Wersja dla osób niedowidzących
Poznajcie Anię!
17.07.2025

Przedstawiamy kolejną wyjątkową osobę, która współtworzy projekt „Prowadzenie Ośrodka Czasowego Pobytu w Krośnicach III”. Dziś poznajcie Anię.

Poznajcie Nas lepiej - Pani Marta
15.07.2025

Witamy ponownie! W tym roku kontynuujemy nasz cykl cotygodniowych artykułów, w których przedstawiamy uczestników projektu „Prowadzenie Ośrodka Czasowego Pobytu w Krośnicach III”. To wyjątkowa okazja, by lepiej poznać osoby, które współtworzą naszą wspólnotę – pełne pasji, ciepła i dobrej energii. Zaczynamy od Marty!

Kolej na Spółdzielnię - obejrzyj spot
14.07.2025

Planujesz dzień pełen natury, ruchu i dobrego jedzenia? Mamy dla Ciebie idealny pomysł! Wsiądź do pociągu Kolei Dolnośląskich „Ryszard Szurkowski” – specjalnie przystosowanego do przewozu rowerów – i wybierz się w podróż do serca Doliny Baryczy. To propozycja dla tych, którzy kochają aktywny wypoczynek, piękne krajobrazy i… smaczne, wartościowe jedzenie.

Mieszkanie Treningowe – wsparcie w drodze do samodzielności
13.07.2025

Czym jest mieszkanie treningowe?
To forma wsparcia umożliwiająca osobom z niepełnosprawnością naukę samodzielnego życia – poza domem rodzinnym, ale w warunkach dostosowanych do ich potrzeb. Celem jest stopniowe przełamywanie barier związanych z niezależnością, budowanie pewności siebie oraz umiejętności funkcjonowania w społeczeństwie.

Dzień 8 – pożegnanie z Mrzeżynem
12.07.2025

Ostatni dzień warsztatów to czas podsumowań, pożegnań i wspólnej drogi do domu. Wracamy z nowymi umiejętnościami, wspomnieniami i poczuciem dobrze spędzonego czasu.

Dzień 7 – refleksje, listy i kręgle
11.07.2025

Przedostatni dzień warsztatów upłynął pod znakiem podsumowań, samodzielnych wyzwań i dobrej zabawy. Uczestnicy ćwiczyli umiejętności społeczne, rozwijali samoświadomość i dzielili się tym, co najważniejsze.

Strona Główna

Wakacyjny czas – Krośnice, Uniwersytet Dorosłości
27.06.2025

Po pięknym zakończeniu roku w DOR-W przyszedł czas na wyprawę do Krośnic, gdzie równie uroczyście pożegnaliśmy rok 2024/2025 w naszym Uniwersytecie Dorosłości.

W apelu udział wzięli nasi studenci, rodzice oraz kadra placówki – a także Panie Dyrektor: Joanna Broniecka oraz Iwona Górnicka. To była uroczystość pełna emocji, radości i wzruszeń.

Na scenie pojawiły się poruszające występy – tańce, piosenki, elementy teatralne. Nasi studenci pokazali, jak wiele radości może nieść wspólne działanie, a scena na chwilę zamieniła się w miejsce pełne ciepła i serdeczności.

To zakończenie było też symboliczne – niektórzy z naszych uczniów zamknęli dziś ważny etap edukacji. Część z nich zakończyła szkołę podstawową, a trójka studentów - Amelia, Aleksandra i Maciej oficjalnie została absolwentami Uniwersytetu Dorosłości.

To wyjątkowa chwila, która wzbudziła wiele emocji. Wiemy, że przed nimi nowe wyzwania i ścieżki życia – mamy jednak nadzieję, że czas spędzony z nami zostanie w ich sercach na zawsze. Wierzymy, że byliśmy dla nich dobrą przystanią, która przygotowała ich do kolejnych etapów z odwagą i wiarą w siebie.

Dziękujemy Wam za cały rok – za wspólny czas, rozmowy, naukę i uśmiech. Już teraz wiemy, że będziemy tęsknić, a września… nie możemy się doczekać!

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA