Wersja dla osób niedowidzących

AKTYWNI (NIE)PEŁNOSPRAWNI

Celem projektu jest nauka i doskonalenie gry w BOCCIĘ oraz zajęcia taneczne dla osób niepełnosprawnych. Gra ma proste zasady, nie stawia ograniczeń wiekowych ani sprawnościowych, można grać niemal w każdych warunkach.

Zajęcia taneczne mają na celu naukę układów choreograficznych dostosowanych do osób z różnoraką niepełnosprawnością oraz możliwość występowania i pokazu początkowo w swoim środowisku, a z czasem szerokiej publiczności.

W ramach projektu odbywać się będą treningi stacjonarne i wyjazdowe oraz mecz połączony z pokazem tańca. Podczas treningów stacjonarnych uczestnicy brać będą udział w zajęciach usamodzielniających oraz w treningu bocci i tańca. Podczas treningów wyjazdowych doskonalić będziemy zdobyte umiejętności. Projekt zakończymy meczem, w trakcie którego zaprezentujemy grę w boccię oraz pokaz tańca szerszej publiczności.

 

Projekt realizowany w ramach konkursu dotacyjnego

„Młodzi niepełnosprawni – sprawni z PZU” edycja 2015

 

AUTORZY: Marzena Ratajek, Justyna Musiałowska

KADRA: Marzena Ratajek, Justyna Musiałowska, Edyta Urbaniak, Joanna Kulińska, Maciej Selwat

KOORDYNATOR: Anna Dzieciuchowicz

CZAS TRWANIA: 01.07.2015 – 31.12.2015

Zakończenie projektu
29.12.2015

            W grudniu zakończyliśmy projekt „Aktywni (nie)pełnosprawni” realizowany ze środków Fundacji PZU. Poniższy film przedstawia realizację sześciomiesięcznego projektu.

więcej »


Boccia, sport, który łączy
10.12.2015

           10 grudnia pokazowym turniejem bocci zakończył się projekt pn. „Aktywni   (nie)pełnosprawni” realizowany w ramach konkursu dotacyjnego pt. „Młodzi niepełnosprawni – sprawni z PZU" oraz Gminy Milicz.

więcej »


Relacja z BOCCIE
14.11.2015

  14 listopada odbył się ostatni trening stacjonarny w ramach projektu „AKTYWNI (NIE)PEŁNOSPRAWNI”. Uczestnicy gotowi są ju,ż aby pokazać swoje umiejętności w szerszym gronie. Przygotowaliśmy pokaz tańca oraz gry w boccię, które przedstawimy zaproszonym gościom podczas zakończenia projektu w grudniu. Poniżej przedstawiamy krótki film z ostatniego treningu.

więcej »


Kolejny trening wyjazdowy
27.10.2015

W dniach 16-18 października odbył się ostatni trening wyjazdowy do Szklarskiej Poręby w ramach projektu „AKTYWNI (NIE)PEŁNOSPRAWNI”. Tym razem oprócz treningów bocci i tańca zwiedzaliśmy pobliską miejscowość – Świeradów Zdrój oraz parki miniatur w Kowarach oraz Mysłakowicach.  

więcej »


Kolejny trening tym razem stacjonarny
13.10.2015

3 października odbył się kolejny trening stacjonarny w ramach projektu „Aktywni (nie) pełnosprawni”.  Uczestnicy projektu są aktywni na różne sposoby. Oprócz treningów tańca i bocci mają okazję uczestniczyć w zajęciach doskonalących czynności samoobsługowe oraz  w treningach czystości, co przedstawia poniższy film

więcej »


TRENING WYJAZDOWY W SZKLARSKIEJ PORĘBIE
13.09.2015

W dniach 11-13 września w ramach projektu „Aktywni (nie)pełnosprawni” odbył się drugi trening wyjazdowy w Szklarskiej Porębie. Uczestnicy brali udział  nie tylko w treningach gry w boccię, ale także w wielu innych aktywnościach, co obrazuje poniższy film.

więcej »


Filmowa relacja
05.09.2015

 5 września „AKTYWNI (NIE)PEŁNOSPRAWNI” wyruszyli na wycieczkę do Wałbrzycha. Dzięki środkom finansowym GMINY MILICZ mieli okazję zwiedzić Zamek Książ oraz Palmiarnię. Poniżej przedstawiamy film z wycieczki.

więcej »


TRENING WYJAZDOWY
09.08.2015

Wakacyjny czas sprzyja wycieczkom, tym chętniej wzięliśmy udział w treningu wyjazdowym, na który udaliśmy się do Szklarskiej Poręby. Oprócz treningów bocci i tańca mieliśmy również okazję wykorzystywać w praktyce umiejętności związane z samoobsługą. Jak przystało na biorących udział w projekcie „Aktywni (nie)pełnosprawni” czas wolny spędzaliśmy bardzo aktywnie. Nie było czasu na nudę, ani na tęsknotę za domem. Pomimo upalnych dni udało nam się dotrzeć na wodospad „Szklarki” i „Kamieńczyka”. Prawdziwym wybawieniem okazał się hotelowy basen, gdzie mieliśmy okazję odpocząć – oczywiście od upałów, nie od aktywności ruchowej. Poniżej przedstawiamy film z wyjazdu.

więcej »


TRENING STACJONARNY
25.07.2015

Podczas pierwszego treningu stworzyliśmy układ choreograficzny, który będziemy ćwiczyć, aby przedstawić go podczas meczu. Zapoznaliśmy się również z zasadami gry w boccię. Okazało się, iż mimo, że zasady gry nie są bardzo skomplikowane to wymagają dość dużych umiejętności psychoruchowych. Jest to oczywiście jeszcze większą motywacją do dalszej pracy. Pełni zapału uczestniczyliśmy w pierwszym treningu, co przedstawia poniży film.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA