Świeradowa Zdrój, aby zwiedzić uzdrowisko i przepiękny park zdrojowy w jesiennej odsłonie.

Kolejnym punktem programu był wjazd wyciągiem krzesełkowym na Szrenicę w celu podziwiania widoków górskich. Po krótkim odpoczynku w schronisku udaliśmy się w drogę powrotną – część osób powróciło wyciągiem, a ci najwytrwalsi wyruszyli pieszo górskim szlakiem w kierunku wodospadu  Kamieńczyk, a potem do Szklarskiej Poręby.

W czasie pobytu był również czas na spacerowanie i podziwianie Szklarskiej Poręby. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie z przewodnikiem huty szkła „Julia” w Piechowicach.

Podczas wyjazdu był również przewidziany czas na zajęcia z animatorem. W programie były realizowane zajęcia rozwijające twórcze myślenie i pobudzanie wyobraźni. Uczestnicy wzięli udział w takich zajęciach jak: „Poznajemy siebie - postrzeganie siebie poprzez pryzmat swoich doświadczeń a postrzeganie nas przez osoby postronne”, „Mapa celów - Marzysz i masz”, „Trening kreatywności w praktyce - ćwiczenia rozwijające twórcze myślenie i pobudzanie wyobraźni”, praca z kartami skojarzeniowymi Dixit - wesoła i zaskakująca gra skojarzeń, która pomaga rozszerzać perspektywy, pobudzać kreatywne myślenie, otwierać się na nowe rozwiązania i lepiej rozumieć inny punkt widzenia.

Cały pobyt przebiegał z zachowaniem reżimu sanitarnego. Wyjazd został dofinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji PCPR Milicz.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA