Wersja dla osób niedowidzących
Opieka wytchnieniowa w lipcu
05.08.2022

Minął lipiec, czyli miesiąc rozpoczynający drugą połowę realizacji projektu „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością”, który umożliwia zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami fachowej opieki, podczas gdy ich rodzice i opiekunowie prawni zyskują chwilę tytułowego wytchnienia.

Trening społeczny we Wrocławiu
28.07.2022

W czwartek 28 lipca nasi trenerzy pracy wspólnie z uczestnikami projektu „Idę do pracy 2” wybrali się na trening społeczny do galerii handlowej we Wrocławiu. Jednym z elementów zajęć był trening ekonomiczny, podczas którego nasi uczestnicy mogli samodzielnie decydować co kupią i za ile w wybranym przez siebie sklepie. Ponadto trenerzy pracy mieli okazję zaobserwowania jak poszczególni uczestnicy projektu funkcjonują podczas zajęć grupowych.

Co słychać w przedszkolu?
27.07.2022

Wakacje są czasem regeneracji sił przed kolejnym rokiem szkolnym. Nasze przedszkolaki jednak nie próżnują i wykorzystują je do aktywnego i twórczego spędzania czasu na ciekawych, zróżnicowanych zajęciach w ramach dwóch grup integracyjnych i jednej terapeutycznej.

Czerwcowa asystentura w MSPDiON
22.07.2022

Meldujemy się z kolejną dawką zdjęć dotyczących wsparcia asystenckiego prowadzonego w naszej organizacji. Wraz z końcem czerwca znaleźliśmy się na półmetku tegorocznego projektu, w ramach którego realizujemy działania, których głównym celem jest wspieranie osób z niepełnosprawnościami w czynnościach dnia codziennego.

Piłkarski Tryb Życia trenuje
22.07.2022

Nasza stowarzyszeniowa drużyna Piłkarski Tryb Życia nie zwalnia tempa i w pocie czoła przygotowuje się do sezonu 2022/2023. Zawodnicy pod okiem trenera Marcina ciężko trenują, aby zadbać swoją wakacyjną formę.

Przedszkolaki w Bazie Lotniczego Pogotowia
22.07.2022

Grupa naszych dzielnych przedszkolaków wybrała się dziś na wycieczkę do znajdującego się nieopodal Ostrowa Wielkopolskiego Michałkowa. Celem podróży było zwiedzenie znajdującej się tam Bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i spotkanie z pracującymi tam ratownikami.

Strona Główna

Co słychać w przedszkolu?
27.07.2022

Wakacje są czasem regeneracji sił przed kolejnym rokiem szkolnym. Nasze przedszkolaki jednak nie próżnują i wykorzystują je do aktywnego i twórczego spędzania czasu na ciekawych, zróżnicowanych zajęciach w ramach dwóch grup integracyjnych i jednej terapeutycznej.

Z uwagi na prace remontowe prowadzone w budynku DOR-W, dzieci uczęszczają do naszej placówki przy ul. Osadniczej – Środowiskowego Domu Samopomocy. Uczestniczą tam w rozmaitych atrakcyjnych zajęciach, m.in. polisensorycznych, plastycznych czy artystycznych, ale też o bezpieczeństwie (z udziałem straży pożarnej i policji). Przyjmują też gości, wśród których znalazły się nawet kolorowe papugi!

Oprócz tego na przedszkolaków czeka masa atrakcji wyjazdowych, takich jak wycieczki bryczką, edukacja podczas zwiedzania „Zagrody pszczółki” w Katarzynowie czy poznawanie zawodu ratownika podczas wyjazdu do Bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Michałkowie. Co oczywiste, gdy tylko pogoda na to pozwala, nie brakuje też spacerów (m.in. nad Zalew Rekreacyjny lub trasą dawnej Kolejki Wąskotorowej), ale także po prostu zabawy!

Warto zaznaczyć, że w zajęciach nie uczestniczą wyłącznie nasze przedszkolaki, ale także dzieci z innych milickich przedszkoli, których grupy są aktualnie nieczynne. Zajęcia są prowadzone od początku wakacji i potrwają do połowy sierpnia, kiedy to rozpoczną się zajęcia adaptacyjne dla nowo przyjętych do placówki przedszkolaków.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA