Wersja dla osób niedowidzących
Zawiadomienie - Walne zebranie członków stowarzyszenia
04.10.2022
Zarząd Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zwołuje Walne Zebranie Sprawozdawczo–Wyborcze Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się w dniu 04.10.2022 r. o godz. 16.00 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Miliczu, ul. Osadnicza 1C.
Udane podsumowanie projektu
28.09.2022

Dziś w siedzibie Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie podsumowujące projekt "Stawiamy na bezpieczeństwo. Dbamy z PZU o zdrowie i życie mieszkańców Milicza". Udział w nim wzięli zarówno przedstawiciele naszej organizacji, jak i partnerów: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu, Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Muzycznej I Stopnia w Miliczu oraz Starostwa Powiatowego w Miliczu.

Pożegnanie
23.09.2022
,, Ludzie marzą o Aniołach, My mieliśmy szczęście  wspólnie przebywać i  trzymać Jednego w ramionach - naszego ANTOSIA.
Spotkanie z idolami
21.09.2022

Mniejsi i więksi kibice piłki nożnej z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych mieli niepowtarzalną okazję, żeby spełnić marzenie o spotkaniu z polskimi legendami futbolu znanymi dotychczas tylko z telewizji. Wszystko za sprawą trzeciej edycji Alei Gwiazd Piłki Nożnej, na którą dostaliśmy zaproszenie od organizatorów z panem Sławomirem Jachimowskim na czele.

Warsztaty fotograficzne w Zamku Kliczków
17.09.2022

Nasi miłośnicy fotografii kontynuują swoje tournée po zabytkowych dolnośląskich budowli. We wrześniu ich fotograficzną „ofiarą” padł łączący tradycję z nowoczesnością Zamek Kliczków, który choć został postawiony w średniowieczu, to można doszukać się w nim elementów neorenesansowych.

Wsparcie asystenckie w sierpniu
16.09.2022

Prezentujemy kolejną porcję zdjęć z asystentury. Tym razem podsumujemy sierpień, a więc ostatni miesiąc wakacji, który obfitował w rozmaite formy wsparcia osób z niepełnosprawnościami w czynnościach dnia codziennego.

Strona Główna

Walczyliśmy o Puchar Alei Gwiazd Piłki Nożnej!
12.09.2022

Początek tygodnia a my po raz kolejny udowadniamy, że przełamujemy wszelkie bariery.  Wczoraj tj. 12 września odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Alei Gwiazd Piłki Nożnej dla osób z niepełnosprawnościami! 

W imprezie udział wzięli drużyny, które na co dzień reprezentują Sekcję Bez Barier WKS Śląsk Futsal Wrocław: SOS-W Dobroszyce, WTZ Trzebnica, Fundacja Pomaluj mój Świat z Oławy oraz ekipa gospodarzy z Milicza – Futbolowi Pasjonaci. Rozgrywki rozpoczęły się o godzinie 10:30 na świetnie przygotowanej murawie Akademii Sportu w Miliczu. Grano systemem każdy z każdym 2 razy po 10 minut. Podczas imprezy gościliśmy: Witolda Jakubasa – koordynatora Sekcji Bez Barier, Marcina Folmera - Wiceprezesa Federacji Kibiców Niepełnosprawnych, Sławomira Jachimowskiego – Prezesa Alei Gwiazd Piłki Nożnej oraz Alicję Szatkowską – Prezesa MSPDION.

Przed rozpoczęciem turnieju odbyła się uroczysta prezentacja zespołów i zawodników, odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego w asyście pocztu flagowego a następnie wygłoszono okolicznościowe słowa zagrzewające piłkarzy do walki na zasadach Fairplay. Mimo niesprzyjającej aury udało się rozegrać wszystkie zaplanowane spotkania. Podczas imprezy do dyspozycji zawodników był bufet, w którym serwowano gorące posiłki, zorganizowany przez ekipę Trenera Pracy i ŚDS Milicz.
 
Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce Futbolowi Pasjonaci – Milicz
2 miejsce WTZ Trzebnica
3 miejsce Fundacja Pomaluj mój Świat – Oława
4 miejsce SOS-W Dobroszyce
 
Uroczystej dekoracji dokonali zaproszeni goście, a każda z drużyn otrzymała pamiątkowy puchar oraz nagrody rzeczowe.
 
W imieniu organizatorów dziękujemy:
 
Alei Gwiazd Piłki Nożnej – za zaufanie i powierzenie organizacji turnieju,
Akademii Sportu w Miliczu – za udostępnienie i przygotowanie obiektu do rozgrywek
Adriannie Ficek i Patrykowi Bielickiemu – za fotorelację z imprezy
Darii Tarnowskiej, Ewie Trzcińskiej i Mateuszowi Grzybkowi za obsługę bufetu, oraz Futbolowym Pasjonatom, na których zawsze można liczyć przy organizacji tego typu przedsięwzięć.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA