Starsze aktualnościMsza dla uczniów naszej szkoły W poniedziałek rano uczniowie Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego wraz z nauczycielami i opiekunami wzięli udział w comiesięcznej mszy św. odprawianej w naszym Stowarzyszeniu. Koncelebrował ją ksiądz Michał z Parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu, a pomagała mu Siostra Helena oraz dwóch ministrantów z naszej szkoły. Akompaniamentu gitarowego udzielił pan Wojciech Piskozub. Gratulacje dla Darka Kucharskiego Gratulujemy naszemu koledze Dariuszowi Kucharskiemu kolejnego sukcesu sportowego. Zajął on I miejsce w Pucharze Polski w wyciskaniu sztangi leżąc „XX Łuczniczka 2019” w kategorii do 72 kg. W trzecim podejściu osiągnął wynik 105 kg. Życzymy dalszych sukcesów. Zwiedziliśmy Twierdzę w Kłodzku Uczestnicy warsztatów fotograficznych wyruszyli w kolejną podróż krajoznawczą. Po ostatniej udanej wyprawie do Twierdzy w Srebrnej Górze amatorzy fotografii postanowili, że zwiedzą i uwiecznią jeszcze większą i według wielu piękniejszą – zabytkową Twierdzę Kłodzko. Na miejscu mieliśmy okazję przejść się zarówno częścią górną jak i klimatycznymi podziemiami, które okazały się sporym wyzwaniem. Przełamanie Śląska i jubileusz 27 października mieliśmy okazję wspierać głośnym dopingiem drużynę Śląska Wrocław w meczu XIII kolejki PKO Ekstraklasy z Arką Gdynia. Piłkarze WKS-u od sierpnia nie odnieśli ligowego zwycięstwa i każdy liczył na przełamanie ekipy trenera Lavicki. Zapisy na Wielką Galę Integracji Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych organizuje wyjazd na Wielką Galę Integracji dla członków Stowarzyszenia oraz podopiecznych przynależnych placówek. Zapisy w biurze Stowarzyszenia. Jak wygląda życie w Pokoju Wytchnień? - historia Pana Mateusza Dzisiejszym bohaterem artykułu o uczestnikach Pokoju Wytchnień będzie człowiek wielu talentów. Charakteryzujący się bardzo dużym zaangażowaniem w plan działania. Pan Mateusz, bo o nim mowa, jest osobą zawsze chętna do rozmowy i pracy. Z opieki wytchnieniowej korzysta od 2016 roku, czyli od samego początku. Jesienno-zimowy pokaz mody Sezon letni w tym roku został już zakończony. Na dworze robi się coraz chłodniej, musieliśmy wyciągnąć kurtki, czapki i szaliki z dna szafy. Dlatego korzystając z okazji, w czwartek w Środowiskowym Domu Samopomocy odbył się najprawdziwszy pokaz mody jesienno–zimowej. Na czerwonym dywanie pojawili się wspaniali, choć dopiero początkujący modele. Jedyny taki plac zabaw w gminie Najlepsze wspomnienia z dzieciństwa są nierozłącznie powiązane z placem zabaw. To właśnie tam zawieramy pierwsze przyjaźnie, integrujemy się z koleżankami i kolegami, uczymy się wspólnej, grupowej zabawy. Ponadto czas spędzony na świeżym powietrzu oraz aktywność fizyczna pozytywnie wpływają na zdrowie dziecka i są kluczowe w procesie jego rozwoju. Właśnie taka idea przyświecała nam, kiedy podejmowaliśmy starania o nowy, innowacyjny plac zabaw, którego oficjalne otwarcie nastąpiło dzisiaj. Ostatni wykład dla seniorów Celem projektu „Zdrowy styl życia osób 60+” było podniesienie świadomości zdrowotnej i ogólnego stanu zdrowia seniorów z terenu powiatu milickiego oraz powiatów ościennych. Teraz, po ostatnim wykładzie o zdrowiu prowadzonym przez naszego fizjoterapeutę wiemy już, że został on spełniony, a seniorzy rzeczywiście wiedzą jak zadbać o swoje zdrowie. Statystyki nie kłamią! Jak wygląda życie w Pokoju Wytchnień? - historia Pana Wojciecha Prezentujemy historię kolejnego uczestnika programu Pokój Wytchnień. Tym razem będzie to związany ze stowarzyszeniem od wielu lat pan Wojciech, który po krótkiej przerwie wrócił w tym roku jako uczestnik opieki wytchnieniowej. Jest to zupełnie inny podopieczny, niż jego koleżanki i koledzy, dlatego też wymaga specyficznego wsparcia i zindywidualizowanego podejścia według zaplanowanego z góry planu dnia.
|





