Wersja dla osób niedowidzących

5 latki "A" integracyjne

"Misie"

Nauczyciele: mgr Monika Szyc, mgr Monika Zdobylak

Pomoc nauczyciela: Ewa Rembisz, Zofia Broniecka

 

,,Razem nam wesoło i misiowo.
 Bo od lat trzymamy się ze sobą. 
Ty i ja – wesołe misie dwa…”

 

 

"Jasełkowa opowieść"
12.02.2018

9 I 12 lutego odbyło się przedstawienie pt. „Jasełkowa opowieść”. Występy zorganizowane były dla rodziców i dla babci i dziadka. Organizatorem występów była grupa 5-latki integracyjne „A”. Dzieci rozpoczęły występ powitaniem i wierszykiem „Choć Święta Bożego Narodzenia już za nami, my ten wyjątkowy czas nadal w serduszkach swoich mamy”.

więcej »


,,HEJ KOLĘDA, KOLĘDA” – konkurs kolęd i pastorałek
05.01.2018

Dziś nasz wielki dzień…. Bierzemy udział w KONKURSIE KOLĘD I PASTORAŁEK pt.                       

,,HEJ KOLĘDA, KOLĘDA”. Pięknie odśpiewana przez nas ,,KOŁYSANKA DLA JEZUSKA”  ujęła jury, które postanowiło przyznać nam wyróżnienie. Jesteśmy z tego powodu niezwykle dumni!

więcej »


SKOK W NOWY ROK
02.01.2018

Nie tylko dorośli chcą wyjątkowo i radośnie powitać Nowy Rok. Również najmłodsi pragną odpowiednio uczcić tę okazję. W końcu tak wyjątkowy dzień, zdarza się tylko raz w roku. 2 stycznia 5 – latki integracyjne ,,A”   zorganizowały na swojej grupie  Bal Sylwestrowy. MISIE pożegnały stary i wesoło powitały NOWY ROK 2018.  Podczas Balu Sylwestrowego nie zabrakło serpentyn, balonów, kolorowych czapeczek, no i oczywiście ,,cukierkowego” szampana. Były  tańce przy muzyce i wesoła zabawa. Wszystkim dopisywały świetne, sylwestrowe humory. Oby Nowy Rok przyniósł nam dużo radości i świetnej zabawy. SZCZĘSLIWEGO NOWEGO ROKU!!! 

więcej »


Z dedykacją dla Wikusi i jej rodziców
07.12.2017

Święty Mikołaj pamiętał o wszystkich dzieciach w naszym przedszkolu. Przygotował także niespodziankę  dla naszej przyjaciółki Wiki. Święty Mikołaj wspomniał nam, że Wika zasłużyła nie tylko na niespodziankę, ale przede wszystkim na Dyplom Prawdziwego i Dzielnego Przedszkolaka. Choć tak szybko się pewnie nie spotkamy to pamięć w swoich serduszkach zachowamy... Przeżyliśmy razem cudowne i niezapomniane chwile... I choć perliste łzy się cisną do oczu to serce krzyczy: DZIĘKUJEMY WIKTORIO, ŻE BYŁAŚ RAZEM Z NAMI... 

więcej »


Mikołajki
06.12.2017

6 grudnia to dzień długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci… Od samego rana byliśmy bardzo podekscytowani  i nie mogliśmy doczekać  się wizyty Świętego Mikołaja…  Święty Mikołaj nie zawiódł i przybył do naszego przedszkola :) Byliśmy w tym roku chyba wyjątkowo grzeczni, bo dostaliśmy wielkie wory prezentów… 

więcej »


,,Barbórka” – spotkanie z górnikami
04.12.2017

W ,,Barbórkę” mieliśmy okazję spotkać się z  niezwykłymi gośćmi – GÓRNIKAMI. Mogliśmy przyjrzeć się górnikom z bliska oraz dowiedzieć się więcej o ich ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Dużym zainteresowaniem cieszył się strój górnika, a zwłaszcza jego czapka. Na koniec spotkania otrzymaliśmy od górników prezenty – tekturowe czapki, kolorowanki i cukierki. Dziękujemy górnikom za przybycie do przedszkola i niezapomnianą lekcję :)

więcej »


Warsztaty Bożonarodzeniowe
29.11.2017

Już dziś poczuliśmy magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia… Mieliśmy okazję uczestniczyć w kreatywnych warsztatach o tematyce świątecznej. Jednym słowem – zapachniało Świętami… 

więcej »


,,W Krainie Uśmiechu”
28.11.2017

W tym tygodniu podczas zajęć  dydaktycznych rozmawiamy o uczuciach i emocjach.  Uczymy się je rozpoznawać i nazywać. Dziś udało nam się pozbyć ,,kwaśnych” min i dotrzeć do beztroskiej Krainy Uśmiechu :) Zabawa była wyśmienita … Był śmiech i niezwykła radość :) 
,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” (Janusz Korczak)
 

więcej »


,,Dzień Pluszowego Misia”
24.11.2017

W dniu dzisiejszym każdy z nas przyszedł do przedszkola ze swoim przyjacielem – MISIEM. Nasza sala zamieniła się w prawdziwą Misiową Krainę… Przybyły  do nas misie małe, średnie, duże, kolorowe, puchate i mięciutkie… I mimo, że każdy  z nich był  inny – wszystkie były piękne i wyjątkowe…  Wspólna zabawa w Misiowej Krainie dała nam wiele radości i zadowolenia…

więcej »


Z wizytą u krawcowej
22.11.2017

22 listopada grupa przedszkolna 5 latków A wybrała się do zaprzyjaźnionego Zakładu Krawieckiego do Państwa Wiesławy i Józefa Walniczków po to aby podejrzeć ich pracę i poznać tajniki wykonywanego przez nich zawodu.

więcej »

1 2 3 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA