Wersja dla osób niedowidzących
Poszukujemy przedmiotów na licytację!
30.11.2022

Drodzy Państwo! Zbliżamy się do rozpoczęcia kolejnej edycji naszej corocznej kampanii Akcja-Licytacja. W tym roku jej celem będzie uzbieranie środków, które umożliwią zbudowanie i wyposażenie Mieszkalnictwa Wspomaganego dla osób z niepełnosprawnościami, czyli miejsca, w którym mogliby zamieszkać i pod okiem szeregu specjalistów zyskiwać jak największą samodzielność.

Kulturalnie i sportowo
25.11.2022

Zastanawialiście się Państwo, co słychać na zajęciach sportowo-kulturalno-społecznych? Przychodzimy z odpowiedzią! Ich uczestnicy jak zwykle czekają na weekendy, podczas których zaplanowano dla nich mnóstwo ciekawych atrakcji dla każdego, o czym świadczy zadowolenie zarówno ich, jak i rodziców. Dobra zabawa gwarantowana!

Zapraszamy do Strefy Kibica
22.11.2022

#OficjalnaStrefaKibicaReprezentacjiPolski

Serdecznie zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów do STREFY KIBICA REPREZENTACJI POLSKI - QATAR 2022, którą organizuje Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych.

Ogłoszenie o turnusie
20.11.2022

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych organizuje wyjazd na turnus rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych z opiekunami do ośrodka LEDAN Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji ul. Kapitańska 61-63, 76-034 Chłopy, woj. Zachodniopomorskie, w terminie: od 24 czerwca do 8 lipca 2023 r.

Umowa ws. WOKRO podpisana
17.11.2022

Wczorajszy dzień był dla naszej organizacji przełomowy – reprezentacja Zarządu w postaci Prezes Alicji Szatkowskiej oraz Wiceprezes Agnieszki Szatkowskiej-Paterek wybrała się do siedziby Starostwa Powiatu Milickiego w celu podpisania porozumienia na realizację zadania publicznego pod tytułem „Pełnienie funkcji Wiodącego Ośrodka Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczego” w związku z realizacją rządowego programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” ze szczególnym uwzględnieniem interdyscyplinarnego wczesnego wspomagania rozwoju dziecka od momentu wykrycia niepełnosprawności lub zagrożenia niepełnosprawnością.

Asystentura w październiku
14.11.2022

Październik minął, pora więc podzielić się z Państwem kolejną fotorelacją z realizacji projektu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” - edycja 2022. Był to kolejny miesiąc, w którym zapewnialiśmy osobom z niepełnosprawnościami wsparcie w postaci asystenta osobistego, którego głównym zadaniem jest pomaganie im w codziennych czynnościach.

Strona Główna

Opieka wytchnieniowa w październiku
08.11.2022

Październik za nami, pora więc na kolejne sprawozdanie z realizacji projektu „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością”, który umożliwia zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami fachowej opieki, podczas gdy ich rodzice i opiekunowie prawni zyskują chwilę tytułowego wytchnienia.

Tradycyjnie już, uczestnicy projektu korzystali ze wsparcia zarówno w domach, jak i miejscach przez nich wskazanych. Jak zwykle mieli oni zapewnione usługi dostosowane do ich potrzeb i możliwości, podczas gdy rodzice i opiekunowie mieli możliwość realizacji najprostszych ludzkich potrzeb jak wizyta u lekarza, pójście do kościoła, urzędu, fryzjera, na zakupy czy zwyczajny odpoczynek.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością” dofinansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego, których dysponentem jest Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA