Wersja dla osób niedowidzących
Świetna zabawa podczas imprezy andrzejkowej
30.11.2023

Dziś uczniowie Ośroddka Rewalidacyjno-Wychowawczego bawią się na  niesamowitej imprezie andrzejkowej w restauracjach Parkowa!

Podsumowanie październikowej asystentury
29.11.2023

Na dworze zrobiło się chłodno, pora więc ogrzać serca kolejną porcją zdjęć z realizacji projektu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami”. Październik to kolejny miesiąc, w którym zapewnialiśmy osobom z niepełnosprawnościami wsparcie w postaci asystenta osobistego, którego głównym zadaniem jest pomaganie im w codziennych czynnościach.

Alicja Szatkowska oznaczona przez Prezydenta RP
27.11.2023

Dziś w uroczystej atmosferze w Pałacu Prezydenckim doszło do wyjątkowego momentu, gdy Prezes Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, Alicja Szatkowska, została uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez samego Prezydenta Andrzeja Dudę. Wydarzenie miało miejsce podczas spotkania z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami.

Ziembul w Miliczu
23.11.2023

Mamy mega radość dzielić się z Wami wyjątkowym momentem, który niedawno miał miejsce w naszej organizacji! Gościliśmy niesamowity zespół muzyczny ZIEMBUL, a ich wizyta to nie tylko muzyka, ale także ogromna dawka inspiracji, która na zawsze pozostanie w sercach naszych uczestników!

Wiemy ile uzbieraliśmy z balu andrzejkowego
22.11.2023

Po niesamowitym balu andrzejkowym, gdy emocje już opadły, przyszedł czas na podsumowanie naszego wspólnego wysiłku w zbiórce funduszy na doposażenie naszej hipoterapii, w tym zakup nowego siodła.

Zwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia
21.11.2023

We wtorek 21.11.2023 r. odbyło się Walne Zebranie Członków MSPDiON. Wydarzenie miało miejsce w całkiem nowej lokalizacji, bo w otwartej w tym roku Kawiarni Spółdzielni Socjalnej "Poza horyzont". Spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 16:00, jednak ze względu na brak kworum odbyło się ono w II terminie - 15 minut później.

Strona Główna

Opieka wytchnieniowa w październiku
08.11.2023

Pożegnaliśmy październik, dlatego nadszedł czas, abyśmy mogli pochwalić się Wam, jak minął nam ten miesiąc pod kątem realizacji projektu pn. "Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością".

Koniec października oznacza, że nieubłagalnie zbliżamy się do końca roku. Tegoroczna jesień jest zupełnie inna niż dotychczas, ponieważ słoneczna pogoda i przyjemna temperatura zostały z nami zaskakująco długo. W związku z tym, korzystaliśmy z przepełnionych słonecznymi promieniami dni, czerpiąc z nich jak najwięcej dobroci. Przepiękne złote barwy pokryły świat za naszymi oknami, co wręcz zachęcało nas, abyśmy cieszyli się dobrocią, jaką rozpieszcza nas przepiękna jesień. 

Podczas realizacji naszego projektu zapewniliśmy osobom z wielorakimi niepełnosprawnościami fachową opiekę, podczas gdy ich rodzice i opiekunowie prawni mili okazję zyskać chwilę tytułowego wytchnienia. 

W tym miesiącu nasi uczestnicy mieli okazję skorzystać z różnorodnych form wsparcia. Jak zwykle mieli oni zapewnione usługi dostosowane do ich potrzeb i możliwości. To dla nas priorytet. 

Tymczasem rodzice i opiekunowie mieli możliwość zrealizowania swoich najprostszych ludzkich potrzeb, takich jak wizyta u lekarza, pójście do kościoła, urzędu, fryzjera, na zakupy czy zwyczajny odpoczynek.

Wspólnie sprawiamy, że życie osób z niepełnosprawnościami staje się pełniejsze, a opiekunowie zyskują chwilę oddechu. Dzięki Wam mamy nadzieję na jeszcze lepszy październik i przyszłość!

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością” dofinansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego, których dysponentem jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA