Wersja dla osób niedowidzących

Tworzenie przestrzeni do aktywnego spędzania czasu wolnego

Jedyny taki plac zabaw w gminie
21.10.2019

Najlepsze wspomnienia z dzieciństwa są nierozłącznie powiązane z placem zabaw. To właśnie tam zawieramy pierwsze przyjaźnie, integrujemy się z koleżankami i kolegami, uczymy się wspólnej, grupowej zabawy. Ponadto czas spędzony na świeżym powietrzu oraz aktywność fizyczna pozytywnie wpływają na zdrowie dziecka i są kluczowe w procesie jego rozwoju. Właśnie taka idea przyświecała nam, kiedy podejmowaliśmy starania o nowy, innowacyjny plac zabaw, którego oficjalne otwarcie nastąpiło dzisiaj.

Na otwarciu obecni byli: Alicja Szatkowska, Prezes Stowarzyszenia, Iwona Górnicka, dyrektor DOR-W, Joanna Broniecka, dyrektor OR-W, Joanna Stachowiak, dyrektor przedszkola, reprezentanci Biura Stowarzyszenia z Martą Kiszczak, koordynatorem projektu oraz oczywiście dzieci ze swoimi wychowawcami. Po krótkiej ceremonii otwarcia przystąpiliśmy do głównego celu spotkania – zabawy! Nowa infrastruktura bardzo przypadła do gustu naszym najmłodszym podopiecznym i z pewnością będą chętnie korzystać z jej uroków. Ważnym założeniem nowo otwartego placu zabaw jest jego otwartość – chcemy, aby skorzystać z niego mogły wszystkie dzieci, nie tylko te związane z naszym Stowarzyszeniem. A przecież ich uśmiechy są najpiękniejszą zapłatą.

Na nowy plac otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 118 771,00 zł. Pozwoliło nam to na zakup kilku urządzeń stałych, w tym najważniejszej - huśtawki wahadłowej dla osób z niepełnosprawnościami poruszających się na wózku inwalidzkim. Ponadto pozyskaliśmy zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, ścianką wspinaczkową, wóz strażacki, piaskownicę zasuwaną, karuzelę czy tablicę. Wymienione zostało również podłoże pod plac. Zakupione zostały także dwa dmuchane place zabaw. Cała operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR) dla Doliny Baryczy na lata 2016–2022 w ramach Poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w ramach Działania 19 LEADER zawartego w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA