Wersja dla osób niedowidzących

Oddział VIII (IV-VI)

 Oddział VIII
 kl. IV - VI
 
nauczyciel: Marcela Tabisz- Dyrcz
pomoc nauczyciela: Beata Krysiak
pomoc techniczna: Małgorzata Grochowicka
 
uczniowie: Ola, Amelia, Hania, Mateusz, Gracjan
 
Plan zajęć:
poniedziałek: muzyka, hipoterapia - zajęcia edukacyjne
wtorek: muzyka, religia- zajęcia edukacyjne
środa: muzyka, edukacja seksualna, Sala Doświadczania Świata - zajęcia edukacyjne
czwartek: religia, Sala Lustrzana (co 2. tydz.), zajęcia w pracowni kuchennej (co 2. tydz.) - zajęcia edukacyjne
piątek: zajęcia z tablicą interaktywną ( 2 razy w mies.) - zajęcia edukacyjne

Wycieczka do Muzeum
20.04.2016

         W dniu 20 kwietnia nasza klasa  wybrała się na wycieczkę do Wrocławia do Muzeum Narodowego.  W Muzeum mieliśmy okazję podziwiać dzieła na 4 wystawach:  Sztuka śląska XII - XVI w., Sztuka śląska XVI - XIX w., Sztuka ęuropejska XV – XX  w., Sztuka polska XVII – XIX w. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem piękna eksponowanych w Muzeum dzieł sztuki.

więcej »


Odwiedziny Św. Mikołaja
07.12.2015

             W dniu 7 grudnia w poniedziałek naszą klasę odwiedził Święty Mikołaj. Wprawdzie mamy już trochę lat na karku :-) i mówią, że nie jesteśmy już dziećmi, tylko młodzieżą, ale bardzo chcieliśmy pochwalić się naszym dobrym sprawowaniem a także piękną, żywą choinką. Święty Mikołaj, jak co roku, okazał nam swoją dobroć, obdarował oryginalnymi prezentami i chętnie pozował do zdjęć. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również przymknie oko na nasz wiek i znowu nas odwiedzi.
 

więcej »


Wyjazd do Rudy Sułowskiej
06.10.2015

6 października 2015 r. skorzystaliśmy ze sprzyjającej pogody i wybraliśmy się na wycieczkę do Rudy Sułowskiej – do Centrum Edukacyjno-Turystycznego „Naturum”.Oprowadzani przez przemiłego pana przewodnika mieliśmy okazję obejrzeć Muzeum Tradycji Rybactwa Stawów Milickich i Doliny Baryczy z jego ciekawymi eksponatami. Gościliśmy w Chacie Rybaka, oglądaliśmy edukacyjny film o Stawach Milickich, wysłuchaliśmy prelekcji przewodnika na temat hodowli karpia i innych ryb słodkowodnych. Przeszliśmy przez „ścieżkę zmysłów”, polisensorycznie poznawaliśmy zboża, nasiona, szyszki, drzewa charakterystyczne dla naszego regionu. Utrwalaliśmy znajomość ptaków, ryb i ssaków z Doliny Baryczy. W minizoo przyglądaliśmy się konikom polskim, osłom, kucykom, baranom, kozom, indykom, kurom i kaczkom – mieliśmy okazję je obejrzeć z bliska i sfotografować. Tuż przed odjazdem odpoczywaliśmy nad wodą koło gospody „8 ryb”.
 

więcej »


Zajęcia kulinarne w pracowni kuchennej
17.09.2015

17 września 2015 rozpoczęliśmy zajęcia w pracowni kuchennej. Kierując się zasadą, że ma być zdrowo, smacznie i prosto, wykonaliśmy mus jabłkowy z dodatkiem biszkoptów. Trochę się napracowaliśmy, ale efekt końcowy mile nas zaskoczył.
 

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA