Wersja dla osób niedowidzących
Wspaniałe wiadomości! Zapraszamy na Dzień Dziecka
15.06.2024

Już 15 czerwca 2024 roku czeka na Was moc atrakcji, które przepełnione będą prawdziwą radością!

Otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Sportu!
13.06.2024

Informujemy, że nasze stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie od Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację Programu Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych w 2024 roku!

XI edycja "Przedszkola na start" pełna sportowych emocji
13.06.2024

Wydarzenie zorganizowane przez UKS Szkółka Piłkarska Milicz pod przewodnictwem prezesa Andrzeja Kubiaka oraz trenera Krzysztofa Szewczyka, odbyło się na Stadionie Miejskim w Miliczu. W wydarzeniu wzięły udział dzieci z Niepublicznego Przedszkola prowadzonego przez Mspdion oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Miliczu.

Podziękowania dla firmy BODZIO!
13.06.2024

Podziękowania dla FM Bodzio za wsparcie Powiatowo-Gminnego Dnia Dziecka "Wszystkie Dzieci Nasze Są"

Dzień Rodziny w grupie Pszczółek
12.06.2024

Dzień Rodziny w grupie przedszkolaków "Pszczółek" był wydarzeniem, pełnym radości, wzruszeń i wspólnie spędzonego czasu. Przygotowania do tego dnia trwały już od dłuższego czasu, a dzieci i nauczyciele włożyli wiele serca i pracy, aby wszystko przebiegło idealnie.

Pierwsza Komunia Święta dzieci z MSPDiON
11.06.2024

To wyjątkowe wydarzenie odbyło się 25 maja 2024 roku, w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą. Kościół wypełnił się radosną atmosferą i modlitwą, a dzieci, ubrane w odświętne stroje, z przejęciem przystępowały do swojego pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii.

Strona Główna

Dać wytchnienie rodzicom! - film
11.05.2023

Zapraszamy na spot z wyjazdu Do Kudowy - Zdrój pod hasłem: Dać wytchnienie rodzicom !
Pierwsza Wyjazdowa Przerwa Wytchnieniowa w historii MSPDiON stała się faktem! Siedem rodzin osób z niepełnosprawnościami wybrało się do Kudowy-Zdrój, gdzie rodzice mogli skorzystać z szerokiej oferty przygotowanych dla nich atrakcji, a także po prostu wypocząć. Ich pociechy miały w tym czasie zapewnioną fachową opiekę i liczne dobrodziejstwa uzdrowiskowej miejscowości.

 

W dniach 04-08.05 przebywaliśmy w słynnym ośrodku Jagusia, gdzie mogliśmy korzystać z rozmaitych atrakcji. Nasz wyjazd do uzdrowiskowej miejscowości obfitował w mnóstwo różnorodnych aktywności oferowanych przez ośrodek oraz samą Kudowę. Nie zabrakło relaksu w basenie, zabiegów rehabilitacyjnych czy czasu spędzonego na świeżym powietrzu w postaci spacerów. Dostarczyliśmy też uczestnikom mnóstwo rozrywki poprzez organizację ogniska, Festiwalu Kultury Cygańskiej, karaoke, a także seansu kinowego. Uczestnicy wyjazdu zdobyli nowe doświadczenia, dzięki zorganizowaniu treningu podstaw bokserskich, w którym mieli możliwość wziąć udział.
 
Bardzo ważnym dniem był dla nas 5 maja, ponieważ ta data zapisała się w kalendarzu jako Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W związku z pobytem w uzdrowisku stworzyliśmy spot, mający na celu nagłośnić tę datę nie tylko w tej miejscowości, ale także w całej naszej społeczności.
 
Zapraszamy do obejrzenia filmu, przedstawiającego nasz pobyt w Kudowie-Zdrój, z którego dowiecie się jak spędziliśmy wyjazd, a także usłyszycie autorski wiesz jednego z rodziców naszych uczestników.
 
Zadanie dofinansowano
w ramach projektu „Prowadzenie Ośrodka Czasowego Pobytu”
ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA