Wersja dla osób niedowidzących
Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze
20.10.2021

Dnia 20.10.2021 r. w budynku Środowiskowego Domu Samopomocy odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Miało ono na celu podsumowanie działań naszego Stowarzyszenia w ostatnim czasie, a także wybór uzupełniający do Komisji Rewizyjnej.

Rekrutacja na warsztaty - Kopalnia Nowa Ruda
20.10.2021

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież (w tym z niepełnosprawnością) z Doliny Baryczy do udziału w kolejnych warsztatach fotograficznych!

Byliśmy na Święcie Lasów Milickich
19.10.2021

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych od lat współpracuje z Nadleśnictwem Milicz na wielu płaszczyznach. Zawsze możemy liczyć na wzajemne wsparcie. Dlatego też nie mogło nas zabraknąć na organizowanej przez naszych partnerów imprezie pod nazwą „Las. Knieja. Dziczyzna. 2021”, która odbyła się w sobotę 16.10.2021 r. na terenie Technikum Leśnego w Miliczu.

MALUSZKI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI POTRZEBUJĄ PAŃSTWA POMOCY
18.10.2021

Drodzy czytelnicy! Zwracamy się do Państwa z wielką prośbą – jak zapewne wiecie, niedawno otworzyliśmy nową placówkę Milickie Centrum Wsparcia Capitol. Niestety, wciąż stoimy przed potrzebą doposażenia go. W związku z tym już po raz 4 wraca znana i lubiana AKCJA LICYTACJA!

O Capitolu w radiu SuperNova
17.10.2021

Niedawne otwarcie naszej nowej placówki wspierającej najmłodsze dzieci – Milickiego Centrum Wsparcia Capitol wzbudziło niemałe zainteresowanie nie tylko wśród rodziców, ale także mieszkańców miasta i pobliskich mediów. W związku z tym Agnieszka Szatkowska-Paterek, Dyrektor Milickiego Centrum Wsparcia Capitol i Małgorzata Biernacka, Koordynator Poradni Autystycznej odwiedziły trzebnickie radio SuperNova, aby odpowiedzieć na kilka pytań zadanych przez redaktora Sebastiana Stelmacha.

Milickie Centrum Wsparcia Capitol oficjalnie otwarte!
14.10.2021

W piątek 24 września nadszedł wreszcie moment, na który czekaliśmy od bardzo dawna – nastąpiło oficjalne otwarcie Milickiego Centrum Wsparcia Capitol. Nowo powstały ośrodek znajduje się przy ul. Kościuszki 9, w miejscu dawnego milickiego kina, po którym odziedziczył on nazwę (z łac. nawiązującą do faktu, że będzie prowadzony „z głową”). Capitol jest placówką skierowaną przede wszystkim do najmłodszych dzieci, które są tam kompleksowo diagnozowane przez zespół specjalistów, a następnie uczestniczą w rozmaitych zajęciach terapeutycznych z wykorzystaniem nowatorskiego sprzętu (np. lustra weneckie z elektrycznymi roletami, regulowane oświetlenie czy system Kinesis wykorzystywany przy zajęciach integracji sensorycznej).

Strona Główna

Spotkanie z poezją
30.09.2021

„Poezja to echo proszące cień do tańca” – głosi słynny cytat Carla Sandburga. Zgodnie z tą myślą, w całym Stowarzyszeniu nie zabrakło dziś obu spośród tych dziedzin sztuki. Wszystko za sprawą przeglądu „Spotkanie z poezją” dla uczniów Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego, który odbył się w bardzo sprzyjającym refleksjom miejscu, czyli Strefie Relaksu na naszym dziedzińcu.

Chętne oddziały szkolne wspięły się na wyżyny swoich umiejętności, aby jak najlepiej zaprezentować się w wybranych przez siebie wierszach polskich poetów:

  • Oddziały II i IV przedstawiły wiersz „Liście Dębu” Władysława Broniewskiego
  • Oddział V przedstawił wiersz „Kaczka dziwaczka” Jana Brzechwy
  • Oddział I przedstawił wiersz „Entliczek-Pentliczek” Jana Brzechwy
  • Oddział ZR-W „A” przedstawił wiersz „Dwa wiatry” Juliana Tuwima
  • Oddziały ZR-W „B” i „C” przedstawiły wiersz „Taniec” Marii Konopnickiej
  • Oddział ZR-W „D” przedstawił wiersz „Katar” Jana Brzechwy

Podczas przygotowań między występami prowadzący dzisiejszej imprezy pan Krystian wspierany przez panią Kasię prezentował kolejne dzieła polskich artystów. Na koniec przeglądu Dyrektor Joanna Broniecka pogratulowała wszystkim uczestnikom wspaniałych występów, a każda z grup otrzymała pamiątkowy dyplom. Gratulacje!

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA