Wersja dla osób niedowidzących

5 latki "A" integracyjne

"Misie"

Nauczyciele: mgr Monika Szyc, mgr Monika Zdobylak

Pomoc nauczyciela: Ewa Rembisz, Zofia Broniecka

 

,,Razem nam wesoło i misiowo.
 Bo od lat trzymamy się ze sobą. 
Ty i ja – wesołe misie dwa…”

 

 

,,Dzień Pluszowego Misia”
24.11.2017

W dniu dzisiejszym każdy z nas przyszedł do przedszkola ze swoim przyjacielem – MISIEM. Nasza sala zamieniła się w prawdziwą Misiową Krainę… Przybyły  do nas misie małe, średnie, duże, kolorowe, puchate i mięciutkie… I mimo, że każdy  z nich był  inny – wszystkie były piękne i wyjątkowe…  Wspólna zabawa w Misiowej Krainie dała nam wiele radości i zadowolenia…

więcej »


Z wizytą u krawcowej
22.11.2017

22 listopada grupa przedszkolna 5 latków A wybrała się do zaprzyjaźnionego Zakładu Krawieckiego do Państwa Wiesławy i Józefa Walniczków po to aby podejrzeć ich pracę i poznać tajniki wykonywanego przez nich zawodu.

więcej »


Dzień Tolerancji
16.11.2017

W Dniu Tolerancji integrujemy się poprzez wspólną zabawę z przedszkolakami z Akademii Przedszkolaka. Dziękujemy Pani Gosi za zaproszenie oraz wspaniałe zajęcia. 

więcej »


Spotkanie z żołnierzem
10.11.2017

Zbliżające się Święto Niepodległości  było doskonałą okazją do zaproszenia wyjątkowej osoby… Dziś gościliśmy w swojej grupie  żołnierza – mgr Łukasza Grzesiaka. Pan Łukasz opowiedział nam, czym zajmują się żołnierze oraz jak trudna i ważna jest ich praca dla dobra naszej ojczyzny.  Pokazał nam także różne elementy umundurowania . Z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy żołnierskie akcesoria oraz przymierzaliśmy wojskowe nakrycia głowy. Żołnierska wizyta była bardzo udana i ciekawa. Dziękujemy Panu Łukaszowi za przybycie do przedszkola, za poświęcony czas i pokazanie nam, jak niezwykłym zawodem jest zawód żołnierza.

więcej »


Z Olimpijczykiem na Ty
09.11.2017

,,Z Olimpijczykiem na Ty” –kibicujemy i bawimy się podczas Lekkoatletycznego Dnia Sportu. Tego dnia było bardzo głośno i emocjonująco, a uśmiechy nie schodziły z naszych twarzy :)

więcej »


Zabawy z TITI
18.10.2017

Dziś na przedszkolnym placu zabaw, ku naszemu zdziwieniu, spotykamy i poznajemy czworonożnego przyjaciela… TITI wita się z nami radosnym merdaniem ogonka i zaprasza nas do wspólnego szaleństwa na świeżym powietrzu :)

więcej »


Wizyta siatkarza
17.10.2017

Dziś od rana na naszej grupie było niezwykle gwarno i głośno, a atmosfera była bardzo gorąca. Z wielką niecierpliwością oczekiwaliśmy na spotkanie z siatkarzem - Łukaszem Kadziewiczem. Wicemistrz świata w siatkówce odwiedził naszą grupę, chętnie odpowiadał na nasze pytanie oraz dał się porwać do wspólnej zabawy :)

więcej »


Czas na areobik
13.10.2017

Ćwiczenia i zabawy ruchowe przy muzyce są jedną z form rekreacji, która kształtuje ogólną sprawność ruchową dziecka, rozbudza jego wrażliwość  muzyczną, rozwija zamiłowanie do muzyki, tańca oraz zaspokaja potrzebę ruchu. Nadszedł czas na poranny aerobik, który przygotowała dla nas wolontariuszka z Turcji – Zeynep. Poranna gimnastyka przy muzyce bardzo nam się podobała :).  Dziękujemy Zeynep za świetną zabawę :) 

więcej »


Warzywolandia
12.10.2017

Misio ,,Gapcio”  przygotował dla nas niespodziankę… i…  - zaprosił nas na zakupy. Naszym zadaniem było kupić coś smacznego, a jednocześnie zdrowego. Odwiedziliśmy zatem Warzywolandię, gdzie zdrowych pyszności nie brakowało.  Z zaciekawieniem oglądaliśmy warzywa i owoce. Każdy z nas wybrał i kupił swój ulubiony owoc . 

więcej »


Wesołe witaminki
04.10.2017

,,Misie” w toku rozmaitych zabaw dydaktycznych zamieniły się w ,,Wesołe Witaminki”.  Celem naszych  zajęć i zabaw  było kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania się oraz wyrabianie świadomości na temat wpływu owoców i warzyw na utrzymanie dobrego zdrowia :)
,,Witaminki, witaminki… - dla chłopczyka i dziewczynki!”
 

więcej »

1 2 3 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA