Wersja dla osób niedowidzących
Aktywnie w nowym roku
01.02.2023

Minął już ponad miesiąc od ostatniej aktualizacji dotyczącej zajęć sportowo-kulturalno-społecznych, pora więc na kolejne podsumowanie. W styczniu jak zwykle aktywnie spędzaliśmy czas, doskonale się przy tym bawiąc.

Wizyta Eweliny Lisowskiej
26.01.2023

W ostatni czwartek gościliśmy w naszych progach nietuzinkową postać – utalentowaną wokalistkę, osobistość polskiego showbiznesu, ale przede wszystkim osobę o wielkim sercu, a zarazem naszą ambasadorkę – Ewelinę Lisowską. Plan wizyty zakładał odwiedzenie wszystkich naszych placówek i został on zrealizowany przynosząc wymierne skutki.

Pożegnanie Marka Plury
24.01.2023

W sobotnie popołudnie dotarła do nas zatrważająca informacja. Odszedł od nas parlamentarzysta, psychoterapeuta i działacz społeczny, ale przede wszystkim wieloletni przyjaciel - Marek Plura. Pogrążeni w żalu przekazujemy Państwu wiadomość, której bardzo nie chcieliśmy usłyszeć.

Zapraszamy na hipoterapię
20.01.2023

Trwają zapisy na zajęcia z hipoterapii oraz nauki jazdy konnej. Zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z naszej oferty, która składa się z dwóch elementów:

Poprowadzimy Ośrodek Czasowego Pobytu
19.01.2023

Z radością informujemy, że decyzją Samorządu Województwa Dolnośląskiego dołączyliśmy do organizacji prowadzących Ośrodki Czasowego Pobytu na terenie Dolnego Śląska. Rozstrzygnięty właśnie konkurs pozwoli nam na zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami oraz ich rodzinom:

Ponowna wizyta w Świeradowie
16.01.2023

Media donoszą, że dziś Blue Monday – najbardziej depresyjny dzień w roku. Nas to jednak nie dotyczy i z uśmiechem na ustach wracamy do wspomnień z zakończonego wczoraj wyjazdu naszych maluszków wraz z rodzicami do Świeradowa-Zdrój.

Strona Główna

Grudniowa asystentura w MSPDiON
13.01.2023

Grudzień był ostatnim miesiącem realizacji tegorocznej edycji projektu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami”. Pora więc podzielić się z Państwem kolejną porcją zdjęć ukazujących ich działania od kuchni.

Dzięki realizacji projektu przez cały rok zapewnialiśmy osobom z niepełnosprawnościami wsparcie w postaci asystenta osobistego, którego głównym zadaniem jest pomaganie im w codziennych czynnościach. Usługi, co widać na załączonych zdjęciach, świadczone były nie tylko w domowym zaciszu – nasi uczestnicy wraz z asystentami wyjeżdżali w celu realizacji swoich potrzeb i planów, nie musząc przy tym prosić o pomoc członków rodziny czy przyjaciół.

Częstymi formami wsparcia w ramach zadania są np. zwyczajne prace w domu, załatwienie spraw w urzędzie czy wizyta u lekarza. Jak widać na zdjęciach uczestnicy często biorą też udział w rozmaitych aktywnościach, zwiedzają, robią zakupy w galeriach handlowych – wszystko zgodnie z własnym planem, przy wsparciu asystentów.

Miniona edycja programu po raz kolejny udowodniła nam, jak ważną i potrzebną formą wsparcia jest asystentura, a poniższa fotorelacja jest tego najlepszym dowodem. Zapraszamy do sprawdzenia!

Program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” jest dofinansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego, których dysponentem jest Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA