Wersja dla osób niedowidzących
Wspaniałe wiadomości! Zapraszamy na Dzień Dziecka
15.06.2024

Już 15 czerwca 2024 roku czeka na Was moc atrakcji, które przepełnione będą prawdziwą radością!

Otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Sportu!
13.06.2024

Informujemy, że nasze stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie od Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację Programu Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych w 2024 roku!

XI edycja "Przedszkola na start" pełna sportowych emocji
13.06.2024

Wydarzenie zorganizowane przez UKS Szkółka Piłkarska Milicz pod przewodnictwem prezesa Andrzeja Kubiaka oraz trenera Krzysztofa Szewczyka, odbyło się na Stadionie Miejskim w Miliczu. W wydarzeniu wzięły udział dzieci z Niepublicznego Przedszkola prowadzonego przez Mspdion oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Miliczu.

Podziękowania dla firmy BODZIO!
13.06.2024

Podziękowania dla FM Bodzio za wsparcie Powiatowo-Gminnego Dnia Dziecka "Wszystkie Dzieci Nasze Są"

Dzień Rodziny w grupie Pszczółek
12.06.2024

Dzień Rodziny w grupie przedszkolaków "Pszczółek" był wydarzeniem, pełnym radości, wzruszeń i wspólnie spędzonego czasu. Przygotowania do tego dnia trwały już od dłuższego czasu, a dzieci i nauczyciele włożyli wiele serca i pracy, aby wszystko przebiegło idealnie.

Pierwsza Komunia Święta dzieci z MSPDiON
11.06.2024

To wyjątkowe wydarzenie odbyło się 25 maja 2024 roku, w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą. Kościół wypełnił się radosną atmosferą i modlitwą, a dzieci, ubrane w odświętne stroje, z przejęciem przystępowały do swojego pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii.

Strona Główna

Podsumowanie nadmorskiej przygody w Sianożętach!
07.06.2024

Kochani, nasza nadmorska przygoda w Sianożętach dobiegła końca, ale wspomnienia z tego wyjątkowego wyjazdu pozostaną z nami na długo. Przez te siedem dni mieliśmy okazję przeżyć wiele niezapomnianych chwil pełnych radości, nauki i integracji. Zapraszamy Was do obejrzenia filmu podsumowującego nasz wyjazd, który przygotowaliśmy specjalnie dla Was!

Nasz wyjazd do Sianożętów był wypełniony po brzegi kreatywnymi i rozwijającymi zajęciami. Każdego dnia dzieci wraz z rodzicami brały udział w ogólnorozwojowych warsztatach, korzystając z metody komunikacji alternatywnej PECS. Wspólnie uczyliśmy się o różnych tematach – od nadmorskiej fauny, przez pszczoły i pomarańcze, po tworzenie sensorycznych peelingów i przygotowywanie własnych mydełek. Wszystkie te zajęcia miały na celu rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, motorycznych i sensorycznych naszych małych uczestników.

Nasi mali uczestnicy, podzieleni na trzy grupy, intensywnie pracowali, doskonale się przy tym bawiąc. W międzyczasie rodzice mieli czas na relaks, mogli uczestniczyć w warsztatach z psychologiem, skorzystać z masaży czy po prostu odpocząć na plaży. Dzieci w ramach zajęć opiekuńczych spędzały czas na plaży, budując zamki z piasku, a także uczestnicząc w kreatywnych zabawach multisensorycznych. Wieczory były pełne śmiechu i radości – organizowaliśmy mini dyskoteki, wieczory filmowe oraz integracyjne ogniska.

Jednym z przełomowych momentów naszego wyjazdu była wizyta w pobliskiej lodziarni, gdzie dzieci po raz pierwszy same składały zamówienia, wykorzystując symbole PECS. To było bezprecedensowe wydarzenie, które pokazało, że nauka komunikacji alternatywnej ma sens i działa także w praktyce.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, naszej wspaniałej kadrze i partnerom za wsparcie i współpracę. To dzięki Wam ten wyjazd był tak wyjątkowy!

Zapraszamy do obejrzenia filmu i do dalszego śledzenia naszych działań – przed nami jeszcze wiele wspaniałych projektów!

Zadanie dofinansowano ze środków PFRON w ramach projektu „Lepsze jutro II”

DZIEŃ 1:

Uczestnicy projektu „Lepsze jutro II” niezwykle stęsknili się za morzem, a jeszcze bardziej za wyjazdowymi warsztatami ogólnorozwojowymi dla małych dzieci i ich rodzin. Dlatego też z samego rana wyruszyliśmy na kolejną wyprawę, której celem była miejscowość Sianożęty.
 
Podróż minęła nam w mgnieniu oka, a po dojeździe na miejsce czekała nas już przepyszna obiadokolacja w hotelu Imperiall Resort & MediSpa , który będzie naszym domem przez najbliższe 8 dni. Po zapoznaniu się z topografią obiektu, zorganizowaliśmy krótkie spotkanie organizacyjne, w trakcie którego nasza kadra przedstawiła rodzinom „rozkład jazdy” i podział zadań, aby zapewnić im doskonałe warunki zarówno do relaksu, jak i (co najważniejsze) terapii.
 
Po odprawie wybraliśmy się na spacer, aby przywitać się z upragnionym morzem, nad którym spotkaliśmy rekiny! Te majestatyczne zwierzęta okazały się jednak bardzo przyjazne i wraz z dziećmi wzięły udział w integracyjnych animacjach, które pozwoliły lepiej się zapoznać i rozpocząć pracę warsztatową.

DZIEŃ 2:

Pierwszy pełny dzień spędzony w nadmorskich Sianożętach już za nami! Grafik naszych zajęć był jak zwykle bardzo napięty, co sprawiło, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło jednak czasu na świętowanie wyjątkowego dnia…
 
Poranny blok zajęciowy rozpoczął się tuż po śniadaniu i obfitował w atrakcyjne formy warsztatów. Nasi najmłodsi uczestnicy wraz z terapeutami bawili się doskonale biorąc udział w zajęciach terapeutycznych, tworząc piękne obrazy w kształcie serduszek, przygotowując sensoryczny peeling czy ucząc się piosenki wraz z układem choreograficznym. Zostali oni podzieleni na trzy grupy, co umożliwiło wszystkim zyskania czasu na relaks czy wizytę na basenie. Rodzeństwo natomiast brało udział w zajęciach, w ramach których przygotowali własne, piękne i aromatyczne mydełka.
 
Po obiedzie pogoda pokrzyżowała nam plany związane z organizacją sesji zdjęciowej nad morzem. Dla nas jednak nie ma wyzwań, których nie możemy pokonać! Rodzice wzięli udział w warsztatach PECS, natomiast dzieci miały w tym czasie zajęcia opiekuńcze. Po wszystkim spotkaliśmy się na wspólne animacje z chustą, ale też, co najważniejsze, występ dla mam obchodzących swoje święto wraz z wręczeniem im przygotowanych wcześniej upominków.

DZIEŃ 3:

Za nami kolejny intensywny dzień spędzony na wyjazdowych warsztatach ogólnorozwojowych dla małych dzieci i ich rodzin w Sianożętach. Trzeciego dnia działo się wiele, postaramy się więc wszystko to Państwu zrelacjonować w jak najpełniejszym zakresie.
 
Przedpołudnie spędziliśmy na realizacji rodzinnej sesji zdjęciowej, która wczoraj została odwołana z powodu warunków atmosferycznych. W międzyczasie rodzice dostali czas wolny, który mogli przeznaczyć m.in. na pobyt na plaży, na basenie, w spa bądź na masażach u naszej fizjoterapeutki. Dzięki wspólnemu wysiłkowi zorganizowaliśmy (nieskromnie mówiąc) wspaniałe zdjęcia, które będą piękną pamiątką z naszego pobytu.
 
Popołudniu natomiast zabraliśmy się za intensywną pracę warsztatową. Dzieci wraz z rodzicami, podzielone na trzy grupy, uczestniczyły w zajęciach z naszymi terapeutkami, które wykorzystując m.in. metodę PECS prowadziły kreatywne i rozwijające zajęcia „W morskich głębinach”, w ramach których powstały m.in. piękne pamiątki z wyjazdu w postaci głębin morskich zamkniętych w słoiku.
 
Rodzeństwo naszych najmłodszych uczestników także nie mogło narzekać na nudę. Śpiewów, tańców, choreografii i kreatywnych zabaw multisensorycznych było co niemiara, co oczywiście niezwykle nas cieszy. Plan zajęć na kolejny dzień także jest bardzo interesujący, dlatego zachęcamy do śledzenia nas na bieżąco, aby nie przegapić żadnych szczegółów!

DZIEŃ 4:

Kolejny dzień wyjazdowych zajęć ogólnorozwojowych dla małych dzieci i ich rodzin w Sianożętach minął. Czwarty dzień także przyniósł nam mnóstwo kreatywnych i rozwijających zajęć oraz zabaw, co postaramy się Państwu przybliżyć poniżej.
 
Dzień, jak zazwyczaj, rozpoczęliśmy od zajęć ogólnorozwojowych z wykorzystaniem metody komunikacji alternatywnej PECS, podzieleni na trzy grupy (spośród których w każdym bloku jedna miała czas wolny np. na wizytę nad morzem, na basenie czy u naszej rehabilitantki). Dzieci jak zwykle intensywnie pracowały doskonale się przy tym bawiąc. Tematami przewodnimi były tym razem gofry oraz łąka.
 
Rodzeństwo w ramach zajęć opiekuńczych wybrało się na plażę i na zakupy, z których następnie przygotowali ciasto oraz usmażyli pyszne gofry, a następnie zamienili się w pracowników naszej małej restauracji. Dzięki ich nieocenionej pomocy, w ramach popołudniowego bloku, nasi najmłodsi uczestnicy mogli z pomocą symboli PECS poprosić o gofry oraz ulubione dodatki.
 
Nie nudzili się także rodzice, którzy wzięli udział w kolejnych już, przepełnionych merytoryczną wiedzą warsztatach z komunikacji alternatywnej PECS. W tym czasie ich dzieci miały zapewnione pełne frajdy i dobrej zabawy zajęcia opiekuńcze. Doskonałym zwieńczeniem dnia był natomiast wieczór filmowy poprzedzony mini dyskoteką.

DZIEŃ 5:

Piąty dzień wyjazdowych zajęć ogólnorozwojowych dla małych dzieci i ich rodzin w Sianożętach już za nami, co oznacza, że nasza nadmorska przygoda nieuchronnie zbliża się ku końcowi. Zanim to jednak nastąpi, pokażemy Wam, jak wyglądały nasze środowe zajęcia.
 
Tak jak poprzednio, na rozpoczęcie dnia nasza wspaniała kadra przygotowała kreatywne zajęcia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem metody komunikacji alternatywnej PECS. Nasi mali uczestnicy, dziś przede wszystkim z tatusiami, jak zawsze uczestniczyli w zajęciach podzieleni na trzy grupy (spośród których w każdym bloku jedna miała czas wolny np. na wizytę nad morzem, na basenie czy u naszej rehabilitantki). Tym razem mieliśmy do czynienia z fauną (i to nie tylko nadmorską), w postaci wielkiej, gadającej papugi czy kolorowych motylków.
 
Nie nudziło się także nasze wspaniałe rodzeństwo. Oni wybrali się nad morze, gdzie mieli okazję plażować, budować konstrukcje z piasku i relaksować się nad wodą. Rodzice natomiast brali udział w spotkaniach z psychologiem, ale też korzystali z masażu (w tym kobido) u naszej rehabilitantki.
 
Po posiłku mieliśmy trochę czasu wolnego, który każdy wykorzystał dowolnie, natomiast na koniec dnia ponownie spotkaliśmy się w sali, gdzie odbył się wieczór łączący dyskotekę i karaoke. Dzieci były zachwycone!

DZIEŃ 6:

Spędziliśmy kolejny intensywny dzień nad morzem, pora więc zameldować się Państwu z kolejną porcją zdjęć przedstawiających, jak spędzamy czas w Sianożętach. Czwartek obfitował w masę bardzo ważnych, ale i interesujących zajęć, z których uczestnicy wyjazdowych zajęć ogólnorozwojowych dla małych dzieci i ich rodzin korzystali z niekłamaną radością.
 
Rano ponownie zabraliśmy się za intensywną pracę podczas zajęć ogólnorozwojowych z wykorzystaniem metody komunikacji alternatywnej PECS. Dzieci posłuchały o pszczołach, uczyły się o nich piosenki, a także wykonały prace plastyczne związane z tymi zwierzętami. W drugiej grupie natomiast motywem przewodnim były pomarańcze i wszystko, co z nimi związane, a zajęcia były iście multisensoryczne, gdyż dzieci miały nawet możliwość skosztować pomarańczowej konfitury.
 
W międzyczasie tatusiowie, podzieleni na dwie grupy, uczestniczyli w spotkaniach z psychologiem, gdzie mogli porozmawiać i wymienić się doświadczeniami w zaufanym gronie. Pod koniec dnia odbyło się natomiast spotkanie rodziców z liderką naszej organizacji, Alicją Szatkowską, w trakcie którego mieli oni okazję opowiedzieć o swoich wrażeniach i przemyśleniach dotyczących wyjazdów.
 
W wolnym czasie, korzystając z uroków naszego hotelu Imperiall Resort & MediSpa, rodziny świetnie bawiły się na basenie, chodziły na plażę czy korzystały z relaksujących masaży u naszej rehabilitantki. Rodzeństwo natomiast w ramach zajęć opiekuńczych również spędzało czas na plaży czy przygotowywało prace plastyczne. Z całą pewnością nikt nie narzekał na nudę!

DZIEŃ 7:

Ostatnia noc w hotelu Imperiall Resort & MediSPA minęła, dziś pora wracać do domów. Zanim to jednak nastąpi, podzielimy się z Państwem kolejną fotorelacją, która prezentuje, jak upłynął nam piątek. Był to intensywny, ale też niezwykle przełomowy i obfitujący w rozmaite atrakcje dzień, dlatego z całą pewnością możemy stwierdzić, że jest o czym opowiadać.
 
Dzień jak zwykle zaczęliśmy od zajęć ogólnorozwojowych z wykorzystaniem metody komunikacji alternatywnej PECS. Były one jednak niezwykłe – po tradycyjnym rozpoczęciu w sali, postanowiliśmy przekuć zdobyte umiejętności w praktykę. Dzieci, wraz z rodzicami i kadrą, wybrały się do pobliskiej lodziarni, gdzie po raz pierwszy same składały zamówienia, wykorzystując do tego symbole obrazkowe PECS. Było to przełomowe, bezprecedensowe wydarzenie, które pokazało, że nauka komunikacji alternatywnej ma sens i działa także w praktyce, nie tylko na zajęciach.
 
W tym czasie nasze wspaniałe rodzeństwo przygotowywało już grę terenową, która była następnym punktem w naszym harmonogramie. Rodziny podjęły się ostrej rywalizacji, z której, mimo trudnych warunków pogodowych dzisiejszego popołudnia, wszyscy wyszli zwycięsko.
Po zaciętych rozgrywkach przeszliśmy do sali, gdzie czekały nas krótkie zabawy animacyjne, ale też chwytające za serce podziękowania zarówno dla rodzin, jak i kadry. To jednak nie był koniec wzruszeń. Następnie odbyła się prezentacja podsumowująca wyjazd, a uczestnicy odebrali ramki ze zdjęciami wykonanymi podczas poniedziałkowej sesji.
 
To był piękny czas, który spędziliśmy w luksusowych warunkach w hotelu Imperiall Resort & MediSpa . Było mnóstwo kreatywnych i rozwijających zajęć, ale także okazja na wypoczynek dla rodziców. Nie możemy doczekać się kolejnych wyjazdowych zajęć, tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz dalszego śledzenia nas na bieżąco – przed nami m.in. film podsumowujący cały wyjazd, na który zapraszamy już teraz!

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA