Wersja dla osób niedowidzących

ODDZIAŁ X PDP

KLASA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY - ODDZIAŁ X

Nauczyciel: mgr Ewelina Leszczyńska
Pomoc nauczyciela: Katarzyna Wypych
Pomoc techniczna: Katarzyna Vogt

Uczniowie: Katarzyna D., Katarzyna M., Karolina, Damian, Lucjan

Wycieczka do Domu Drzewa w Wałkowej
09.06.2015

Na zaproszenie Nadleśnictwa Milicz w dniu 9.06.2015r grupy: gimnazjalna i PDP wybrały się do Domu Drzewa w Wałkowej. Wycieczka rozpoczęła się od obejrzenia filmu w sali konferencyjnej.

więcej »


Dzień mamy
26.05.2015

26 maja nasza klasa zorganizowała małą uroczystość aby uczcić Dzień Matki. Mamy nie zawiodły, spotkanie udało się ponad miarę, co możemy zobaczyć na poniższych zdjęciach.

więcej »


Relacja naszej grupy z Dnia sportu
22.05.2015

22 maja wzięliśmy udział w drugiej edycji Dnia Sportu pod hasłem " Nawet małe rzeczy rób z wielką pasją"" organizowanego przez MSPDiON. Nasz drużyna - "ZAJĄCE" jak i pozostałe nawiązywały do zwierząt zamieszkujących Dolinę Baryczy. Braliśmy udział w wielu ciekawych konkurencjach sportowych. Było wesoło i emocjonująco, a przede wszystkim był to miło spędzony dzień.

więcej »


Wycieczka do pijalni "MALINEA" w Wierzchowicach
14.04.2015

W dniu 14 kwietnia 2015 r. uczennice i uczniowie naszego oddziału oraz oddziału VIII odbyli niezwykle interesującą  wycieczkę  do pijalni soków naturalnych "MALINEA" Właściciele Państwo Andrzej i Irena Łaniak okazali się bardzo gościnni, oprowadzając naszą grupę po swoim gospodarstwie. Pan Andrzej opowiedział nam historię powstania gospodarstwa sadowniczego i pijalni soków. Mogliśmy zobaczyć jak wszystko to o czym usłyszeliśmy funkcjonuje od środka. Na koniec wizyty spotkała nas miła niespodzianka. Zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek składający się z przepysznego koktajlu truskawkowego oraz wyśmienitych rogalików z jabłkiem, pieczonych osobiście przez Panią Irenę Łaniak. Dzięki uprzejmości gospodarzy pijalni soków "MALINEA" wyprawa okazała się niezwykle ciekawa i atrakcyjna za co serdecznie dziękujemy.

więcej »


Konkurs Kulinarny
02.04.2015

Już wkrótce Święta Wielkanocne i związane tym świąteczne przysmaki. W związku z tym nasza grupa wzięła udział w konkursie kulinarnym pod hasłem " Zdrowo i kolorowo". Należało przygotować potrawę związaną z tradycją Świąt Wielkiej Nocy. Nasz pomysł  to sałatka jarzynowa w muszlach makaronowych, która spotkała się z uznaniem jury konkursowego. 

więcej »


Wielkanocny stół
01.04.2015

Wkrótce Święta Wielkiej  Nocy. Z tej okazji wraz z  koleżankami i kolegami z innej klasy naszego Ośrodka zasiedliśmy do wielkanocnego śniadania. Na stole znalazły się oczywiście tradycyjne potrawy wielkanocne m.in. faszerowane jajka, żurek, wędliny. Jak widać na załączonych zdjęciach takie spotkanie przypadło wszystkim do gustu ;)
 

więcej »


Wielkanocna wystawa
24.03.2015

W związku z zbliżającymi się wielkimi krokami Świętami Wielkanocnymi, uczniowie oddziału VIII i X wraz z swoimi opiekunami zorganizowali wystawę prezentującą ozdoby i kartki świąteczne. Oczywiście nie mogło zabraknąć wszelkiego rodzaju pisanek, kurczaczków, zajączków, baranków, wymyślnych stroików oraz innych symboli Świąt Wielkanocnych. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów i pracowników naszego ośrodka, ale także wśród zaproszonych gości. 

więcej »


Zimowy wypad do Wrocławia
19.02.2015

19 lutego uczniowie klasy PDP wraz z kolegami i koleżankami z klasy gimnazjalnej wybrali się na całodniową wycieczkę do Wrocławia. Na dobry początek młodzież obejrzała film familijny pt: "Miś Paddington". Wartka akcja oraz ciepły klimat sprawiły, że film z zainteresowaniem obejrzeli zarówno uczniowie jak i towarzyszący im opiekunowie. Po seansie filmowym nastąpił drugi najbardziej oczekiwany punkt wycieczki - spacer po galerii handlowej " Pasaż Grunwaldzki". Uczniowie mogli się zapoznać z bogatą i różnorodną ofertą znajdujących się tam punktów handlowych. Młodzież znakomicie dostosowała się do roli klientów, oglądając, przymierzając, a nawet dokonując drobnych zakupów. Na koniec pełni wrażeń i solidnie zgłodniali wszyscy udali się do restauracji Pizza Hut. Bogata oferta lokalu zaspokoiła gusta i żołądki nawet najbardziej wybrednych uczestników wycieczki. Najedzeni uczniowie wraz z opiekunami ruszyli w drogę powrotną korzystając z środków publicznej komunikacji- tramwaju ,a następnie autobusu PKS. Po powrocie  do Milicz zmęczonych, ale zadowolonych uczniów odebrali rodzice.

więcej »


Kręgle w Zdunach
13.02.2015

Wraz z naszymi koleżankami i kolegami z klasy gimnazjalnej zorganizowaliśmy 13 lutego wyjazd do kręgielni w Zdunach. Wydarzenie to obfitowało w wiele sportowych emocji. Wszyscy mogliśmy spróbować swoich sił w nie tak prostej jakby się wydawało grze jaką są kręgle. Najważniejsze było to ze wszyscy braliśmy udział i wszyscy byliśmy zwycięzcami .

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA