Wersja dla osób niedowidzących
Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze
20.10.2021

Dnia 20.10.2021 r. w budynku Środowiskowego Domu Samopomocy odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Miało ono na celu podsumowanie działań naszego Stowarzyszenia w ostatnim czasie, a także wybór uzupełniający do Komisji Rewizyjnej.

Rekrutacja na warsztaty - Kopalnia Nowa Ruda
20.10.2021

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież (w tym z niepełnosprawnością) z Doliny Baryczy do udziału w kolejnych warsztatach fotograficznych!

Byliśmy na Święcie Lasów Milickich
19.10.2021

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych od lat współpracuje z Nadleśnictwem Milicz na wielu płaszczyznach. Zawsze możemy liczyć na wzajemne wsparcie. Dlatego też nie mogło nas zabraknąć na organizowanej przez naszych partnerów imprezie pod nazwą „Las. Knieja. Dziczyzna. 2021”, która odbyła się w sobotę 16.10.2021 r. na terenie Technikum Leśnego w Miliczu.

MALUSZKI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI POTRZEBUJĄ PAŃSTWA POMOCY
18.10.2021

Drodzy czytelnicy! Zwracamy się do Państwa z wielką prośbą – jak zapewne wiecie, niedawno otworzyliśmy nową placówkę Milickie Centrum Wsparcia Capitol. Niestety, wciąż stoimy przed potrzebą doposażenia go. W związku z tym już po raz 4 wraca znana i lubiana AKCJA LICYTACJA!

O Capitolu w radiu SuperNova
17.10.2021

Niedawne otwarcie naszej nowej placówki wspierającej najmłodsze dzieci – Milickiego Centrum Wsparcia Capitol wzbudziło niemałe zainteresowanie nie tylko wśród rodziców, ale także mieszkańców miasta i pobliskich mediów. W związku z tym Agnieszka Szatkowska-Paterek, Dyrektor Milickiego Centrum Wsparcia Capitol i Małgorzata Biernacka, Koordynator Poradni Autystycznej odwiedziły trzebnickie radio SuperNova, aby odpowiedzieć na kilka pytań zadanych przez redaktora Sebastiana Stelmacha.

Milickie Centrum Wsparcia Capitol oficjalnie otwarte!
14.10.2021

W piątek 24 września nadszedł wreszcie moment, na który czekaliśmy od bardzo dawna – nastąpiło oficjalne otwarcie Milickiego Centrum Wsparcia Capitol. Nowo powstały ośrodek znajduje się przy ul. Kościuszki 9, w miejscu dawnego milickiego kina, po którym odziedziczył on nazwę (z łac. nawiązującą do faktu, że będzie prowadzony „z głową”). Capitol jest placówką skierowaną przede wszystkim do najmłodszych dzieci, które są tam kompleksowo diagnozowane przez zespół specjalistów, a następnie uczestniczą w rozmaitych zajęciach terapeutycznych z wykorzystaniem nowatorskiego sprzętu (np. lustra weneckie z elektrycznymi roletami, regulowane oświetlenie czy system Kinesis wykorzystywany przy zajęciach integracji sensorycznej).

Strona Główna

Wyjazd do Kazimierza Dolnego
03.10.2021

W dniach od 1 do 3 października 2021 r. Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zorganizowało wyjazd dla dorosłych osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów do Kazimierza Dolnego, w ramach zadania: Rehabilitacja społeczna – sport, kultura, rekreacja i  turystyka realizowanego w ramach Umowy nr 1 /SKRT/2021 z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu.

W wyjeździe udział wzięło 16 osób. Grupa została zakwaterowana w Pensjonacie „Pod Basztą” w Kazimierzu Dolnym. W programie wyjazdu znalazło się zwiedzanie wąwozu „Korzeniowy Dół” (pomnika przyrody), spacer bulwarem nadwiślańskim z piękną panoramą na miasto od strony Wisły oraz przejście ulicami Senatorską i Klasztorną na Wietrzną Górę, Duży Rynek, rejs statkiem po Wiśle.

W trakcie rejsu na początku uczestnicy obserwowali wspaniałą panoramę miasta od strony Wisły. Przewodnik przedstawił najważniejsze dominanty w krajobrazie Kazimierza i krótko zarysował główne wątki historii miasta. W dalszej części ich oczom ukazał się zamek w Janowcu – jedna z największych budowli tego typu w I Rzeczpospolitej, Męćmierz - zabytkowa wioska rybacka, żywy skansen z odnowioną zabytkową zabudową wiejską, przerobioną na domki letniskowe (chałupa słynnego aktora D. Olbrychskiego) oraz  ptasi rezerwat „Krowia Wyspa” z lęgowiskami wielu gatunków ptactwa, gdzie ciekawostką ornitologiczną jest stanowisko ostrygojada. Dodatkowymi atrakcjami były także strome zbocza przełomowej doliny Wisły, liczne wyspy, piaszczyste plaże, starorzecza i rozlewiska oraz naturalne łęgi wiklinowo - topolowe na terasie zalewowej.

W programie drugiego dnia znalazły się: zwiedzanie Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie,   zamek Firlejów, Tarłów i Lubomirskich z XVI-XVII w. w Janowcu oraz rezydencja pałacowo-parkowa książąt Czartoryskich, najstarsze muzeum w Polsce w Domku Gotyckim i Św. Sybilli, Pałac Marynki, Altana Chińska, Domek Aleksandryjski, unikalny egzotyczny drzewostan w parku pałacowym w Puławach.

W trzecim dniu uczestnicy wybrali się na zwiedzanie Nałęczowa: park zdrojowy z Pałacem Małachowskich, zabytkowe obiekty uzdrowiskowe: stare łazienki, dom grecki, willa angielska, sanatorium nr 1 „Książe Józef”,  palmiarnia z pijalnią nałęczowianki , Muz. S. Żeromskiego, zabytkowa zabudowa willowa z przełomu XIX i XX w. drewniany kościół w stylu zakopiańskim, spacer Al. Lipową. Ostatnim punktem wyjazdu był obiad w restauracji w Nałęczowie. Transport uczestników powierzono firmie Premium-Tour Bartłomieja Rozpary.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA