Wersja dla osób niedowidzących

ALEŻ AKCJA! TO FOTOGRAFICZNA EDUKACJA

Celem projektu "Ależ akcja! To fotograficzna edukacja." jest stworzenie dla dzieci i młodzieży z Gminy Milicz interesującej oferty edukacyjnej. Odbędzie się to poprzez organizację cyklu wyjazdowych warsztatów fotograficznych, które pozwolą na aktywizację młodych mieszkańców regionu (w tym z niepełnosprawnością), pomogą im w odnalezieniu swojej pasji, uwrażliwią na piękno otaczającej nas „małej ojczyzny” i pozwolą na ocalenie od zapomnienia najpiękniejszych zakątków Dolnego Śląska, jednocześnie promując je jako szczególnie sprzyjające fotografii. Warsztaty będą także dla uczestników swoistą lekcją historii, gdyż zwiedzanie miejsc takich jak np. kompleks Riese to cenna, empiryczna edukacja, która pozwala rozszerzyć wiedzę szkolną o nowe, nieznane fakty. Odbiorcami tego zadania będzie grupa dzieci i młodzieży (w tym z niepełnosprawnością) zamieszkujących Gminę Milicz. Są to osoby w wieku szkolnym, od szkoły podstawowej po średnią, które wyrażają zainteresowanie fotografią jako współczesną dziedziną sztuki i chcą rozwijać się w tym kierunku. Część z nich to także osoby, które większość wolnego czasu spędzają przed ekranami komputerów, smartfonów i tabletów. Będą oni zdobywać wiedzę i umiejętności pod okiem fotografa oraz opiekuna na co dzień zajmującego się fotografią. Pozwoli to na edukację fotograficzno-historyczną dzieci i młodzież z Gminy Milicz, co dla niektórych z nich będzie nowością, a dla innych kontynuacją podobnych działań podejmowanych przez wnioskodawcę w przeszłości. Uczestnicy zapoznają się z różnoraką tematyką związaną z bezpośrednią obsługą aparatu oraz wykorzystywaniem funkcji technicznych aparatu do warunków atmosferycznych (światło dzienne, przepalenia słoneczne, deszcz). Dzięki temu nauczą się dostosowywać szereg ustawień do danej tematyki (fotografowanie architektury, pejzażu, panoramy).

RODZAJ ZADANIA PUBLICZNEGO: Wspieranie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego poprzez wspieranie projektów z zakresu edukacji kulturalnej

FINANSOWANE: ze środków Gminy Milicz

CZAS REALIZACJI: 01.04 - 31.12.2020 r.
 
KOORDYNATOR: Przemysław Walniczek

Na koniec Baryczy… I jeszcze dalej!
25.07.2020

Warsztaty fotograficzne wróciły! Sobotniego poranka grupa foto-entuzjastów wyjechała w okolice ujścia Baryczy. Mieliśmy okazję podziwiać tam miejsce, w którym nasza rzeka wpływa do Odry, tworząc piękny krajobraz, w którym każdy znalazł coś dla siebie.

więcej »


Rekrutacja do projektu
01.06.2020

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież zainteresowane fotografią do wzięcia udziału w warsztatach fotograficznych w ramach projektu "Ależ Akcja! To fotograficzna edukacja.". Ma on charakter plenerowych zajęć warsztatowych, podczas których uczestnicy zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności z zakresu fotografii przyrodniczej.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA