Wersja dla osób niedowidzących
Wstępne standardy ochrony małoletnich obowiązujące we wszystkich placówkach MSPDiON
23.02.2024

Wstępne standardy ochrony małoletnich obowiązujące we wszystkich placówkach MSPDiON.

Dzień Babci i Dziadka w grupie Motylki
16.02.2024

Dziś w grupie "Motylki" odbył się wyjątkowy dzień, pełen miłości, radości i wdzięczności. Dzień Babci i Dziadka - czas, który wszyscy wyczekiwaliśmy z niecierpliwością, aby móc wyrazić nasze serdeczne uczucia wobec naszych kochanych dziadków. 

Święto miłości w MSPDiON
15.02.2024

Razem tworzymy niezapomniane chwile! Uczestnicy zajęć sportowo-społeczno-kulturalnych spędzili magiczny dzień, który połączył ich wszystkich w radosnej atmosferze.

Opieka wytchnieniowa - limit zgłoszeń przekroczony!
14.02.2024
Szanowni Państwo, informujemy że otrzymaliśmy środki na realizację projektu "Opieka wytchnieniowa edycja 2024"! Ze względu na ograniczone dofinansowanie limit uczestników, których możemy objąć wsparcie został już osiągnięty. Oczywiście podobnie jak w programie "Asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej" rekrutacja będzie nadal prowadzana ale na tzw. listę rezerwową przez cały okres trwania projektu.
ASYSTENT - Limit zgłoszeń przekroczony!
14.02.2024
Drodzy Uczestnicy, z ogromną radością chcieliśmy Wam przekazać, że zainteresowanie uczestnictwem w naszym Programie Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością - edycja 2024, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania!
Mieszkańcy Gminy Milicz wystartowali z gimnastyką!
09.02.2024

Wszyscy wiemy, że aktywność fizyczna gra istotną rolę w naszym życiu codziennym. Poprawia ona nasze zdrowie, profilaktycznie zapobiega różnym schorzeniom, a także napawa nas pozytywnymi emocjami. Świadomość tego, co jest korzystne dla naszego narządu ruchu może przekazać nam nie kto inny, jak doświadczony fizjoterapeuta. 

Strona Główna

Ruszamy z asystenturą!
02.02.2024

Cieszymy się że możemy już ogłosić, o naborze do programu "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością - edycja 2024". Jest to wyjątkowa inicjatywa skierowana do osób niepełnosprawnych, którzy potrzebują wsparcia w codziennych czynnościach. Nasz program oferuje pomoc w różnych obszarach życia, aby umożliwić pełniejsze uczestnictwo w społeczeństwie i życiu zawodowym.

 

Kto może skorzystać ze wsparcia?

Zapraszamy do udziału:

  • Dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności, które wymagają stałej lub długotrwałej opieki, a także konieczności współudziału opiekuna dziecka w procesie leczenia, rehabilitacji i edukacji.
  • Osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności zgodnie z ustawą o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

Jaki zakres wsparcia oferujemy?

Nasze usługi asystenckie obejmują:

  • Pomoc i wsparcie uczestnikowi projektu podczas wyjść, powrotów czy dojazdów do pracy, szkoły, placówki medycznej czy wizyty w banku, w kościele, bądź zwyczajne spotkanie u rodziny czy znajomych.
  • Asystę podczas robienia zakupów, z uwzględnieniem aktywnego udziału uczestnika w procesie.
  • Wsparcie w załatwianiu spraw urzędowych oraz nawiązywaniu kontaktów z różnymi organizacjami.
  • Pomoc w wykonywaniu codziennych czynności.

Jak dołączyć do programu?

Osoby zainteresowane mogą skontaktować się poprzez email - biuro@mspdion.org.pl bądź bezpośrednio w siedzibie administarcji MSPDION przy ul. Kopernika 8 (dawny Widmar). Na naszej stronie internetowej w zakładce aktualnie realizowane projekty znajdują się także dokumenty do pobrania.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA