Wersja dla osób niedowidzących
Świetna zabawa podczas imprezy andrzejkowej
30.11.2023

Dziś uczniowie Ośroddka Rewalidacyjno-Wychowawczego bawią się na  niesamowitej imprezie andrzejkowej w restauracjach Parkowa!

Podsumowanie październikowej asystentury
29.11.2023

Na dworze zrobiło się chłodno, pora więc ogrzać serca kolejną porcją zdjęć z realizacji projektu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami”. Październik to kolejny miesiąc, w którym zapewnialiśmy osobom z niepełnosprawnościami wsparcie w postaci asystenta osobistego, którego głównym zadaniem jest pomaganie im w codziennych czynnościach.

Alicja Szatkowska oznaczona przez Prezydenta RP
27.11.2023

Dziś w uroczystej atmosferze w Pałacu Prezydenckim doszło do wyjątkowego momentu, gdy Prezes Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, Alicja Szatkowska, została uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez samego Prezydenta Andrzeja Dudę. Wydarzenie miało miejsce podczas spotkania z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami.

Ziembul w Miliczu
23.11.2023

Mamy mega radość dzielić się z Wami wyjątkowym momentem, który niedawno miał miejsce w naszej organizacji! Gościliśmy niesamowity zespół muzyczny ZIEMBUL, a ich wizyta to nie tylko muzyka, ale także ogromna dawka inspiracji, która na zawsze pozostanie w sercach naszych uczestników!

Wiemy ile uzbieraliśmy z balu andrzejkowego
22.11.2023

Po niesamowitym balu andrzejkowym, gdy emocje już opadły, przyszedł czas na podsumowanie naszego wspólnego wysiłku w zbiórce funduszy na doposażenie naszej hipoterapii, w tym zakup nowego siodła.

Zwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia
21.11.2023

We wtorek 21.11.2023 r. odbyło się Walne Zebranie Członków MSPDiON. Wydarzenie miało miejsce w całkiem nowej lokalizacji, bo w otwartej w tym roku Kawiarni Spółdzielni Socjalnej "Poza horyzont". Spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 16:00, jednak ze względu na brak kworum odbyło się ono w II terminie - 15 minut później.

Strona Główna

Wyjątkowe wyróżnienie dla naszej liderki
16.11.2023

„Pani Alicja Szatkowska jest wzorem osoby, której godność człowieka jest mottem życiowym”

Tymi słowami na ustach Marcin Wiącek – Rzecznik Praw Obywatelskich uhonorował wczoraj Prezes naszej organizacji dostojną Nagrodą RPO im. doktora Macieja Lisa. Laureatka nie ukrywała wzruszenia i zaszczytu, jakim jest dla niej to wyróżnienie.
 
Uroczysta gala odbyła się w auli Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych CeKiRON przy Diakonii Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego we Wrocławiu. Udział wzięli w niej zaproszeni goście, wśród których znaleźli się członkowie rodziny laureatki, jej przyjaciele i współpracownicy, w tym przedstawicielki Zarządu MSPDiON – Urszula Gaj i Anna Tarczyńska.

 

W swoim wystąpieniu inauguracyjnym RPO Marcin Wiącek, oprócz podkreślenia dokonań pani Prezes i zaszczytu, jakim jest wręczenie jej tego wyróżnienia, zwrócił także uwagę na liczne zasługi doktora Macieja Lisa, którego imię nosi niniejsza nagroda. Głos zabrał także Bp Waldemar Pytel - biskup diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, który pogratulował Alicji Szatkowskiej i zwrócił uwagę na symbolikę przyznawania nagrody właśnie w tym miejscu.
 
Kolejnym punktem harmonogramu była laudacja na cześć pani Prezes, którą wygłosił nasz pracownik Przemysław Walniczek.
„Dzisiejszy dzień to niezwykły moment nie tylko w życiu Pani Alicji Szatkowskiej, ale też w historii Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych czyli organizacji, której jest współzałożycielką i liderką od czasu jej powstania, a więc już od 30 lat” – tymi słowami rozpoczął on swoją wypowiedź, która obejmowała życiorys laureatki, jej dokonania, rozwój Stowarzyszenia na przestrzeni trzydziestu lat i zjawisku, które określił „Fenomenem Alicji Szatkowskiej. Zdradził też nieco kulis z pracy z nią, co doskonale ukazało jej niezłomny charakter i poświęcenie działalności na rzecz wyrównywania szans środowiska osób z niepełnosprawnością, na koniec składając ogromne gratulacje i wyrazy uznania w imieniu całego Stowarzyszenia.
 
Po wypowiedzi laudatora przyszedł czas na główny punkt spotkania, czyli samo wręczenie nagrody, która zwyczajowo przyznawana jest za szczególne osiągnięcia w dziedzinie obrony praw i interesów osób z niepełnosprawnościami. Alicja Szatkowska wyraziła głęboką wdzięczność wobec swojej rodziny, przyjaciół i pracowników, bez których nie byłaby w stanie osiągnąć tak wiele.
 
Głos zabrali także Sławomir Strzelecki – Starosta Milicki, Sławomir Piechota - członek kapituły, laureat nagrody i wieloletni poseł na Sejm i Michał Piechel - doradca prezydenta Wrocławia ds. osób z niepełnosprawnościami, którzy pogratulowali laureatce i podziękowali za jej działalność. Odczytany został także list Pawła Parusa - pełnomocnika marszałka województwa dolnośląskiego ds. osób niepełnosprawnych, który nie mógł pojawić się na gali ze względów zdrowotnych. Zwieńczeniem wydarzenia był natomiast koncert chóru Kantorzy Kajdasza, z którym związany był doktor Maciej Lis.
 
Pragniemy raz jeszcze pogratulować Prezes Alicji Szatkowskiej tej prestiżowej i jakże zasłużonej nagrody oraz wyrazić ogromną wdzięczność za wszystko, czego na przestrzeni lat dokonała na rzecz osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin, sprawiając, że niewielka organizacja ulokowana „na prowincji” stała się wzorem do naśladowania, ponieważ zgodnie z jej słowami „Takie organizacje jak nasza powinny powstawać w każdym powiecie”. Jesteśmy niezmiernie dumni, że możemy działać pod przewodnictwem takiej liderki.
Państwa natomiast zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wczorajszego wydarzenia i zapisu transmisji na żywo, który znajduje się poniżej.
 
 

 

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA