Wersja dla osób niedowidzących
Czym jest godność? - film o #NaszNowyDom
01.06.2024

Zapraszamy wszystkich, którzy nie mogli być z nami na koncercie, do obejrzenia filmu, który specjalnie dla Was przygotowaliśmy na tę okazję

Arka Noego zagrała w szczytnym celu
31.05.2024

Ależ to był magiczny wieczór… W czwartek, 9 maja br., w Kościele Łaski pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu odbył się już XII koncert organizowany przez naszą organizację. Tym razem gwiazdą wieczoru był znany i lubiany zespół ARKA NOEGO OFFICIAL pod przewodnictwem Roberta Friedricha. Wydarzenie nazwane „Kroki do Godności” miało na celu zwrócenie uwagi na tytułową godność osób z niepełnosprawnością. 

Wyniki zapytania ofertowego z dnia 14.05.2024
27.05.2024

Demontaż dźwigu hydraulicznego, dostawa i montaż nowego dźwigu elektrycznego w budynku w Miliczu przy ul. Kopernika 20.

Wizyta w Sejmie RP
22.05.2024

Wczoraj nasza delegacja miała przyjemność gościć w Sejmie, gdzie wzięli udział w posiedzeniach dwóch podkomisji stałych: do spraw współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz sportu dzieci i młodzieży oraz sportu osób z niepełnosprawnościami.

Obchody Dnia Świadomości o Spektrum Autyzmu
22.05.2024

W maju uczestnicy Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych obchodzili Dzień Świadomości o Spektrum Autyzmu.

Nasi seniorzy nie zwalniają tempa!
21.05.2024

W ramach aktualnie trwającego projektu "Seniorzy w formie" odbywają się różnorodne zajęcia: taneczne, jogi, ogrodnictwa, makramy oraz zdrowego odżywiania.

Strona Główna

Arka Noego zagrała w szczytnym celu
31.05.2024

Ależ to był magiczny wieczór… W czwartek, 9 maja br., w Kościele Łaski pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu odbył się już XII koncert organizowany przez naszą organizację. Tym razem gwiazdą wieczoru był znany i lubiany zespół ARKA NOEGO OFFICIAL pod przewodnictwem Roberta Friedricha. Wydarzenie nazwane „Kroki do Godności” miało na celu zwrócenie uwagi na tytułową godność osób z niepełnosprawnością. 

Data eventu została wybrana nieprzypadkowo – po pierwsze, przypadała w trakcie organizowanego przez MSPDiON Tygodnia Godności, który rozpoczął się 5 maja – w Światowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dzień później zorganizowaliśmy także pochód ulicami miasta połączony z happeningiem na milickim rynku, w trakcie którego ponad 800 osób okazało solidarność z osobami z niepełnosprawnościami. Drugim argumentem przemawiającym za tą datą była dokładnie 8. rocznica naszego pierwszego koncertu charytatywnego z udziałem Eweliny Lisowskiej. 

Po intensywnych działaniach promocyjnych Kościół pękał w szwach od wiernych, którzy chcieli wraz z nami uczestniczyć w wydarzeniu. Po nabożeństwie majowym odbyła się msza św. w intencji zarządu, członków i pracowników MSPDiON, a także jego uczestników, którzy pomogli w celebracji. Następnie konferansjer Przemysław Walniczek otworzył wydarzenie oraz w kilku słowach nakreślił ideę, która za nim stała. Zaprosił także zgromadzonych do obejrzenia filmu, który prezentował jak pojęcie „godność" rozumieją uczestnicy naszych placówek oraz ile znaczy ona dla ich rodziców (możecie go Państwo znaleźć poniżej). 

Następnie głos zabrała Alicja Szatkowska – liderka naszej organizacji, która przybliżyła publiczności inicjatywę Wspomaganych Społeczności Mieszkaniowych, czyli budowy mieszkań dla osób z niepełnosprawnościami, w których zamieszkają i pod okiem specjalistów zyskają jak największą niezależność – nad czym całe Stowarzyszenie aktualnie bardzo intensywnie pracuje. Nie zabrakło także kilku słów wsparcia od gospodarza Koncertu, a więc proboszcza lokalnej parafii - Zbigniewa Słobodeckiego. Następnie Pani Prezes w imieniu całej organizacji podziękowała partnerom i patronom wydarzenia, bez których nie mielibyśmy możliwości zorganizowania go. 

Następnie przyszedł moment, na który wszyscy czekali – wspaniały, 1,5-godzinny recital zespołu Arka Noego. Pozytywna energia, którą promieniowały dzieciaki na scenie, oddziaływała nie tylko na ich rówieśników pod prezbiterium – podczas najbardziej znanych „kawałków” roztańczony był dosłownie cały Kościół, włącznie z Proboszczem i Panią Prezes! 

Organizacja tego wydarzenia pokazała, jak bardzo miliczanie oraz zaproszeni goście potrafią zjednoczyć się, aby wesprzeć szczytną inicjatywę i doznać wyśmienitych, muzycznych wrażeń. Teraz, kiedy emocje już opadają, pozostaje nam raz jeszcze przejść do podziękowań. Po pierwsze – dla całego zespołu Arka Noego z Robertem Friedrichem na czele. Dziękujemy także naszym wspaniałym partnerom, bez których nie moglibyśmy zorganizować tego eventu: Księdzu Proboszczowi Zbigniewowi Słobodeckiemu, firmom Deftrans, Tarczyński, Art-Zbyt, Milmlecz, Skup surowców wtórnych - Adam Michalak, Bankowi Spółdzielczemu w Miliczu, Nadleśnictwu Milicz, Nadleśnictwu Lubin, a także instytucjom, które dofinansowały całe przedsięwzięcie: Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Dolnośląskiego i Gminie Milicz. Podziękowania kierujemy także ku patronom medialnym: Tygodnik Gość Niedzielny, Tygodnik Niedziela, Radio Rodzina, Radio ESKA2 Trzebnica, Łukasz Gościniak Dolina Baryczy – Kraina Możliwości, Gazeta Lokalna Milicz, Głos Milicza; a także tzw. „Cichym bohaterom” - Menagement Arki Noego, Grupa Afekt, Karol Plebański, Adam Owczarek – MUFA Usługi Elektroenergetyczne, Zakład Krawiecki - Wiesława i Józef Walniczkowie, Henryk Wachowiak, Siostra Arleta oraz wszystkim wolontariuszom i rodzicom zaangażowanym w organizację wydarzenia!

To właśnie dzięki Wam wiemy, że osoby z niepełnosprawnościami nigdy nie pozostaną bez wsparcia, a nasze kolejne szalone pomysły będą mogły być zrealizowane. Raz jeszcze z całego serca DZIĘKUJEMY! 

“Kroki do Godności!” dofinansowane zostały ze środków pochodzących z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Gminy Milicz. 

Zdjęcia: 

  • Macko Maj
  • Damian Laskowski
  • Marcin Folmer

 

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA