Wersja dla osób niedowidzących
Życzenia Wielkanocne od MSPDiON
29.03.2024

Życzenia Wielkanocne od MSPDION.

Czar Wielkiej Nocy w Stowarzyszeniu
28.03.2024

Święta Wielkanocne są tuż przed nami, dlatego też we wszystkich naszych placówkach praca wre! Przed nami było bardzo dużo zadań do zrealizowania, zarówno obowiązków, jak i chwil, podczas których mogliśmy odłożyć pracę na bok. Jesteście ciekawi, jak minął nam ten przedświąteczny czas? 

Dzień piąty, ostatni naszego wyjazdowego wypoczynku
20.03.2024

Dzień powrotu był naprawdę emocjonujący – po porannej aktywności wszyscy, z tęsknotą za domem, spakowali swoje walizki i wyruszyli w drogę powrotną do Milicza.

Zapytanie ofertowe z dnia 19.03.2024
19.03.2024

Organizacja zakwaterowania wraz z wyżywieniem "Wyjazdowych siedmiodniowych warsztatów ogólnorozwijających dla małych dzieci i ich rodzin"

Dzień czwarty naszej wyjazdowej opieki wytchnieniowej
19.03.2024

Był pełen niezwykłych doświadczeń i wzruszeń! Jak w poprzednich dniach, podzieliliśmy się na grupy. Rodzice wybrali się na Wieżę Suszynkę, aby podziwiać wspaniałe widoki. Wieża Suszynka, o wysokości 27 metrów, z platformą widokową na 22. metrze, oferuje imponujące panoramy. W niedalekiej odległości mogliśmy zobaczyć dwie inne wieże widokowe, na Górze Świętej Anny i na Górze Wszystkich Świętych, oraz Góry Stołowe z charakterystycznym Szczelińcem Wielkim, Góry Sowie, Orlickie i Bardzkie. A przy dzisiejszej widoczności nie zabrakło także widoku na Śnieżkę w Karkonoszach.

Dzień trzeci naszej wyjazdowej opieki wytchnieniowej przyniósł nam niezapomniane przygody i wspaniałe doznania!
18.03.2024
Dziś nasi uczestnicy podzielili się na grupy, najpierw rodzice wybrali się do Złotego Stoku, aby poszukać skarbów! Zwiedziliśmy tam osadę górniczą i zanurzyliśmy się w podziemiach, gdzie każdy mógł poczuć się jak górnik poszukujący złota w średniowieczu lub w nowożytności. Chociaż kopalnia już nieczynna, śladowe ilości świecącego pyłu nadal można było dostrzec w zaciemnionych miejscach kopalni, co dodawało tajemniczego uroku. Największą atrakcją był wodospad oraz przejażdżka prawdziwą kolejką górniczą! 

Strona Główna

Byliśmy na koncercie „Zadzwońcie po Milicję”
09.10.2021

Stęsknieni wrażeń oraz muzycznych uniesień jesteśmy od dawna. Na co dzień „ratujemy się” co prawda czwartkowymi próbami zespołu Raj Story, który wzbogaca naszą muzyczną wrażliwość. Jednak to zdecydowanie za mało, dlatego też w sobotę 09.10.2021 r, niemalże na skrzydłach, w 11-osobowym składzie udaliśmy się do wrocławskiej Hali Stulecia. Tego dnia odbył się koncert z cyklu „Zadzwońcie po Milicję”.

Koncerty pod tą nazwą odbywają się w różnych miastach i dedykowane są rocznicy wolnych wyborów w Polsce, a także rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Jednym z pomysłodawców jest legendarny zespół Big Cyc, który już dziesięć lat temu, w 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, wydał płytę o tym samym tytule. Płyta zawierała covery punkrockowych zespołów z przełomu lat 82-89.

Zgodnie z ideą organizatorów koncert był hołdem dla „wszystkich, którzy w latach 70’ i 80’ odważyli się głośno mówić i działać na rzecz wolnej Polski”. Jak było? - godnie i… hucznie!!! Zadbało o to sześć „kapel z tamtych czasów”: Rezerwat, Chłopcy z Placu Broni, Róże Europy, Sztywny Pal Azji, Big Cyc oraz Ira. Każdy zespół wykonywał wyłącznie swoje stare piosenki. Ze sceny można było odświeżyć takie szlagiery jak: „Zaopiekuj się mną”, „Kocham wolność”, „O! Ela”, Jedwab”, „Kontestatorzy”, „Spotkanie z…”, „Wieża radości, wieża samotności”, „Ballada o smutnym skinie”, „Wielka miłość do…”, a także „Mój dom”, „Wiara”, czy „Nadzieja”. Niektóre z nich są nam szczególnie bliskie, bo wykonuje je nasz zespół – Raj Story. Inne z pewnością, po ich odświeżeniu, do repertuaru trafią wkrótce.

Klimat lat 80. dodatkowo wzmacniały wyświetlane na wielkim panoramicznym ekranie wizualizacje oraz materiały archiwalne. Ponadto prowadzący koncert Krzysztof Skiba starał się, z pomocą publiczności, odtworzyć „słownik pojęć z tamtych czasów”, odświeżyć najbardziej nośne socjalistyczne hasła, a także wspominał niektóre wydarzenia z odniesieniem do dzisiejszej rzeczywistości. Była to swojego rodzaju lekcja historii z przestrogą do czego doprowadzić może brak tolerancji i ideologiczne zaślepienie.

Relacja zdjęciowa nie jest zbyt bogata i pełni raczej funkcję reportażową, bo z oczywistych względów nie było ani warunków ani czasu na ich robienie. Kilka jednak się uzbierało i prezentujemy je poniżej.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA