Wersja dla osób niedowidzących

Zadanie III. Akcja-FotoEdukacja

Projekt ma na celu stworzenie interesującej, przystępnej oferty edukacyjnej z zakresu fotografii, skierowanej do dzieci i młodzieży (także z niepełnosprawnością) zamieszkujących Dolinę Baryczy. Odbędzie się to poprzez zorganizowanie cyklu siedmiu plenerowych warsztatów fotograficznych, podczas których uczestnicy pod okiem doświadczonego fotografa zdobędą wiedzę oraz praktyczne umiejętności z zakresu wykonywania poprawnych technicznie, artystycznych zdjęć różnych gatunków w rozmaitych warunkach atmosferycznych i oświetleniowych (m.in. fotografia pejzażowa, architektoniczna, portretowa; w świetle słonecznym, gdy niebo jest zachmurzone, po zachodzie słońca czy też w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem).

Istotnym założeniem jest także indywidualne podejście do każdego uczestnika, biorąc pod uwagę jego wiek, umiejętności i bariery. Dzięki temu w warsztatach będą mogły brać udział osoby w zróżnicowanym wieku, także z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Uczestnicy będą mieli zapewniony dowóz i ciepły posiłek. Po ostatnich zajęciach stworzony zostanie kalendarz na 2023 rok zawierający najpiękniejsze zdjęcia wykonane przez uczestników podczas warsztatów.

ZADANIE: III - Edukacja kulturalna dzieci i młodzieży

FINANSOWANE: z budżetu Województwa Dolnośląskiego

CZAS REALIZACJI: 01.04 - 31.12.2022 r.

KOORDYNATOR: Przemysław Walniczek

Warsztaty fotograficzne w Zamku Kliczków
17.09.2022

Nasi miłośnicy fotografii kontynuują swoje tournée po zabytkowych dolnośląskich budowli. We wrześniu ich fotograficzną „ofiarą” padł łączący tradycję z nowoczesnością Zamek Kliczków, który choć został postawiony w średniowieczu, to można doszukać się w nim elementów neorenesansowych.

więcej »


Rekrutacja na warsztaty fotograficzne - Kliczków
17.09.2022

Szybka akcja - rekrutacja! Czas na warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży (w tym z niepełnosprawnością)! W tym miesiącu wybierzemy się do Zamku w Kliczkowie.

 

więcej »


Barokowe warsztaty w Krzeszowie
28.08.2022

Półmetek tegorocznych warsztatów fotograficznych już za nami. W tym miesiącu uczestnicy wybrali się do pięknego Krzeszowa, zwanego Perłą Europejskiego Baroku. Zwiedziliśmy tam w sposób kompleksowy słynny zespół klasztoru Cystersów, poczynając od Kościoła brackiego pw. św. Józefa, przez Mauzoleum Piastów Śląskich, Kaplicę Marii Magdaleny wraz z terenem zabytkowego cmentarza, klasztorne podziemia, strych i wieżę kościoła klasztornego, aż po Kościół klasztorny pw. Wniebowzięcia NMP.

więcej »


Rekrutacja na warsztaty - Krzeszów
22.08.2022

Pora rozpocząć zapisy na kolejne warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży (w tym z niepełnosprawnością). W tym miesiącu wybierzemy się do Krzeszowa - Europejskiej Perły Baroku, gdzie zwiedzimy słynny zespół klasztoru Cystersów wraz z przepiękną bazyliką. Wyjazd odbędzie się 28.08.2022 r. (niedziela). Tradycyjnie uczestnicy będą mieli zapewnioną opiekę, transport oraz wyżywienie.

więcej »


Z aparatem w Zamku Książ
09.07.2022

Od wielu lat Zamek Książ znajdował się w kręgu naszych zainteresowań jako miejsce przeprowadzenia warsztatów fotograficznych. Tym razem w końcu wybraliśmy się do Wałbrzycha, aby uwiecznić w obiektywie uroki tego monumentalnego kompleksu.

więcej »


Rekrutacja na warsztaty - Zamek Książ
04.07.2022

Zapisy na kolejne warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży (w tym z niepełnosprawnością) już ruszyły! W tym miesiącu wreszcie odwiedzimy długo wyczekiwany Zamek Książ wraz z jego pobliskimi atrakcjami. Wyjazd odbędzie się 09.07.2022 r. (sobota). Tradycyjnie uczestnicy będą mieli zapewnioną opiekę, transport oraz wyżywienie.

więcej »


Wakacje z aparatem
27.06.2022

Drugi wyjazd w ramach tegorocznych warsztatów fotograficznych dla dzieci i młodzieży już za nami. Tym razem młodzi amatorzy fotografii postanowili wybrać się na Stóg Izerski, czyli jeden z najwyższych szczytów Gór Izerskich, położony w okolicy Świeradowa-Zdrój.

więcej »


Rekrutacja na warsztaty - Stóg Izerski
15.06.2022

Zapraszamy na kolejne warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży (w tym z niepełnosprawnością). Tym razem celem będzie znajdujący się nieopodal Świeradowa-Zdrój Stóg Izerski, czyli jeden z najwyższych szczytów Gór Izerskich, gdzie skorzystamy także z gondoli! Wyjazd odbędzie się 27.06.2022 r. (poniedziałek). Tradycyjnie uczestnicy będą mieli zapewnioną opiekę, transport oraz wyżywienie.

więcej »


W skali mikro i makro
14.05.2022

Kolejna edycja warsztatów fotograficznych dla dzieci i młodzieży oficjalnie otwarta. W tym roku postanowiliśmy na rozpoczęcie odwiedzić m.in. rozkwitające Arboretum w Wojsławicach i zobaczyć (oraz oczywiście sfotografować) rozkwitającą tam florę. Jak zawsze, tak i tym razem wszystko zaczęło się od części teoretycznej.

więcej »


Rekrutacja na warsztaty - Kotowice, Wojsławice
09.05.2022

Długo wyczekiwane warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży (w tym z niepełnosprawnością) wracają! Tym razem za cel obieramy aż dwa miejsca: Wieża Widokowa w Kotowicach oraz Ogród Botaniczny Arboretum Wojsławice. Wyjazd odbędzie się 14.05.2022 r. (sobota). Tradycyjnie uczestnicy będą mieli zapewnioną opiekę, transport oraz wyżywienie.

więcej »

1 2 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA