Wersja dla osób niedowidzących
Wspaniałe wiadomości! Zapraszamy na Dzień Dziecka
15.06.2024

Już 15 czerwca 2024 roku czeka na Was moc atrakcji, które przepełnione będą prawdziwą radością!

Otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Sportu!
13.06.2024

Informujemy, że nasze stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie od Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację Programu Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych w 2024 roku!

XI edycja "Przedszkola na start" pełna sportowych emocji
13.06.2024

Wydarzenie zorganizowane przez UKS Szkółka Piłkarska Milicz pod przewodnictwem prezesa Andrzeja Kubiaka oraz trenera Krzysztofa Szewczyka, odbyło się na Stadionie Miejskim w Miliczu. W wydarzeniu wzięły udział dzieci z Niepublicznego Przedszkola prowadzonego przez Mspdion oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Miliczu.

Podziękowania dla firmy BODZIO!
13.06.2024

Podziękowania dla FM Bodzio za wsparcie Powiatowo-Gminnego Dnia Dziecka "Wszystkie Dzieci Nasze Są"

Dzień Rodziny w grupie Pszczółek
12.06.2024

Dzień Rodziny w grupie przedszkolaków "Pszczółek" był wydarzeniem, pełnym radości, wzruszeń i wspólnie spędzonego czasu. Przygotowania do tego dnia trwały już od dłuższego czasu, a dzieci i nauczyciele włożyli wiele serca i pracy, aby wszystko przebiegło idealnie.

Pierwsza Komunia Święta dzieci z MSPDiON
11.06.2024

To wyjątkowe wydarzenie odbyło się 25 maja 2024 roku, w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą. Kościół wypełnił się radosną atmosferą i modlitwą, a dzieci, ubrane w odświętne stroje, z przejęciem przystępowały do swojego pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii.

Strona Główna

Wyjątkowe wyróżnienie dla naszej liderki
16.11.2023

„Pani Alicja Szatkowska jest wzorem osoby, której godność człowieka jest mottem życiowym”

Tymi słowami na ustach Marcin Wiącek – Rzecznik Praw Obywatelskich uhonorował wczoraj Prezes naszej organizacji dostojną Nagrodą RPO im. doktora Macieja Lisa. Laureatka nie ukrywała wzruszenia i zaszczytu, jakim jest dla niej to wyróżnienie.
 
Uroczysta gala odbyła się w auli Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych CeKiRON przy Diakonii Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego we Wrocławiu. Udział wzięli w niej zaproszeni goście, wśród których znaleźli się członkowie rodziny laureatki, jej przyjaciele i współpracownicy, w tym przedstawicielki Zarządu MSPDiON – Urszula Gaj i Anna Tarczyńska.

 

W swoim wystąpieniu inauguracyjnym RPO Marcin Wiącek, oprócz podkreślenia dokonań pani Prezes i zaszczytu, jakim jest wręczenie jej tego wyróżnienia, zwrócił także uwagę na liczne zasługi doktora Macieja Lisa, którego imię nosi niniejsza nagroda. Głos zabrał także Bp Waldemar Pytel - biskup diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, który pogratulował Alicji Szatkowskiej i zwrócił uwagę na symbolikę przyznawania nagrody właśnie w tym miejscu.
 
Kolejnym punktem harmonogramu była laudacja na cześć pani Prezes, którą wygłosił nasz pracownik Przemysław Walniczek.
„Dzisiejszy dzień to niezwykły moment nie tylko w życiu Pani Alicji Szatkowskiej, ale też w historii Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych czyli organizacji, której jest współzałożycielką i liderką od czasu jej powstania, a więc już od 30 lat” – tymi słowami rozpoczął on swoją wypowiedź, która obejmowała życiorys laureatki, jej dokonania, rozwój Stowarzyszenia na przestrzeni trzydziestu lat i zjawisku, które określił „Fenomenem Alicji Szatkowskiej. Zdradził też nieco kulis z pracy z nią, co doskonale ukazało jej niezłomny charakter i poświęcenie działalności na rzecz wyrównywania szans środowiska osób z niepełnosprawnością, na koniec składając ogromne gratulacje i wyrazy uznania w imieniu całego Stowarzyszenia.
 
Po wypowiedzi laudatora przyszedł czas na główny punkt spotkania, czyli samo wręczenie nagrody, która zwyczajowo przyznawana jest za szczególne osiągnięcia w dziedzinie obrony praw i interesów osób z niepełnosprawnościami. Alicja Szatkowska wyraziła głęboką wdzięczność wobec swojej rodziny, przyjaciół i pracowników, bez których nie byłaby w stanie osiągnąć tak wiele.
 
Głos zabrali także Sławomir Strzelecki – Starosta Milicki, Sławomir Piechota - członek kapituły, laureat nagrody i wieloletni poseł na Sejm i Michał Piechel - doradca prezydenta Wrocławia ds. osób z niepełnosprawnościami, którzy pogratulowali laureatce i podziękowali za jej działalność. Odczytany został także list Pawła Parusa - pełnomocnika marszałka województwa dolnośląskiego ds. osób niepełnosprawnych, który nie mógł pojawić się na gali ze względów zdrowotnych. Zwieńczeniem wydarzenia był natomiast koncert chóru Kantorzy Kajdasza, z którym związany był doktor Maciej Lis.
 
Pragniemy raz jeszcze pogratulować Prezes Alicji Szatkowskiej tej prestiżowej i jakże zasłużonej nagrody oraz wyrazić ogromną wdzięczność za wszystko, czego na przestrzeni lat dokonała na rzecz osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin, sprawiając, że niewielka organizacja ulokowana „na prowincji” stała się wzorem do naśladowania, ponieważ zgodnie z jej słowami „Takie organizacje jak nasza powinny powstawać w każdym powiecie”. Jesteśmy niezmiernie dumni, że możemy działać pod przewodnictwem takiej liderki.
Państwa natomiast zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wczorajszego wydarzenia i zapisu transmisji na żywo, który znajduje się poniżej.
 
 

 

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA