Wersja dla osób niedowidzących
Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze
20.10.2021

Dnia 20.10.2021 r. w budynku Środowiskowego Domu Samopomocy odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Miało ono na celu podsumowanie działań naszego Stowarzyszenia w ostatnim czasie, a także wybór uzupełniający do Komisji Rewizyjnej.

Rekrutacja na warsztaty - Kopalnia Nowa Ruda
20.10.2021

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież (w tym z niepełnosprawnością) z Doliny Baryczy do udziału w kolejnych warsztatach fotograficznych!

Byliśmy na Święcie Lasów Milickich
19.10.2021

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych od lat współpracuje z Nadleśnictwem Milicz na wielu płaszczyznach. Zawsze możemy liczyć na wzajemne wsparcie. Dlatego też nie mogło nas zabraknąć na organizowanej przez naszych partnerów imprezie pod nazwą „Las. Knieja. Dziczyzna. 2021”, która odbyła się w sobotę 16.10.2021 r. na terenie Technikum Leśnego w Miliczu.

MALUSZKI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI POTRZEBUJĄ PAŃSTWA POMOCY
18.10.2021

Drodzy czytelnicy! Zwracamy się do Państwa z wielką prośbą – jak zapewne wiecie, niedawno otworzyliśmy nową placówkę Milickie Centrum Wsparcia Capitol. Niestety, wciąż stoimy przed potrzebą doposażenia go. W związku z tym już po raz 4 wraca znana i lubiana AKCJA LICYTACJA!

O Capitolu w radiu SuperNova
17.10.2021

Niedawne otwarcie naszej nowej placówki wspierającej najmłodsze dzieci – Milickiego Centrum Wsparcia Capitol wzbudziło niemałe zainteresowanie nie tylko wśród rodziców, ale także mieszkańców miasta i pobliskich mediów. W związku z tym Agnieszka Szatkowska-Paterek, Dyrektor Milickiego Centrum Wsparcia Capitol i Małgorzata Biernacka, Koordynator Poradni Autystycznej odwiedziły trzebnickie radio SuperNova, aby odpowiedzieć na kilka pytań zadanych przez redaktora Sebastiana Stelmacha.

Milickie Centrum Wsparcia Capitol oficjalnie otwarte!
14.10.2021

W piątek 24 września nadszedł wreszcie moment, na który czekaliśmy od bardzo dawna – nastąpiło oficjalne otwarcie Milickiego Centrum Wsparcia Capitol. Nowo powstały ośrodek znajduje się przy ul. Kościuszki 9, w miejscu dawnego milickiego kina, po którym odziedziczył on nazwę (z łac. nawiązującą do faktu, że będzie prowadzony „z głową”). Capitol jest placówką skierowaną przede wszystkim do najmłodszych dzieci, które są tam kompleksowo diagnozowane przez zespół specjalistów, a następnie uczestniczą w rozmaitych zajęciach terapeutycznych z wykorzystaniem nowatorskiego sprzętu (np. lustra weneckie z elektrycznymi roletami, regulowane oświetlenie czy system Kinesis wykorzystywany przy zajęciach integracji sensorycznej).

Strona Główna

Byliśmy na koncercie „Zadzwońcie po Milicję”
09.10.2021

Stęsknieni wrażeń oraz muzycznych uniesień jesteśmy od dawna. Na co dzień „ratujemy się” co prawda czwartkowymi próbami zespołu Raj Story, który wzbogaca naszą muzyczną wrażliwość. Jednak to zdecydowanie za mało, dlatego też w sobotę 09.10.2021 r, niemalże na skrzydłach, w 11-osobowym składzie udaliśmy się do wrocławskiej Hali Stulecia. Tego dnia odbył się koncert z cyklu „Zadzwońcie po Milicję”.

Koncerty pod tą nazwą odbywają się w różnych miastach i dedykowane są rocznicy wolnych wyborów w Polsce, a także rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Jednym z pomysłodawców jest legendarny zespół Big Cyc, który już dziesięć lat temu, w 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, wydał płytę o tym samym tytule. Płyta zawierała covery punkrockowych zespołów z przełomu lat 82-89.

Zgodnie z ideą organizatorów koncert był hołdem dla „wszystkich, którzy w latach 70’ i 80’ odważyli się głośno mówić i działać na rzecz wolnej Polski”. Jak było? - godnie i… hucznie!!! Zadbało o to sześć „kapel z tamtych czasów”: Rezerwat, Chłopcy z Placu Broni, Róże Europy, Sztywny Pal Azji, Big Cyc oraz Ira. Każdy zespół wykonywał wyłącznie swoje stare piosenki. Ze sceny można było odświeżyć takie szlagiery jak: „Zaopiekuj się mną”, „Kocham wolność”, „O! Ela”, Jedwab”, „Kontestatorzy”, „Spotkanie z…”, „Wieża radości, wieża samotności”, „Ballada o smutnym skinie”, „Wielka miłość do…”, a także „Mój dom”, „Wiara”, czy „Nadzieja”. Niektóre z nich są nam szczególnie bliskie, bo wykonuje je nasz zespół – Raj Story. Inne z pewnością, po ich odświeżeniu, do repertuaru trafią wkrótce.

Klimat lat 80. dodatkowo wzmacniały wyświetlane na wielkim panoramicznym ekranie wizualizacje oraz materiały archiwalne. Ponadto prowadzący koncert Krzysztof Skiba starał się, z pomocą publiczności, odtworzyć „słownik pojęć z tamtych czasów”, odświeżyć najbardziej nośne socjalistyczne hasła, a także wspominał niektóre wydarzenia z odniesieniem do dzisiejszej rzeczywistości. Była to swojego rodzaju lekcja historii z przestrogą do czego doprowadzić może brak tolerancji i ideologiczne zaślepienie.

Relacja zdjęciowa nie jest zbyt bogata i pełni raczej funkcję reportażową, bo z oczywistych względów nie było ani warunków ani czasu na ich robienie. Kilka jednak się uzbierało i prezentujemy je poniżej.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA