Starsze aktualnościPrzyszedł czas na Góry! Kolejny wyjazd naszych maluszków już za nami! Tym razem 9 rodzin wzięło udział w czterodniowych zajęciach ogólnorozwojowych. W trakcie wyjazdu jak zwykle poprzez zabawę, realizowaliśmy ważne założenia terapeutyczne, jak uczenie dzieci funkcjonowania w grupie, integrowanie ich, a także w myśl zasady "Tylko Mocny rodzic jest w stanie pomóc swojemu dziecku" wsparliśmy rodziców. Opieka wytchnieniowa w listopadzie Minął listopad, powoli zmierzamy się do końca realizacji projektu „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością”, dzięki któremu mamy możliwość zapewnienia osobom z niepełnosprawnościami fachowej opieki, podczas gdy ich rodzice i opiekunowie prawni zyskują chwilę tytułowego wytchnienia. Pora więc na kolejne podsumowanie miesiąca. Turniej Mikołajkowy w MSPDiON Po raz kolejny hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr.1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu ugościła miłośników sportu z MSPDiON. W środę wzięliśmy udział w „Mikołajkowym turnieju” w ramach projektu „Futbolowi pasjonaci 5”, w ramach którego rozegrano turniej bocci. Wizyta Mikołaja 6 grudnia, to data, która przywołuje same pozytywne myśli, ponieważ w tym dniu dzieją się rzeczy magiczne. Święty Mikołaj podróżuje po całym świecie, obdarowując grzeczne dzieci prezentami (jak się okazuje, pamięta również o dorosłych). Dzień ten przepełniony jest radością i ekscytacją. Tych emocji nie mogło zabraknąć i w naszej placówce, ponieważ odwiedził nas niespodziewany gość, który chciał nagrodzić wszystkich podopiecznych, bo jak wiemy do stowarzyszenia uczęszczają same grzeczne dzieci. Ostatnia strefa kibica w tym roku… Reprezentacja Polski w godnym stylu pożegnała się wczoraj z Mistrzostwami Świata 2022, ulegając aktualnym Mistrzom Świata Francuzom 3:1 po bardzo dobrym spotkaniu. Był to pierwszy udział naszych Orłów w fazie pucharowej mundialu od 1986 roku. Taka okazja nie mogła umknąć uwadze naszych stowarzyszeniowych kibiców, którzy jak zwykle zebrali się, żeby wspólnie dopingować biało-czerwonych. Poszukujemy przedmiotów na licytację! Drodzy Państwo! Zbliżamy się do rozpoczęcia kolejnej edycji naszej corocznej kampanii Akcja-Licytacja. W tym roku jej celem będzie uzbieranie środków, które umożliwią zbudowanie i wyposażenie Mieszkalnictwa Wspomaganego dla osób z niepełnosprawnościami, czyli miejsca, w którym mogliby zamieszkać i pod okiem szeregu specjalistów zyskiwać jak największą samodzielność. Raj Story wyróżnione Nasz stowarzyszeniowy zespół Raj Story został doceniony podczas XI Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „fART”. Festiwal promuje twórczość osób z niepełnosprawnościami, ukazuje szerszej publiczności ich możliwości, promuje talenty i wszelkie formy artystyczne jako rodzaje terapii przez sztukę oraz udowadnia, jak można kruszyć bariery i przezwyciężać zahamowania, tworząc klimat wzajemnej akceptacji i zrozumienia. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Pokój, solidarność, wolność”. W festiwalu wzięło udział ponad 500 uczestników z całej Polski, w siedmiu kategoriach: utwór poetycki, fotografia, prace plastyczne, rękodzieło, teatr, taniec i muzyka. Szkolenie tDCS – innowacyjna metoda neuromodulacji Dnia 26 listopada, w naszej placówce odbyło się szkolenie tDCS – innowacyjna metoda neuromodulacji, w którym udział wzięło 8 osób, wśród których znaleźli się terapeuci, pedagodzy specjalni, rehabilitant oraz neurolog dziecięcy. Uczestnicy poznali zasady wykorzystania właściwości prądu w leczeniu zaburzeń neurologicznych i psychiatrycznych. W ramach projektu były również omawiane procedury związane z zastosowaniem przepływu ładunku elektrycznego przez wybrane lokalizacje mózgu człowieka. Kulturalnie i sportowo Zastanawialiście się Państwo, co słychać na zajęciach sportowo-kulturalno-społecznych? Przychodzimy z odpowiedzią! Ich uczestnicy jak zwykle czekają na weekendy, podczas których zaplanowano dla nich mnóstwo ciekawych atrakcji dla każdego, o czym świadczy zadowolenie zarówno ich, jak i rodziców. Dobra zabawa gwarantowana! Mundialowa Strefa Kibica Rozstrzygnięcie fazy grupowej tegorocznego Mundialu dla Reprezentacji Polski już niedługo, pora więc podsumować to, co działo się podczas pierwszego meczu przeciwko Meksykowi. Nasi stowarzyszeniowi kibice urządzili w dniu 22 listopada w Środowiskowym Domu Samopomocy swoją własną strefę kibica, gdzie wspólnie przeżywali emocje związane z rozpoczęciem Mistrzostw Świata.
|





