Wersja dla osób niedowidzących

ODDZIAŁ I (I-III)

Dzień Rodzin
23.06.2015

Dnia 23 czerwca odbyły się u nas kolejne zajęcia z rodzicami „przywołać lato”- tym razem zjawili się u nas tatusiowie oraz wszystkie mamy. Oboje rodziców brało udział w różnych konkurencjach. Mamy zmagały się z łowieniem rybek na czas oraz szukaniem muszelek w piasku. Tatusiowie poszukiwali złota/bursztynów w zburzonym morzu a także płynęli statkiem dookoła świata. Na koniec zadaniem dla całej rodziny było wykonanie słońca według wzoru. Wszystkim humory dopisywały. Wszyscy uczestnicy zmagań dostali medale za zajęcie pierwszego miejsca oraz pamiątkowe dyplomy.

więcej »


Szachulcowa zagroda
16.06.2015

Dnia 16 czerwca uczniowie z Oddziału I wybrali się na wycieczkę do SZACHULCOWEJ ZAGRODY. Miejsce to jest wspaniałym treningiem dla naszych zmysłów. Dzieci mogły dotykać rękoma różnorodnych faktur, oczywiście naturalnych, czuć stopami, wąchać, smakować przeróżne smakołyki w warzywnym ogródku, biegać po labiryncie z kwiatów, karmić króliczki, czy zaczerpnąć błogiej ciszy w kąciku „czytelniczym”. Dodatkowo poznały także sprzęty, które używane były w dawnych czasach do użytku domowego jak i typowo rolne. Na koniec pograliśmy wspólnie na instrumentach muzycznych. Przy odjeździe każde dziecko otrzymało mały upominek w postaci darów natury, za co serdecznie dziękujemy p. Agnieszce – właścicielce owej wspaniałej zagrody.

więcej »


Rocznica I Komunii Świetej
16.05.2015

16 maja 2015 roku w kościele parafialnym pw. Św. Andrzeja Boboli w Miliczu trzynaścioro podopiecznych naszego  Ośrodka obchodziło rocznice Pierwszej  Komunii Świętej.

więcej »


Wycieczka do Muzeum
03.04.2015

Dnia 3 kwietnia uczniowie z oddziału I wybrali się na wycieczkę do Muzeum Regionalnego w Krotoszynie, aby poznać zwyczaje i tradycje wielkanocne, które stosowane były dawno, dawno temu….Dzieci trzymały „gaiczek”, jeździły turkotką, hałasowały kołatkami, oglądały przepięknie zdobione pisanki. Odwiedziliśmy również sale, w których była wystawa rycerska oraz pokazane dzieje ziemi wielkopolskiej. Do wspólnego zwiedzania zaprosiliśmy także oddział III.

więcej »


Konkurs kulinarny
03.04.2015

3 kwietnia w naszym ośrodku odbył się wielkanocny konkurs kulinarny. Nasi uczniowie wykonali potrawę, pt. „Jajeczny MISZ-MASZ”, który dał naszej klasie II miejsce oraz fantastyczne nagrody.

więcej »


Zajęcia Otwarte
25.03.2015

25 marca w oddziale I odbyły się zajęcia z rodzicami pn.  „w poszukiwaniu koloru zielonego”. Rodzice witali się z dziećmi  piosenką „daj mi rękę”. Następnie  wspólnie szukając listu od pani wiosny wyczarowali kolor zielony wymawiając przy tym specjalne zaklęcie.  Ozdabiali też suknie pani wiosny. Na koniec zajęć każdy z uczniów  otrzymał  odznakę pomocnika wiosny. Uczestnicy zajęć mieli również okazję obejrzeć przedstawienie zatytułowane „Przedwiośnie”, które premierę miało w trakcie III Przeglądu Małych Form Teatralnych, który niedawno odbył się w naszej placówce. 

więcej »


Zawody Sportowe
13.03.2015

13 marca oddział I zaprosił do wspólnej zabawy i rywalizacji uczniów z oddziału III.  Uczestnicy zajęć wzięli udział  w zabawie fair play, której istotą było  pokonywanie toru przeszkód z  rzucaniem do celu,  pchaniem piłek, pokonywaniem  tunelu,  itp. Przedsięwzięciu towarzyszyło mnóstwo wrażeń i pozytywnych emocji. 

więcej »


Zajęcia w Hali
12.03.2015

W ramach tygodnia poświęconego zdrowiu oddział I wybrał się na zajęcia do hali sportowej przy milickim Gimnazjum. Uczniowie mieli okazję zwiedzić siłownię, sale gimnastyczne fitness, salę do aerobiku oraz galerię zdjęć poświęconą  organizowanej w naszym mieście Alei Gwiazd Siatkówki oraz imprezom  strong men. Na koniec była okazja pokibicować podczas zawodów sportowych dziewcząt. 

więcej »


Oddział 1 w KOMIE
27.02.2015

Uczniowie z Oddziału I wybrali się w lutym do KOM-u na piątkowe zajęcia, gdzie mogły m.in. pograć w szachy, zagrać w ciekawe zabawy dydaktyczne itp. Po wysiłku umysłowym, czekała na nich  słodka niespodzianka – pyszne lody, które dzieci zjadły ze smakiem.

więcej »


Zabawa Walentynkowa
13.02.2015

Piątek trzynastego nie musi być wcale pechowy. Właśnie w piątek 13 lutego uczniowie oddziału I uczestniczyli w zabawie walentynkowej, która przygotowali  ze swoją kadrą. Gwoździem programu było wspólne wyklejenie dużego serca, a finałem zabawa taneczna. Nie mogło zabraknąć również słodkiego poczęstunku. 

więcej »

1 2 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA