Wersja dla osób niedowidzących

KKN Milicz

Rok powstania: 2008

  • W latach 2008-2014 FC MSPDiON
  • Od 2014 KKN MILICZ
    Historia kibicowania drużynie Śląska Wrocław, przez grupę niepełnosprawnych fanów w Miliczu, sięga 2008 roku. W tym okresie zawiązała się pierwsza nieformalna grupa kibiców, która nazywała się FC MSPDiON. Z czasem mała grupka zaczęła się rozrastać i na mecze wrocławskich piłkarzy zaczęła jeździć spora grupa osób z niepełnosprawnością, w tym wielu nie związanych dotychczasowo z MSPDiON. Od tego momentu w Miliczu powstał oficjalny fanklub Śląska Wrocław osób z niepełnosprawnością KKN MILICZ, który ściśle współpracuje ze swoim wrocławski odpowiednikiem i wspólnie realizuje wiele przedsięwzięć.
 
   Pierwszy mecz, na którym pojawiła się zorganizowana grupa niepełnosprawnych kibiców Śląska Wrocław z Milicza, odbył się w październiku 2008 roku. Był to pojedynek pomiędzy wrocławskim Śląskiem i  Arką Gdynia. Od tego momentu kibicowanie wrocławskiej drużynie przechodziło w tradycję i dla wielu osób związanych z MSPDiON stało się pasją. 
 
      Na pierwsze mecze jeździła wąska grupa najbardziej zapalonych fanów zielono-biało-czerwonych, która systematycznie pojawiała się na stadionie przy ul. Oporowskiej 62. Z biegiem czasu grupa rozrastała się i na mecze domowe jeździło co raz więcej wiernych kibiców. Niepełnosprawni fani nazwali swoją grupę FC MSPDiON i pod tym szyldem jeździli za Śląskiem. 
 
     W międzyczasie we Wrocławiu powstał Klub Kibiców Niepełnosprawnych, z którym od razu nawiązaliśmy współpracę. Dzięki współpracy z KKN-em możemy liczyć na darmowe wejściówki, integrację około meczową i udział w różnego rodzaju spotkaniach i konferencjach. W 2014 roku, po rozmowach z wrocławskimi kolegami, w Miliczu powstał Klub Kibiców Niepełnosprawnych Śląska Wrocław (KKN MILICZ), który jest filą wrocławskiej organizacji. Od tego momentu niepełnosprawni kibice Śląska z Milicza utożsamiani są z tą nazwą w całej Polsce, a wszystkie ich gadżety promujące WKS ŚLĄSK WROCŁAW, zawierają nazwę KKN MILICZ. Jest to pierwszy w Polsce i na świecie KKN, który jest filą większej formacji. 
 
     Dzięki współpracy z WKS-em ŚLĄSK WROCŁAW miliccy kibice mają możliwość bezpłatnego uczestniczenia w meczach Śląska na Stadionie Miejskim, spotkaniach z piłkarzami, odwiedzin w klubie i regularnie otrzymują klubowe gadżety. Wyjazdy na mecze do Wrocławia odbywają się systematycznie, a od pewnego czasu mamy możliwość uczestniczenia w pojedynkach wyjazdowych Śląska. 
 
      Oprócz wyjazdów na mecze piłki nożnej, KKN Milicz organizuje również wyjazdy na pojedynki sekcji koszykarskiej wrocławskiego Śląska i piłkarzy ręcznych. Najstarsi „kakaenowcy” mieli okazję bywać na meczach, które Śląsk rozgrywał na swoim macierzystym stadionie przy ulicy Oporowskiej 62. Jak sami mawiają, jest to serce Wrocławia i ich drugi dom. 
 
    W historii milickiego KKN-u zapisało się wiele ciekawych chwil, takich jak: wyjazdy na mecze ligowe, pucharowe oraz reprezentację Polski. Najpiękniejszym momentem było oczywiście  zdobycie tytułu Mistrza Polski oraz udział w europejskich pucharach. 
Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy wspólnie świętować kolejne sukcesy naszego ukochanego klubu. Czekamy na kolejny tytuł mistrzowski.
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA