Wersja dla osób niedowidzących

Piłkarski tryb życia Gmina

 

 

 

 

 

 

Projekt pomyślany jest jako cykl teoretycznych i praktycznych zajęć piłkarskich przeznaczonych dla osób z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności związanych z Milickim Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Prócz odbywających się popołudniami na lokalnych Orlikach treningów stricte piłkarskich zaplanowano również warsztaty dotyczące sposobów i rodzajów rozgrzewki, przygotowania ciała do wysiłku piłkarskiego, techniki i taktyki gry. Niejako apogeum projektu ma być organizacja turnieju piłkarskiego dla osób niepełnosprawnych dla drużyn z Dolnego Śląska. Przygotowana z dużym rozmachem impreza odbędzie się na jednym z milickich Orlików.

Treningi oraz warsztaty dotyczące reguł futbolu, techniki i taktyki gry oraz przygotowania fizycznego będzie prowadził animator sportu oraz fizjoterapeuta. Twórcy projektu planują intensywną kampanię promocyjną przybliżającą mieszkańcom powiatu idee projektu, która ma też popularyzować aktywność fizyczną i przełamywać niekorzystne stereotypy dotyczące niepełnosprawności i osób nią dotkniętych. Przedsięwzięcie ma służyć pobudzaniu aktywności środowiska osób niepełnosprawnych, jego integracji wewnętrznej oraz integracji ze zdrową częścią lokalnej społeczności, ma też promować Powiat Milicki jako region przyjazny osobom niepełnosprawnym. Twórcy projektu założyli również, że w wyniku podejmowanych w ramach projektu działań powstanie dwudziestoosobowa drużyna piłkarska, która wystąpi w organizowanym rokrocznie przez Stowarzyszenie „Ostoja” turnieju piłkarskim „TURGOL”.  Na potrzeby promocji planuje się intensywną współpracę z prasą lokalną oraz fotoreportaże na stronach internetowych MSPDiON.

Projekt realizowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

 
AUTORZY: Paulina Słowińska, Grzegorz Wirchniański, Marcin Folmer
Kadra:  Paulina Słowińska, Marcin Folmer, Grzegorz Wirchniański, Maciej Babiarz, Dawid Gołąbek, Zenon Folmer
CZAS TRWANIA: 15.01.2015 - 31.12.2015

 

Trening, którego zapomnieć nie sposób
25.08.2015

Trenować ze swoim idolem to marzenie każdego młodego piłkarza bez względu na umiejętności jakie prezentuje i poziom rozgrywek, w których uczestnicy. 25 sierpnia zawodnikom „Piłkarskiego Trybu Życia” dane było takie marzenia zrealizować, tego dnia bowiem odbyli wspólny trening z piłkarzami wrocławskiego Śląska. Dla jednych i dla drugich były to wyjątkowe zajęcia.

więcej »


Pierwszy wakacyjny trening „Piłkarskiego Trybu Życia”
01.07.2015

Wakacje już rozpoczęte, ale „Piłkarski Tryb Życia” jeszcze nie odpoczywa i zgodnie z planem treningowym trenuje na „Orliku” przy Zespole Szkół. W miniony wtorek na pierwszym wakacyjnym treningu frekwencja jak na okres wakacyjny była bardzo przyzwoita. Zajęcia rozpoczęły się tradycyjną rozgrzewką, po której trenerzy przeprowadzili ćwiczenia szybkościowe i koordynacyjne oraz trening bramkarski i strzelecki. Na deser rozegrano wewnętrzną gierkę.  Padały piękne gole. 

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA