Wersja dla osób niedowidzących
UWAGA UCZESTNICY WARSZTATÓW FOTOGRAFICZNYCH
17.09.2021

Przypominamy, iż z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne nastąpiła zmiana celu jutrzejszego wyjazdu. Zajęcia odbędą się w słynnym Zamku Czocha w Leśnej.

Rekrutacja - drugi Nordic Walking dla seniorów
15.09.2021

Kontynuujemy działania z myślą o milickich seniorach. Tym razem zapraszamy do udziału w kolejnych zajęciach grupowych z nordic walkingu. Odbędą się one już w przyszłą sobotę, 25 września br. Miejscem ich realizacji będą urodziwe zakątki Doliny Baryczy, gdzie instruktor pokaże seniorom prawidłową technikę chodu, rozgrzewkę i poinstruuje w zakresie prawidłowej pozycji. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów pod numerem telefonu 71 38 30 014 (biuro stowarzyszenia).

Wrześniowa msza św.
15.09.2021

Nowy rok szkolny rozpoczęty, wracają więc także comiesięczne Msze Święte dla uczniów Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego działającego przy MSPDiON. Dzisiejsza, z uwagi na sprzyjające warunki atmosferyczne, odbędzie się w naszej Strefie Relaksu, a celebrować będą księża z parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Milicz.

Rekrutacja na warsztaty - Kotowice, Wojsławice
14.09.2021

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież (w tym z niepełnosprawnością) z Doliny Baryczy do udziału w kolejnych warsztatach fotograficznych! Tym razem naszym cele będą dwa: Wieża Widokowa w Kotowicach oraz Ogród Botaniczny Arboretum Wojsławice. Wyjazd odbędzie się 18.09.2021 r. (sobota). Tradycyjnie uczestnicy będą mieli zapewnioną opiekę, transport oraz wyżywienie, wszystko w reżimie sanitarnym.

Nordic walking dla osób 60+
11.09.2021

Działania z myślą o milickich seniorach trwają w najlepsze. W ubiegłą sobotę 11.09.2021 r. pod okiem instruktora wybrali się oni do Słączna, gdzie przy pięknej pogodzie i okolicznościach przyrody wzięli udział w grupowych zajęciach nordic walking na świeżym powietrzu.

Dzień Sportu w MSPDiON
10.09.2021

Dzieci i młodzież z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych bardzo aktywnie rozpoczęli nowy rok szkolny. Korzystając ze sprzyjających warunków atmosferycznych przedszkolaki i uczniowie Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego wyszli na dziedziniec, aby podjąć się sportowej rywalizacji. I choć projekt nosi nazwę „Futbolowi Pasjonaci 4”, to piłka nożna była tylko jedną z wielu przewidzianych tego dnia konkurencji.

Strona Główna

Wyjazdowe zajęcia ogólnorozwojowe w Mrzeżynie – wyjazd pierwszy
11.08.2021

W Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych od wielu lat organizujemy wyjazdowe zajęcia ogólnorozwojowe dla naszych najmniejszych. Także w tym roku nie mogło zabraknąć tej istotnej formy wsparcia. Dlatego też dwanaścioro naszych dzieci wraz z rodzeństwem, rodzicami i terapeutami wybrało się w dniach 3-10 lipca do znanego i lubianego Ośrodka Wypoczynkowego ALGA w Mrzeżynie.

Tradycyjnie już nie był to zwykły wyjazd wypoczynkowy, tylko pełnoprawne wyjazdowe ośmiodniowe zajęcia ogólnorozwojowe dla małych dzieci i ich rodzeństwa połączone z warsztatami dla rodziców. Ich celem było nauczenie dzieci funkcjonowania w grupie (dostrzegania rówieśników, dzielenia się zabawkami, tolerowania rozłąki z rodzicami, samodzielnego działania), rozwijanie ich potencjału poznawczego czy integrowanie z rodzeństwem. Wszystko było „podane” w przyjaznej, lubianej przez dzieci formie zabawy.

Rodzice natomiast mieli okazję pod czujnym okiem psychologów wymienić się swoimi doświadczeniami, ale także nauczyć się wielu praktycznych umiejętności takich jak kompetencje w zakresie codziennej pracy ze swoimi dziećmi, w szczególności w zakresie usamodzielniania, ale też m.in. sposoby na uniknięcie wypalenia jako rodzic.

Będąc w nadmorskiej miejscowości trudno jednak nie skorzystać z dostępnych atrakcji, dlatego uczestnicy mieli także czas wolny, który wykorzystywali na plażowanie, kąpiele w morzu czy rodzinne spacery. Była więc okazja do spędzenia czasu w gronie rodzinnym bądź integrację z pozostałymi uczestnikami wyjazdu.

Tradycyjnie już wszyscy wrócili wypoczęci, zadowoleni i bogatsi w nową wiedzę i umiejętności, już nie mogąc doczekać się kolejnego spotkania.

Wyjazdowe zajęcia ogólnorozwojowe odbyły się w ramach projektu „Lepsze jutro” dofinansowanego ze środków PFRON.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA