Wersja dla osób niedowidzących

Seniorzy w formie

Projekt „Seniorzy w Formie” został stworzony z myślą o kompleksowym wsparciu seniorów, umożliwiając im aktywne uczestnictwo w różnorodnych zajęciach, mających na celu poprawę jakości życia oraz promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. Realizacja projektu obejmie kilka różnorodnych miejsc, dostosowanych do potrzeb seniorów i osób z niepełnosprawnościami.
 
Program został dostosowany do różnych poziomów sprawności fizycznej i zainteresowań, aby każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Zadania realizowane w ramach projektu mają na celu nie tylko fizyczną aktywność, lecz również zapewnienie wsparcia psychologicznego, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu oraz integrację społeczną. Działania edukacyjne skoncentrowane są na promowaniu zdrowego stylu życia i dostarczaniu informacji na temat pielęgnacji zdrowia w późniejszym wieku. Poprzez różnorodne formy aktywności, takie jak taniec, joga, makrama, hortiterapia, aqua aerobik oraz edukacja dotycząca zdrowego odżywiania, projekt ten dąży do wzmocnienia kompetencji seniorów oraz stworzenia warunków sprzyjających ich pełnemu i satysfakcjonującemu życiu. Ostatecznym celem projektu jest nie tylko zwiększenie aktywności fizycznej, ale również podniesienie jakości życia poprzez rozwijanie różnorodnych obszarów kompetencji i umiejętności seniorów
 
NAZWA KONKURSU: Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. Dolnośląska Akademia Kompetencji Seniora w 2024 r.
 
TYTUŁ ZADANIA PUBLICZNEGO: Seniorzy w formie
 
FINANSOWANE: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
 
CZAS REALIZACJI: 01.02 - 31.12.2024 r.

Zielona Terapia: Seniorzy w Potaszni Odkrywają Sekrety Ziół i Natury
08.07.2024

Jednym z głównych punktów programu było tworzenie "Soli Życia" - mieszanki soli wzbogaconej o różnorodne zioła. 

więcej »


Kolejne zajęcia z projektu "Seniorzy w formie"
24.06.2024

Ubiegły czwartek był dla naszych seniorów niezwykle intensywny i pełen aktywności!

więcej »


Nasi seniorzy nie zwalniają tempa!
21.05.2024

W ramach aktualnie trwającego projektu "Seniorzy w formie" odbywają się różnorodne zajęcia: taneczne, jogi, ogrodnictwa, makramy oraz zdrowego odżywiania.

więcej »


Dzielimy się wrażeniami z ostatnich warsztatów "Smaki zdrowia dla seniora"!
22.04.2024

Pod czujnym okiem Pani Dietetyk Grażyny Białek, uczestnicy wsłuchiwali się w tajniki zdrowego odżywiania. Fantastyczna frekwencja to dowód na to, że dbanie o siebie jest modne w każdym wieku! 

więcej »


"Seniorzy w formie" wystartowali z kolejnymi zajęciami
12.04.2024

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z pierwszych zajęć hortiterapii dla seniorów, które odbyły się wczoraj w otoczeniu niezwykłej natury i przy sprzyjającej pogodzie.

więcej »


Seniorzy rozpoczęli zajęcia jogi
04.03.2024

Joga łączy w sobie ośmiostopniową praktykę, która ma na celu kompatybilną naukę pracy naszego umysłu i ciała. Pomaga się rozluźnić i zadbać o dobrą równowagę organizmu. Dbanie o swoje ciało w sferze psychofizycznej jest niezwykle ważne, dlatego jesteśmy ogromnie usatysfakcjonowani, że tak liczna grupa przybyła na piątkowe zajęcia.

więcej »


Seniorzy w formie!
19.02.2024

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że nasz projekt "Seniorzy w Formie" otrzymał dofinansowanie z Samorządu Województwa Dolnośląskiego na rok 2024! To ogromny krok w realizacji naszej misji - wspierania aktywności seniorów i promowania zdrowego stylu życia.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA