Wersja dla osób niedowidzących
Dzień piąty, ostatni naszego wyjazdowego wypoczynku
20.03.2024

Dzień powrotu był naprawdę emocjonujący – po porannej aktywności wszyscy, z tęsknotą za domem, spakowali swoje walizki i wyruszyli w drogę powrotną do Milicza.

Zapytanie ofertowe z dnia 19.03.2024
19.03.2024

Organizacja zakwaterowania wraz z wyżywieniem "Wyjazdowych siedmiodniowych warsztatów ogólnorozwijających dla małych dzieci i ich rodzin"

Dzień czwarty naszej wyjazdowej opieki wytchnieniowej
19.03.2024

Był pełen niezwykłych doświadczeń i wzruszeń! Jak w poprzednich dniach, podzieliliśmy się na grupy. Rodzice wybrali się na Wieżę Suszynkę, aby podziwiać wspaniałe widoki. Wieża Suszynka, o wysokości 27 metrów, z platformą widokową na 22. metrze, oferuje imponujące panoramy. W niedalekiej odległości mogliśmy zobaczyć dwie inne wieże widokowe, na Górze Świętej Anny i na Górze Wszystkich Świętych, oraz Góry Stołowe z charakterystycznym Szczelińcem Wielkim, Góry Sowie, Orlickie i Bardzkie. A przy dzisiejszej widoczności nie zabrakło także widoku na Śnieżkę w Karkonoszach.

Dzień trzeci naszej wyjazdowej opieki wytchnieniowej przyniósł nam niezapomniane przygody i wspaniałe doznania!
18.03.2024
Dziś nasi uczestnicy podzielili się na grupy, najpierw rodzice wybrali się do Złotego Stoku, aby poszukać skarbów! Zwiedziliśmy tam osadę górniczą i zanurzyliśmy się w podziemiach, gdzie każdy mógł poczuć się jak górnik poszukujący złota w średniowieczu lub w nowożytności. Chociaż kopalnia już nieczynna, śladowe ilości świecącego pyłu nadal można było dostrzec w zaciemnionych miejscach kopalni, co dodawało tajemniczego uroku. Największą atrakcją był wodospad oraz przejażdżka prawdziwą kolejką górniczą! 
Dzień drugi naszej wyjazdowej opieki wytchnieniowej w Kudowie Zdrój
17.03.2024

Rodzice skorzystali z pomocy rehabilitanta, co pozwoliło im odzyskać siłę i energię. Następnie wybraliśmy się do Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin oraz na Wieżę Widokową na Górze Świętej Anny. Te wspaniałe miejsca nie tylko dostarczyły nam niezapomnianych widoków, ale również stanowiły dla rodziców prawdziwą chwilę wytchnienia.

Pierwszy dzień wyjazdowej opieki wytchnieniowej w Kudowie Zdroju
16.03.2024

 Zapraszamy na fotorelacje z pierwszego dnia wyjazdowej opieki wytchnieniowej zorganizowanej w Kudowie Zdroju w ośrodku Jagusia, który okazał się prawdziwym klejnotem tego magicznego miejsca! Dzięki wsparciu finansowemu ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego mogliśmy przeżyć niezapomniane chwile.

Strona Główna

Ruszamy z projektem "Opieka Wytchnieniowa"
01.01.2022

Już od 1 stycznia 2022 roku Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych realizuje nowy projekt – „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnościami” – edycja 2022. Został on dofinansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego, których dysponentem jest Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Jego ideą jest zapewnienie kompleksowego wsparcia osób z niepełnosprawnościami oraz ich najbliższej rodziny w codziennym funkcjonowaniu poprzez zapewnienie im usług opiekuńczych tzw. „opieki wytchnieniowej”, która umożliwi opiekunom osób niepełnosprawnych regenerację sił i da szansę lepszego bilansu życia osobistego przez odciążenie w opiece.

Beneficjentami programu mogą być dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności wymagające wysokiego poziomu wsparcia, stałej opieki osób drugich w związku z niezdolnością do samodzielnej egzystencji. Jednak jak zawsze w przypadku Pokoju Wytchnień, jego odbiorcami są także rodzice zajmujący się swoimi dziećmi 24 godziny na dobę, którzy zyskują chwilę tytułowego „wytchnienia”, co pozwala im na realizację najprostszych ludzkich potrzeb jak wizyta u lekarza, pójście do kościoła, urzędu, fryzjera, na zakupy czy zwyczajny odpoczynek.

„Pokój Wytchnień” działa w naszej organizacji już od 2016 roku, jednak dotychczasowe doświadczenie oraz rozmowy z rodzicami osób niepełnosprawnych wskazują, że istnieje ogromna potrzeba kontynuacji oraz poszerzenia tychże działań.

Rekrutacja do projektu trwa od 01.01 do 31.01.2022 r. i odbywa się poprzez kontakt telefoniczny pod numerem: 691 982 301 (koordynator projektu) bądź 71 38 30 014 (biuro Stowarzyszenia), a także bezpośrednio w siedzibie Stowarzyszenia (Milicz, ul. Kopernika 20).

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA