Wersja dla osób niedowidzących

5 latki "A" integracyjne

"Misie"

Nauczyciele: mgr Monika Szyc, mgr Monika Zdobylak

Pomoc nauczyciela: Ewa Rembisz, Zofia Broniecka

 

,,Razem nam wesoło i misiowo.
 Bo od lat trzymamy się ze sobą. 
Ty i ja – wesołe misie dwa…”

 

 

Dzien chłopaka
29.09.2017

Dziś na naszej grupie świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki przygotowały dla chłopców niespodzianki i wręczały kolegom samodzielnie przygotowane upominki. Nie brakło także słodkiego poczęstunku. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy…

więcej »


Barwy jesieni
28.09.2017

Trudno było pożegnać się z latem, ale dzięki pięknej pogodzie, która nam dopisuje łatwiej pogodzić się z nadejściem jesieni. W końcu jesień to również wyjątkowa, piękna i barwna pora roku… Korzystając  ze słonecznej pogody wybraliśmy się na spacer do parku. Z uśmiechem i zachwytem podziwiamy przyrodę w jesiennej szacie. ..

więcej »


W trosce o zdrowie - spotkanie z pielęgniarką
27.09.2017

Dziś odwiedziła nas przedszkolna pielęgniarka . Pani Basia przygotowała dla nas pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie. W czasie spotkania  dowiedzieliśmy się w jaki sposób można zapobiegać infekcjom, jak ważne jest przestrzeganie higieny  oraz  jak właściwie się odżywiać. Dziękujemy Pani Basi za przybycie, miło spędzony czas i cenne wskazówki :)

więcej »


Jesień, to już jesień…”
26.09.2017

Wesoła Pani Jesień dziś przyszła do przedszkola  i obsypała nas jesiennymi liśćmi. Wiele  gatunków już znamy a nieznane poznajemy…  Jesienne zabawy dają nam wiele radości…
 
 

więcej »


Na pomoc – poznajemy numery alarmowe
25.09.2017

,,Misie” w trakcie zajęć dydaktycznych poznają ważne numery alarmowe. Poprzez rozmaite zabawy i piosenki zgłębiają wiedzę i umiejętności.  Wiedzą jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia i gdzie można poprosić o pomoc :)

więcej »


Gry i zabawy na świeżym powietrzu
22.09.2017

,,Misie” uwielbiają bawić się na świeżym powietrzu. Czas spędzony na placu zabaw, grze w piłkę i inne zabawy terenowe są ulubioną częścią dnia naszych przedszkolaków.  Ruch to zdrowia podstawa a dla naszych przedszkolaków to wspaniała zabawa! Mamy nadzieję, że pogoda będzie nam jeszcze dopisywała, abyśmy mogli jak najdłużej korzystać z ulubionych zabaw pod chmurką…

więcej »


Nauka języka obcego…
21.09.2017

  Lata przedszkolne to najlepszy czas, aby zacząć oswajać dziecko z językiem obcym. Zajęcia z języka angielskiego otwierają ,,Misiom” drogę  do poznawania i przyswajania podstaw języka obcego. Nauczanie języka angielskiego w przedszkolu ma na celu przede wszystkim:  oswojenie z brzmieniem języka obcego, rozbudzenie zainteresowania językiem i chęci jego używania, nauczenie poprawnej wymowy i intonacji. Zajęcia i zabawy językowe uczą podstawowych słów i zwrotów związanych z życiem codziennym oraz kręgiem  zainteresowań dziecka. Rozbudzają zainteresowanie inną kulturą i odrębnymi tradycjami. Nauka poprzez radosną zabawę jest dla naszych przedszkolaków wielką przyjemnością. 

więcej »


Poznajemy świat za pomocą zmysłów
19.09.2017

Wraz z początkiem roku przystąpiliśmy do realizacji zadań i zabaw sensorycznych… To świetna okazja do aktywnego poznawania, odkrywania oraz dobrej zabawy… Pełni zapału przystępujemy do zdobywania nowych doświadczeń. Doskonalimy  umiejętność  spostrzegania świata za pomocą zmysłów: wzroku, smaku, słuchu, węchu i dotyku. Z wielką radością na nowo odkrywamy swoje zmysły poprzez różnego rodzaju zabawy i doświadczenia.

więcej »


Plac zabaw – super sprawa!
11.09.2017

Wspólna zabawa na placu zabaw sprawia dzieciom  nie tylko wiele radości, ale także, co jest niezwykle istotne, przyczynia się do prawidłowego rozwoju psychoruchowego i zdrowotnego. Aktywność ruchowa na świeżym powietrzu ma również ogromne znaczenie wychowawcze. Uczy współżycia w grupie, wyrabia zaradność życiową, wytrzymałość, umiejętność zespołowego działania. Ponadto wyzwala u dzieci inicjatywę, pomysłowość, zmysł organizacyjny, uczy swobodnego poruszania się w terenie, pokonywania napotkanych przeszkód poprzez takie czynności ruchowe jak: bieg, skok, pełzanie, wspinanie itp. Szaleństwa na świeżym powietrzu są zatem nie tylko świetną zabawą, ale także prawdziwą nauką. Korzystając ze sprzyjających warunków pogodowych bawimy się na całego!

więcej »


Tropiciele
04.09.2017

Wakacje dobiegły końca , a my wracamy do przedszkola… Wypoczęci, uśmiechnięci i pełni energii rozpoczynamy kolejne fascynujące przygody … Jako mali TROPICIELE mamy wiele do poznania i odkrycia… Dziś w  przedszkolu poznaliśmy Tup – Tupa oraz Paka.  Tup- Tup i Pak to małe, przesympatyczne stworki, które będą poznawać świat razem z nami. Nasi nowi przyjaciele podobnie jak my, nie wszystko jeszcze potrafią i wiedzą, ale są bardzo ciekawi, dociekliwi i z wielkim zacięciem odkrywają to, co jest dookoła nich. Pełni werwy i zapału przystępujemy  zatem do działania! 

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA