Wersja dla osób niedowidzących
Świetna zabawa podczas imprezy andrzejkowej
30.11.2023

Dziś uczniowie Ośroddka Rewalidacyjno-Wychowawczego bawią się na  niesamowitej imprezie andrzejkowej w restauracjach Parkowa!

Podsumowanie październikowej asystentury
29.11.2023

Na dworze zrobiło się chłodno, pora więc ogrzać serca kolejną porcją zdjęć z realizacji projektu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami”. Październik to kolejny miesiąc, w którym zapewnialiśmy osobom z niepełnosprawnościami wsparcie w postaci asystenta osobistego, którego głównym zadaniem jest pomaganie im w codziennych czynnościach.

Alicja Szatkowska oznaczona przez Prezydenta RP
27.11.2023

Dziś w uroczystej atmosferze w Pałacu Prezydenckim doszło do wyjątkowego momentu, gdy Prezes Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, Alicja Szatkowska, została uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez samego Prezydenta Andrzeja Dudę. Wydarzenie miało miejsce podczas spotkania z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami.

Ziembul w Miliczu
23.11.2023

Mamy mega radość dzielić się z Wami wyjątkowym momentem, który niedawno miał miejsce w naszej organizacji! Gościliśmy niesamowity zespół muzyczny ZIEMBUL, a ich wizyta to nie tylko muzyka, ale także ogromna dawka inspiracji, która na zawsze pozostanie w sercach naszych uczestników!

Wiemy ile uzbieraliśmy z balu andrzejkowego
22.11.2023

Po niesamowitym balu andrzejkowym, gdy emocje już opadły, przyszedł czas na podsumowanie naszego wspólnego wysiłku w zbiórce funduszy na doposażenie naszej hipoterapii, w tym zakup nowego siodła.

Zwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia
21.11.2023

We wtorek 21.11.2023 r. odbyło się Walne Zebranie Członków MSPDiON. Wydarzenie miało miejsce w całkiem nowej lokalizacji, bo w otwartej w tym roku Kawiarni Spółdzielni Socjalnej "Poza horyzont". Spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 16:00, jednak ze względu na brak kworum odbyło się ono w II terminie - 15 minut później.

Strona Główna

Złota polska jesień w MSPDiON
07.11.2023

Pewnie zastanawiacie się, co słychać u naszych uczestników zajęć sportowo-społeczno-kulturalnych? A tak się składa, że nie zwalniamy tempa nawet na chwilę! Jesień powitała nas niezwykle przyjemnie, otulając nas promieniami słońca, dzięki którym mogliśmy ładować swoje baterie. Taka okazja nie mogła zostać zmarnowana, dlatego korzystaliśmy w pełni z dobroci, jaką obdarzyła nas pogoda.

Czas spędzaliśmy aktywnie, nie zapominając przy tym o odpoczynku, który również jest niezwykle ważny w naszej rutynie. Mieliśmy okazję udać się na zajęcia nordic-walking, na którym wielu z nas mogło spróbować swoich sił w nowej dyscyplinie. Nie zabrakło też zajęć wyjazdowych, które przepełnione były wieloma emocjami. Byliśmy m.in. w Kamiennej Górze, gdzie zwiedziliśmy projekt Arado. Mogliśmy poznać trochę historii naszego kraju, co niezwykle nas zainteresowało, dlatego ze skupieniem łapaliśmy dawkę wiedzy. 

Odwiedziliśmy także teatr, gdzie odgrywany był spektakl "ZęboweLove". Sztuka odegrana na żywo, wspaniała charakterystyka i sama sztuka - wzbudziły w nas wiele emocji - od wzruszenia po radość. W wolnej chwili trochę działaliśmy artystycznie. Aby jesień zawitała z nami na dobre, wykonywaliśmy wianki, które miały symbolizować aktualną porę roku. Musimy stwierdzić, że mamy wśród nas naprawdę wielkie talenty!

Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Kolejny krok w samodzielność I” dofinansowanego ze środków PFRON

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA