Wersja dla osób niedowidzących
Pożegnanie Małgorzaty Biernackiej
11.07.2024

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszej psycholożki i koordynatorki Milickiego Centrum Wsparcia Capitol, Małgorzaty Biernackiej.

Oficjalnie! Milicz stolicą Reprezentacji Polski FBB
09.07.2024

W ubiegłą sobotę w "Stara Rzeźnia - Miejsce Spotkań" odbyła się znacząca konferencja prasowa, której głównym tematem było porozumienie zawarte pomiędzy ruchem społecznym FUTBOL BEZ BARIER (FBB) a Starostwem Powiatowym w Miliczu, Gminą Milicz oraz Milickim Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych.

Nordic Walking: Zdrowie i Aktywność na Świeżym Powietrzu
08.07.2024

29 czerwca teren Ostoi Konika Polskiego w Miliczu zamienił się w prawdziwe centrum zdrowia i aktywności dla mieszkańców Gminy Milicz, którzy wzięli udział w zajęciach nordic walking. Pod przewodnictwem wykwalifikowanego fizjoterapeuty, uczestnicy mieli okazję nie tylko poprawić swoją kondycję fizyczną, ale także cieszyć się pięknem przyrody Doliny Baryczy.

Zielona Terapia: Seniorzy w Potaszni Odkrywają Sekrety Ziół i Natury
08.07.2024

Jednym z głównych punktów programu było tworzenie "Soli Życia" - mieszanki soli wzbogaconej o różnorodne zioła.

Poznajcie Piotra- Prowadzenie Ośrodka Czasowego Pobytu w Krośnicach
04.07.2024

Piotr jest osobą wyjątkową, pełną wrażliwości i spokoju. Jego serdeczny uśmiech i pogodne usposobienie zarażają wszystkich wokół pozytywną energią. Czerpie ogromną radość ze spędzania czasu na świeżym powietrzu, gdzie może cieszyć się naturą i odprężyć. Uwielbia także oglądać filmy, które pozwalają mu przenieść się w różnorodne światy i historie. Przeglądanie książek to dla Piotra kolejny sposób na odkrywanie nowych rzeczy i rozwijanie swojej wyobraźni.

Kolejne szkolenie za nami!
03.07.2024

Z radością informujemy, że w ramach projektu "Kierunek Rozwój 3", dofinansowanego ze środków PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji budżetu Dolny Śląsk, zorganizowaliśmy kolejne szkolenie dla osób związanych z działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych.

Strona Główna

Zielona Terapia: Seniorzy w Potaszni Odkrywają Sekrety Ziół i Natury
08.07.2024

Jednym z głównych punktów programu było tworzenie "Soli Życia" - mieszanki soli wzbogaconej o różnorodne zioła.

Seniorzy mieli możliwość zapoznania się z właściwościami różnych roślin leczniczych i przyprawowych, a także nauczenia się, jak prawidłowo je suszyć i przechowywać. Pod okiem prowadzącej – Pani Katarzyny Georgiou krok po kroku, mieszali różne zioła z solą, tworząc zdrowe i aromatyczne mieszanki, które mogą być używane w kuchni jako alternatywa dla zwykłej soli.
 
Kolejną atrakcją było zwiedzanie ogrodu permakulturowego - to taki, w którym ingerencja człowieka jest ograniczona do absolutnego, niezbędnego minimum, bez wdrażania środków i metod, które nie występują naturalnie w przyrodzie. Seniorzy dowiedzieli się, jak można w praktyce zastosować zasady permakultury, by stworzyć zrównoważony i samowystarczalny ogród.
 
Zajęcia zakończyły się zbieraniem ziół nad Stawami Milickimi. Seniorzy wyruszyli na spacer po malowniczym terenie wokół stawów, gdzie mieli okazję zbierać dziko rosnące zioła. Uczestnicy dowiedzieli się, które rośliny są jadalne i mają właściwości lecznicze, a także jak je zbierać w sposób zrównoważony, nie szkodząc przyrodzie.
 
Zajęcia w Potaszni były nie tylko edukacyjne, ale również relaksujące i inspirujące. Seniorzy mieli możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu, zdobycia nowych umiejętności oraz integracji z innymi uczestnikami. Dzięki temu wydarzeniu mogli bliżej poznać naturę, nauczyć się praktycznych umiejętności z zakresu zielarstwa i ogrodnictwa, a także cieszyć się spokojem i pięknem otaczającej przyrody.
 
Zadanie dofinansowano w ramach projektu "Seniorzy w formie", dofinansowanego ze środków pochodzących z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA