Wersja dla osób niedowidzących
Rozpoczynamy wielkie przygotowania do niezwykłego wydarzenia!
09.05.2024

Rozpocznijmy wspólnie naszą podróż ku Godności! Zapraszamy na niezwykły koncert "Kroki do Godności" z udziałem zespołu Arka Noego, który odbędzie się 9 maja 2024 o godzinie 19:00 w Kościele Łaski pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu.

Marcowa asystentura w MSPDiON
15.04.2024

Za nami marzec, pora więc na podsumowanie kolejnego miesiąca wsparcia udzielanego w naszej organizacji osobom z niepełnosprawnościami przez asystentów. 

"Seniorzy w formie" wystartowali z kolejnymi zajęciami
12.04.2024

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z pierwszych zajęć hortiterapii dla seniorów, które odbyły się wczoraj w otoczeniu niezwykłej natury i przy sprzyjającej pogodzie.

Marcowe zajęcia sportowo-kulturalno-społeczne
08.04.2024

Śpieszymy do Was z relacją marcowych zajęć sportowo-kulturalno-społecznych! Ubiegły miesiąc obfitował w wiele aktywności, kiedy to uczestnicy mieli okazje spędzić czas na różnorodnych zajęciach stacjonarnych, jak i wyjazdowych.

WYNIKI - Zapytanie ofertowe z dnia 19.03.2024
04.04.2024

Organizacja zakwaterowania wraz z wyżywieniem "Wyjazdowych siedmiodniowych warsztatów ogólnorozwijających dla małych dzieci i ich rodzin"

WYNIKI - Zapytanie ofertowe z dnia 15.03.2024
04.04.2024

Organizacja zakwaterowania wraz z wyżywieniem "Wyjazdowych siedmiodniowych warsztatów ogólnorozwijających dla małych dzieci i ich rodzin"

Strona Główna

Wyjazd do Kazimierza Dolnego
03.10.2021

W dniach od 1 do 3 października 2021 r. Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zorganizowało wyjazd dla dorosłych osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów do Kazimierza Dolnego, w ramach zadania: Rehabilitacja społeczna – sport, kultura, rekreacja i  turystyka realizowanego w ramach Umowy nr 1 /SKRT/2021 z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu.

W wyjeździe udział wzięło 16 osób. Grupa została zakwaterowana w Pensjonacie „Pod Basztą” w Kazimierzu Dolnym. W programie wyjazdu znalazło się zwiedzanie wąwozu „Korzeniowy Dół” (pomnika przyrody), spacer bulwarem nadwiślańskim z piękną panoramą na miasto od strony Wisły oraz przejście ulicami Senatorską i Klasztorną na Wietrzną Górę, Duży Rynek, rejs statkiem po Wiśle.

W trakcie rejsu na początku uczestnicy obserwowali wspaniałą panoramę miasta od strony Wisły. Przewodnik przedstawił najważniejsze dominanty w krajobrazie Kazimierza i krótko zarysował główne wątki historii miasta. W dalszej części ich oczom ukazał się zamek w Janowcu – jedna z największych budowli tego typu w I Rzeczpospolitej, Męćmierz - zabytkowa wioska rybacka, żywy skansen z odnowioną zabytkową zabudową wiejską, przerobioną na domki letniskowe (chałupa słynnego aktora D. Olbrychskiego) oraz  ptasi rezerwat „Krowia Wyspa” z lęgowiskami wielu gatunków ptactwa, gdzie ciekawostką ornitologiczną jest stanowisko ostrygojada. Dodatkowymi atrakcjami były także strome zbocza przełomowej doliny Wisły, liczne wyspy, piaszczyste plaże, starorzecza i rozlewiska oraz naturalne łęgi wiklinowo - topolowe na terasie zalewowej.

W programie drugiego dnia znalazły się: zwiedzanie Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie,   zamek Firlejów, Tarłów i Lubomirskich z XVI-XVII w. w Janowcu oraz rezydencja pałacowo-parkowa książąt Czartoryskich, najstarsze muzeum w Polsce w Domku Gotyckim i Św. Sybilli, Pałac Marynki, Altana Chińska, Domek Aleksandryjski, unikalny egzotyczny drzewostan w parku pałacowym w Puławach.

W trzecim dniu uczestnicy wybrali się na zwiedzanie Nałęczowa: park zdrojowy z Pałacem Małachowskich, zabytkowe obiekty uzdrowiskowe: stare łazienki, dom grecki, willa angielska, sanatorium nr 1 „Książe Józef”,  palmiarnia z pijalnią nałęczowianki , Muz. S. Żeromskiego, zabytkowa zabudowa willowa z przełomu XIX i XX w. drewniany kościół w stylu zakopiańskim, spacer Al. Lipową. Ostatnim punktem wyjazdu był obiad w restauracji w Nałęczowie. Transport uczestników powierzono firmie Premium-Tour Bartłomieja Rozpary.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA