Wersja dla osób niedowidzących
„Trzydziestka” Mariusza
15.01.2021

Mariusz swoje trzydzieste urodziny obchodził 29 grudnia i wtedy świętował je w rodzinnym gronie. Z kolegami radością z tego powodu postanowił podzielić się już po Nowym Roku, podczas kolejnego pobytu w mieszkaniu treningowym. Cała przedsięwzięcie zostało przez Niego starannie zaplanowane i przygotowane. Z pomocą rodziców zakupił tort, szampana, ale poczęstunek dla wszystkich mieszkańców przygotował samodzielnie i własnoręcznie. Koledzy odwdzięczyli się szczerymi życzeniami oraz skromnymi prezentami, które sprawiły Mariuszowi ogromną radość.

Życzenia dla Ambasadorki
14.01.2021

Dziś urodziny obchodzi Ambasadorka Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, Monika Kuszyńska. Z tej okazji chcemy złożyć jej najserdeczniejsze życzenia: przede wszystkim zdrowia, szczęścia w życiu prywatnym jak i zawodowym, mnóstwa powodów do uśmiechu, szybkiego powrotu na muzyczne estrady oraz niewyczerpanych nakładów empatii, którą obdarowujesz innych.

Sięgnij po wsparcie!
01.01.2021

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych rozpoczęło realizację nowego projektu pn. "Sięgnij po wsparcie!" dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Potrwa on od 01.12.2020 r. do 31.12.2021 r. Ideą projektu jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom wywołanym przez pandemię koronawirusa poprzez zapewnienie wsparcia psychologicznego osobom niepełnosprawnym oraz ich rodzinom/opiekunom.

Startujemy z nowym projektem - Opieka Wytchnieniowa
01.01.2021

Już od 1 stycznia 2021 roku Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych realizować będzie nowy projekt – „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnościami” – edycja 2020-2021 na rok 2021. Został on dofinansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego, których dysponentem jest Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

Życzenia noworoczne od pracowników MSPDiON
31.12.2020
Przed nami Nowy Rok 2021... Życzymy Państwu aby zbliżający się rok był niezapomniany i pełen nadziei na lepsze jutro, przedstawiając krótki filmik z życzeniami od naszych pracowników. Do siego roku!
Sylwester 2017 w Mieszkaniu Treningowym
30.12.2020

To już jutro! Sylwester, czyli ostatni dzień roku kalendarzowego. zwykle kojarzy się nam on z szampańską zabawą do białego rana w gronie przyjaciół i rodziny. Niestety w tym roku, z uwagi na wytyczne reżimu sanitarnego zorganizowanie takiej imprezy nie będzie możliwe. Pozostaje nam więc tylko powspominać nasze huczne zabawy z przeszłości i życzyć sobie i Państwu, aby w niedalekiej przyszłości wszystko wróciło do normy i żebyśmy mogli spotkać się wspólnie przy stole oraz na parkiecie. Przypominamy więc spot z Sylwestra 2017, który odbył się w Mieszkaniu Treningowym w Krośnicach. Piękne czasy...

Strona Główna

Zapraszamy po kalendarze
29.12.2020

Projekt pn. „Ależ Akcja! To fotograficzna edukacja” dobiega ku końcowi. Wszystkie warsztaty fotograficzne zostały zrealizowane, a ich uczestnicy zakończą rok bogatsi o nową wiedzę i umiejętności związane z wykonywaniem poprawnych technicznie zdjęć. Na koniec przygotowaliśmy jeszcze jedną niespodziankę dla wszystkich, którzy wzięli udział w naszych działaniach.

W związku z przesunięciem kosztów zadania pojawiła się koncepcja stworzenia kalendarzy na nadchodzący, 2021 rok. Zawierają one najpiękniejsze zdjęcia wykonane przez uczestników projektu podczas pięciu tegorocznych wyjazdowych warsztatów fotograficznych, adekwatnie do każdego miesiąca. Ponadto udało się także umieścić na nim zdjęcia „backstage’owe”, pokazujące w jaki sposób pracowaliśmy mimo utrudnień związanych z pandemią. Projekt był bardzo owocny, a jego efektem jest podniesienie umiejętności fotograficznych wśród dzieci i młodzieży z Gminy Milicz i Doliny Baryczy.

Wszystkich uczestników tegorocznej edycji projektu zapraszamy po odbiór kalendarzy do siedziby MSPDiON (Milicz, ul. Kopernika 20), a konkretniej do gabinetu nr 9, w godzinach 9-16. Mamy nadzieję, że piękne kalendarze będą zdobić wasze ściany przez cały nadchodzący rok i pozwolą wrócić pamięcią do tych wyjazdów, co rano nastrajając optymistycznie na każdy z nadchodzących 365 dni.

Zadanie dofinansowano w ramach projektu „Ależ Akcja! To fotograficzna edukacja” ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego i Gminy Milicz.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA