Wersja dla osób niedowidzących

Aktywne wakacje

 
          Planowande zajęcia to przede wszystkim nauka poprzez zabawę, bezpieczne oraz miłe i twórcze spędzenie czasu wolnego pod okiem doświadczonych terapeutów i nauczycieli. Program składa się z dwóch bloków. W ramach pierwszego, wyjazdowego zaplanowano zajęcia warsztatowe bez udziału rodziców, mające dać szanse na podjęcie aktywności na jakie na co dzień nasi podopieczni nie mają szans. Warsztaty odbędą się w nadmorskiej miejscowości Jantar. Wybór miejsca nie jest przypadkowy. Specyficzny mikroklimat okolic ma bardzo korzystny wpływ na drogi oddechowe, wzmacnia siły witalne i wpływa na poprawę samopoczucia. W trakcie pobytu zaplanowano wycieczki krajoznawcze. Poza tym zaplanowano zajęcia terapeutyczne z pedagogiem, treningi umiejętności psychospołecznych, zajęcia rehabilitacyjne na basenie, różnorakie formy zajęć rekreacyjnych gry i zabawy na świeżym powietrzu. Prócz zajęć terapeutycznych, rekreacyjnych i turystycznych, beneficjenci będą mieli zapewnioną fachową opiekę (kierownik wyjazdu, pedagog, opiekuni, kierowca), zakwaterowanie i posiłki oraz transport. Drugi blok projektu zakłada organizację zajęć na terenie gminy Milicz oraz innych części  woj. dolnośląskiego. Część zajęć realizowana będzie w budynku Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego, część natomiast na szlakach turystycznych Doliny Baryczy i w miejscach charakterystycznych dla regionu. Przewidziano wycieczki bryczką, plener kajakowy w Ostoi Konika Polskiego, wycieczki („Naturum” Ruda Sułowska, Wiatrak „Bronisław” Duchowo, birdwatching po Rezerwacie „Stawy Milickie”, Stadnina Koników Polskich Niesułowice, Dom Drzewa Wałkowa, itp.) Wnioskodawca zaplanował, że ta część projektu finansowana będzie w ramach niniejszego wniosku.
 
ZADANIE W ZAKRESIE: DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY - WYPOCZYNEK LETNI 
 
FINANSOWANE: ze środków Urzędu Gminy Milicz
 
CZAS REALIZACJI: 28.06 – 31.08.2016

Dom Drzewa
18.08.2016

         Lasów u nas co niemiara, silą rzeczy więc gospodarka leśna kwitnie. Najlepszym sposobem by poznać jej specyfikę jest udział w zajęciach organizowanych w Ośrodku Edukacji Leśnej „Dom Drzewa”, który znajduje się w Wałkowie. 

więcej »


Naturum
11.08.2016

          Jako że Dolina Baryczy to obszar historycznie i kulturowo związany z tzw. ekstensywną, czyli prowadzoną w zgodzie z naturą hodowlą karpia i innych ryb słodkowodnych, warto mieć o nich jakąś wiedzę. A po nią najlepiej udać się do kompleksu edukacyjnego Naturum w Rudzie Sułowskiej.

więcej »


Birdwatching
08.08.2016

           W Dolinie Baryczy podglądanie ptaków nie jest rzeczą trudną, bo w którą stronę by nie pójść i tak trafi się nad staw, łąkę, skraj lasu, brzeg rzeki, czy mokradło pełne skrzydlatych stworzeń.

więcej »


Wiatrak „Bronisław”
04.08.2016

         Wiatraki to stare konstrukcje, z pomocą których ludzie wykorzystując siłę wiatru przerabiali ziarno zbóż na mąkę. Dziś technologia jest zupełnie inna, wiatraki to zabytki i jest ich już w naszym kraju bardzo mało. Mamy to szczęście, że  w podmilickim Duchowie jeden się zachował.

więcej »


Stadnina koni
29.07.2016

        Jako że w Dolinie Baryczy turystyka konna rozwija się w najlepsze, warto wiedzieć coś na jej temat. Najlepszym miejscem, żeby posiąść tego rodzaju wiedzę jest oczywiście stadnina koni, najlepiej zaprzyjaźniona. Taką jest dla nas niesułowicka stadnina Macieja Kowalskiego.

więcej »


Wycieczka bryczką
22.07.2016

         Mamy szczęście żyć w miejscu, które obfituje w sieć leśnych traktów, grobli stawowych i śródpolnych bezdroży  świetnie nadających się do uprawiania turystyki konnej. O tym miały okazję przekonać się nasze przedszkolaki uczęszczające w czasie wakacji do przedszkola.

więcej »


Aktywnie w wakacje
20.07.2016

         Dzięki kreatywności naszych pracowników oraz wsparciu finansowemu Gminy Milicz, w czasie tegorocznych wakacji nasi podopieczni, którzy z różnych względów pozostali w domach, mieli okazję uczestniczyć w szeregu zajęć o charakterze edukacyjno-ekologicznym. W Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym wakacyjnej nudy więc nie było. Było za to sześć wycieczek w charakterystyczne dla Doliny Baryczy miejsca oraz jeden wyjazd do kina.

Przedsięwzięcie odbyło się w ramach projektu „Aktywne Wakacje”.

więcej »


Wyjazdowy Warsztat profilaktyczno – terapeutyczny w okresie letnim
10.07.2016

        W dniach 3-10.07.2016 grupa 23 uczestników, przebywała w przepięknej nadmorskiej miejscowości Jantar. Warsztaty łączyły w sobie atrakcyjne formy letniego wypoczynku z działaniami natury terapeutyczno – edukacyjnej.  

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA