Wersja dla osób niedowidzących

Uwaga akcja - Fotograficzna edukacja!

W największych podziemiach projektu Riese…
23.11.2019

Sobotniego poranka grupa entuzjastów fotografii zebrała się pod Milickim Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, aby po raz ostatni w tym roku wziąć udział w warsztatach prowadzonych w ramach projektu „Uwaga Akcja – Fotograficzna Edukacja”. Tym razem nauka odbywała się aż w dwóch miejscach – w podziemiach Włodarza oraz na zaporze wodnej w Zagórzu Śląskim.

Pierwsze z tych miejsc miało dla uczestników wyjazdu szczególną wartość edukacyjno-historyczną, ponieważ stwierdziliśmy niedoszłą kwaterę główną Adolfa Hitlera, przy której pracowało i zginęło w niegodnych warunkach wielu Polaków, Żydów czy Rosjan. Skala okrucieństwa była podobna jak przy obozie pracy w Oświęcimiu. Dało to grupie wiele do myślenia i pozwoliło zdobyć wiedzę, która przyda się w szkole, na lekcjach historii. Jeśli zaś chodzi o same podziemia, mieliśmy okazję wraz z przewodnikiem przejść się ciemnymi korytarzami, a także płynąć łodzią po zalanej części sztolni. Było to przeżycie, którego długo nie zapomnimy.

Po zwiedzeniu Sztolni we Włodarzu, korzystając z dopisującej tego dnia pogody, wybraliśmy się na dobrze nam już znaną, a znajdującą się nieopodal Zaporę w Zagórzu Śląskim. Jest to jedna z atrakcji turystycznych Gór Sowich, wraz z Jeziorem Bystrzyckim, które zapora tworzy. Daje to zapierające dech w piersiach widoki, które przyszło nam uwiecznić w obiektywach naszych aparatów. Niestety były to już ostatnie kadry w tym roku, ponieważ projekt dobiega końca… Będziemy tęsknić!

Zadanie zrealizowano w ramach projektu „Uwaga Akcja – Fotograficzna Edukacja!” dofinansowanego ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego i Gminy Milicz.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA