Wersja dla osób niedowidzących
Wizyta w KOWR
11.01.2022

Reprezentacja Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych wybrała się dziś do oddziału terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu. Uczestniczyła tam w niezwykle ważnym spotkaniu.

Ruszyła rekrutacja do „Asystenta”
05.01.2022

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych informuje, że z dniem 1 stycznia br. ruszyła rekrutacja do tegorocznej edycji programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami”. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z koordynatorem projektu (pod numerem telefonu: 509 754 862).

Sylwester 2021 w Mieszkaniu Treningowym
01.01.2022

Bywały czasy gdy mieszkanie treningowe stanowiło konkurencję dla okolicznych restauracji w organizacji balów sylwestrowych. Okoliczności spowodowały, że już drugi rok z rzędu nie jest to możliwe. Nie oznacza to jednak, że tę noc spędziliśmy w łóżkach – co to, to nie. Spędziliśmy ją we własnym, choć nie ciasnym, gronie.

Ruszamy z projektem "Opieka Wytchnieniowa"
01.01.2022

Już od 1 stycznia 2022 roku Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych realizuje nowy projekt – „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnościami” – edycja 2022. Został on dofinansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego, których dysponentem jest Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Szczęśliwego Nowego Roku 2022 - życzenia od pracowników
31.12.2021

Już o północy wejdziemy w Nowy Rok 2022! Z tej okazji nasi pracownicy postanowili złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia... Zapraszamy do obejrzenia naszego sylwestrowego filmu ;)

Podsumowanie „Przerwy wytchnieniowej”
30.12.2021

Projekt pn. „Przerwa wytchnieniowa dla członków rodzin osób z niepełnosprawnościami” dobiega końca. Jego realizacja pozwoliła nam zapewnić osobom z niepełnosprawnościami oraz ich rodzinom wsparcie w codziennym funkcjonowaniu poprzez zapewnienie im usług opiekuńczych.

Strona Główna

Sylwester 2021 w Mieszkaniu Treningowym
01.01.2022

Bywały czasy gdy mieszkanie treningowe stanowiło konkurencję dla okolicznych restauracji w organizacji balów sylwestrowych. Okoliczności spowodowały, że już drugi rok z rzędu nie jest to możliwe. Nie oznacza to jednak, że tę noc spędziliśmy w łóżkach – co to, to nie. Spędziliśmy ją we własnym, choć nie ciasnym, gronie.

Jak to jednak w mieszkaniu treningowym bywa na wszystko trzeba było samemu zapracować. Przygotowania do Sylwestra rozpoczęły się już pierwszego dnia po świętach, kiedy to powrócili pierwsi mieszkańcy. Organizacji podjęło się w sumie 10 osób, więc mieszkanie wymagało małych modyfikacji. Ponadto musieliśmy własnoręcznie wykonać dekoracje, a następnie przygotować salon i inne pomieszczenia. Jeśli chodzi o jedzenie to obyło się rzecz jasna bez cateringu. Czasu było sporo, więc przygotowaliśmy się pod wszelkie gusta. Wśród różnorodnych potraw znalazły się m.in. zupa gulaszowa, sałatka jarzynowa, krokiety, tortilla, pieczone polędwiczki w sosie, kilka rodzajów ciasta, a także niezliczona liczba zimnych przekąsek oraz napojów – bezalkoholowych rzecz jasna ;)

Nowy Rok powitaliśmy hucznie na placu przed mieszkaniem, a sama impreza skończyła się o czwartej nad ranem. Na drugi dzień nie było zmiłuj – trzeba było to wszystko posprzątać, więc rok rozpoczął się dla nas pracowicie. Na szczęście mieliśmy na to cały weekend, więc do poniedziałku mieszkanie powróciło do swojego poprzedniego stanu... Daliśmy radę, bo Nowy Rok to nowe siły, nowe postanowienia i nowe wyzwania.

I właśnie wytrwałości w dążeniu do postawionych sobie celów oraz w pokonywaniu wszelkich trudności życzą Państwu zarówno mieszkańcy jak i terapeuci mieszkania treningowego w Krośnicach.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA