Wersja dla osób niedowidzących

Oddział XIII (Gimnazjum, PDP) - Krośnice

Nasz oddział znajduje się w Krośnicach

Nauczyciel: Edyta LECH

Pomoc nauczyciela: Aldona KARGA

Pogadanka na temat "Zdrowy kręgosłup"
22.05.2019

Gościliśmy dzisiaj w Krośnicach panią rehabilitantkę z DORW w Miliczu – panią Iwonę Gałka-Bienkiewicz. Przyjechała do nas, żeby przeprowadzić z nami pogadankę na temat „Zdrowy kręgosłup”. Poruszyła trzy ważne dla nas aspekty:

więcej »


III Konkurs Recytatorski w CETSie w Krośnicach
14.05.2019

Poezja w świecie dziecka, odgrywa ogromną rolę. Wyobraźnia dzieci jest szczególnie chłonna i wrażliwa, a łatwość, z jaką dzieci eksponują emocje, zaraża każdego. Tegoroczna edycja konkursu recytatorskiego odbyła się zatem pod hasłem „Poezja porusza serca”. 

więcej »


Uroczyste śniadanie wielkanocne
17.04.2019

Kilka dni przygotowań do tej ważnej chwili zmęczyło nas, ale i napełniło ogromną dumą. Sami postaraliśmy się, żeby w sposób radosny i świąteczny uczcić zbliżające się Święta Wielkanocne. Chcieliśmy, jak przystało na naszą małą krośnicką Rodzinkę, spędzić razem czas i zjeść śniadanie wielkanocne. Była baba wielkanocna, żurek z jajkiem i biała kiełbasą, sałatki, pieczywo i inne rarytasy.  Złożyliśmy sobie serdeczne życzenia i ucztowaliśmy. Później poszliśmy na spacer… trzeba było zbić trochę kalorii. Nasza fotorelacja:

więcej »


Pierwszy Dzień Wiosny i Dzień Kolorowej Skarpetki
21.03.2019

„Zima każdemu obrzydła, niech słońce da jej pstryczka w nos”,  „Precz zimo, chcemy wiosny”. Takie hasła skandowali dzisiaj uczniowie wszystkich oddziałów w krośnickiej szkole. Na znak tego, że wyganiali zimę i chcieli powitać wiosnę, w ognisku spalona została (przygotowana dwa dni wcześniej) Marzanna.

więcej »


Szykujemy Marzannę na I Dzień Wiosny
19.03.2019

Uczniowie z oddziałów X, XI i XIII ochoczo i z wielkim zapałem zabrali się do pracy. Cel: stworzenie Marzanny, która za dwa dni ulegnie zniszczeniu/spaleniu, na znak pożegnania zimy i powitania wiosny. Przytargaliśmy do salonu mega dużą ilość siana, worek ze szmatkami i ruszyliśmy do boju.

więcej »


Wyjście do kina na film „Cudowny Chłopak”
12.03.2019

Dzięki uprzejmości dyrektora CETSu w Krośnicach – p. Krystian Okoń, cała szkoła wybrała się na film pt. „Cudowny Chłopak”. Zaopatrzeni w popcorn i prażynki, zasiedliśmy na przygotowanych dla nas krzesłach i gdy zgasło światło, poczuliśmy się jak w prawdziwym kinie. Film zainteresował każdego z nas, a nawet momentami wzruszył do łez.

więcej »


Bal walentynkowy
14.02.2019

„Bo nie ma niczego smaczniejszego od miłości. Dlatego dodawaj ją wszędzie, do wszystkiego”… Tak brzmi jeden z wielu cytatów o miłości. My, w myśl tej zasady, postanowiliśmu uczcić święto miłości - Walentynki.

więcej »


Bal Przebierańców w szkole w Krośnicach
24.01.2019

Mega imprezowy nastrój czuć było dzisiaj w naszej szkole w Krośnicach. Rozbrzmiewała świetna, dyskotekowa muzyka, z hitami Zenka Martyniuka i „Pięknych i Młodych”.  Szkolny salon zamienił się w mega świetną salę balową, którą wspólnymi siłami dekorowaliśmy w środowe popołudnie. Nie zabrakło więc kolorowych balonów, serpentyn i napisu KARNAWAŁ. Stoły wprost uginały się od przysmaków. Mieliśmy domowy serniczek, ciasto z galaretką, sporą porcję pysznego soku i wody oraz ciasteczka, chrupki, łakocie itp. Nie zabrakło rzecz jasna pizzy… mniam, wprost rozpływającej się w ustach.

więcej »


Wigilia z rodzicami w Krośnicach
14.12.2018

„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku. Dzień zwykły dzień, w którym radość wita wszystkich…”. Po kilkudniowych przygotowaniach i staraniach, by było wspaniale, pięknie i uroczyście….. udało się!!!. Nasmażona ryba, dorsz po grecku, sałatki śledziowe i makaronowe, tradycyjny barszcz z uszkami i kapusta z grochem, przepyszne ciasta i pierniczki…. – to wszystko i kilka innych pyszności, czekało na zaproszonych Gości i Rodziców na Wigilii oddziałów szkolnych w Krośnicach. 

więcej »


Wróżby i zabawy andrzejkowe
29.11.2018

Dawniej wierzono, że wróżenie z 29 na 30 listopada, przynosi spełnienie marzeń i pragnień, a co za tym idzie spełnienie wszystkich wróżb z tego dnia. Extra przygotowane stoły, przepełnione blaskiem świec, wprowadziły nas w magiczny czas. Wróżyliśmy sobie przyszłość, imiona naszych żon i mężów, ilość dzieci, kim będziemy i jaka nas czeka przyszłość…

więcej »

1 2 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA