Wersja dla osób niedowidzących
Pożegnanie Małgorzaty Biernackiej
11.07.2024

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszej psycholożki i koordynatorki Milickiego Centrum Wsparcia Capitol, Małgorzaty Biernackiej.

Oficjalnie! Milicz stolicą Reprezentacji Polski FBB
09.07.2024

W ubiegłą sobotę w "Stara Rzeźnia - Miejsce Spotkań" odbyła się znacząca konferencja prasowa, której głównym tematem było porozumienie zawarte pomiędzy ruchem społecznym FUTBOL BEZ BARIER (FBB) a Starostwem Powiatowym w Miliczu, Gminą Milicz oraz Milickim Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych.

Nordic Walking: Zdrowie i Aktywność na Świeżym Powietrzu
08.07.2024

29 czerwca teren Ostoi Konika Polskiego w Miliczu zamienił się w prawdziwe centrum zdrowia i aktywności dla mieszkańców Gminy Milicz, którzy wzięli udział w zajęciach nordic walking. Pod przewodnictwem wykwalifikowanego fizjoterapeuty, uczestnicy mieli okazję nie tylko poprawić swoją kondycję fizyczną, ale także cieszyć się pięknem przyrody Doliny Baryczy.

Zielona Terapia: Seniorzy w Potaszni Odkrywają Sekrety Ziół i Natury
08.07.2024

Jednym z głównych punktów programu było tworzenie "Soli Życia" - mieszanki soli wzbogaconej o różnorodne zioła.

Poznajcie Piotra- Prowadzenie Ośrodka Czasowego Pobytu w Krośnicach
04.07.2024

Piotr jest osobą wyjątkową, pełną wrażliwości i spokoju. Jego serdeczny uśmiech i pogodne usposobienie zarażają wszystkich wokół pozytywną energią. Czerpie ogromną radość ze spędzania czasu na świeżym powietrzu, gdzie może cieszyć się naturą i odprężyć. Uwielbia także oglądać filmy, które pozwalają mu przenieść się w różnorodne światy i historie. Przeglądanie książek to dla Piotra kolejny sposób na odkrywanie nowych rzeczy i rozwijanie swojej wyobraźni.

Kolejne szkolenie za nami!
03.07.2024

Z radością informujemy, że w ramach projektu "Kierunek Rozwój 3", dofinansowanego ze środków PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji budżetu Dolny Śląsk, zorganizowaliśmy kolejne szkolenie dla osób związanych z działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych.

Strona Główna

Opieka wytchnieniowa w październiku
08.11.2023

Pożegnaliśmy październik, dlatego nadszedł czas, abyśmy mogli pochwalić się Wam, jak minął nam ten miesiąc pod kątem realizacji projektu pn. "Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością".

Koniec października oznacza, że nieubłagalnie zbliżamy się do końca roku. Tegoroczna jesień jest zupełnie inna niż dotychczas, ponieważ słoneczna pogoda i przyjemna temperatura zostały z nami zaskakująco długo. W związku z tym, korzystaliśmy z przepełnionych słonecznymi promieniami dni, czerpiąc z nich jak najwięcej dobroci. Przepiękne złote barwy pokryły świat za naszymi oknami, co wręcz zachęcało nas, abyśmy cieszyli się dobrocią, jaką rozpieszcza nas przepiękna jesień. 

Podczas realizacji naszego projektu zapewniliśmy osobom z wielorakimi niepełnosprawnościami fachową opiekę, podczas gdy ich rodzice i opiekunowie prawni mili okazję zyskać chwilę tytułowego wytchnienia. 

W tym miesiącu nasi uczestnicy mieli okazję skorzystać z różnorodnych form wsparcia. Jak zwykle mieli oni zapewnione usługi dostosowane do ich potrzeb i możliwości. To dla nas priorytet. 

Tymczasem rodzice i opiekunowie mieli możliwość zrealizowania swoich najprostszych ludzkich potrzeb, takich jak wizyta u lekarza, pójście do kościoła, urzędu, fryzjera, na zakupy czy zwyczajny odpoczynek.

Wspólnie sprawiamy, że życie osób z niepełnosprawnościami staje się pełniejsze, a opiekunowie zyskują chwilę oddechu. Dzięki Wam mamy nadzieję na jeszcze lepszy październik i przyszłość!

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością” dofinansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego, których dysponentem jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA