Wersja dla osób niedowidzących

Futbolowi pasjonaci

Projekt jest kontynuacją działalności drużyny Piłkarski Tryb Życia, która od 2014 funkcjonuje przy Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych i ma na celu usprawnienie oraz wsparcie funkcjonowania osób z niepełnosprawnością poprzez udział w zajęciach sekcji sportowej. W tym okresie zespół dzięki systematycznym zajęciom sportowym stał się czołową drużyną na Dolnym Śląsku, w którym grają zawodnicy z niepełnosprawnościami. Aktualnie zawodnicy są jedną z najlepszych drużyn w Polsce, mistrzami Dolnego Śląska w piłce nożnej osób z niepełnosprawnościami oraz zwycięzcami wielu prestiżowych turniejów piłkarskich.

Projekt przewiduje wsparcie uczestników poprzez prowadzenie systematycznych zajęć sportowych, przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością. Zajęcia sekcji sportowej będą prowadzone w formie aktywnych treningów. Będą się one odbywały w sezonie letnim na lokalnych Orlikach, a w sezonie zimowym w hali sportowej.

Ważnym elementem zadania jest udział w turniejach i zawodach sportowych, czyli rywalizacja poprzez praktyczne sprawdzenie swoich umiejętności. Planujemy udział w  prestiżowych turniejach piłkarskich na terenie Dolnego Śląska (TURGOL, KKN Miedź Legnica Cup, Milicz Football Cup, Futbol Master ON).

Każdy z treningów będzie prowadzić instruktor piłki nożnej oraz animator sportu. Przedsięwzięcie ma służyć pobudzaniu aktywności środowiska osób z niepełnosprawnością, jego integracji wewnętrznej oraz integracji ze zdrową częścią lokalnej społeczności, ma też promować Gminę Milicz, jako region przyjazny osobom niepełnosprawnym.

Bezpośrednim adresatem zaplanowanych w projekcie działań jest grupa 15 osób z niepełnosprawnością. Są to mieszkańcy Gminy Milicz. W tej grupie są uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, uczniowie Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz członkowie MSPDiON.

 

RODZAJ ZADANIA PUBLICZNEGO: wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu poprzez: organizację zajęć rekreacyjnych i aktywnych wypoczynkowo

FINANSOWANE: ze środków Gminy Milicz

CZAS REALIZACJI: 01.04 - 31.12.2021 r.

Piłkarski Tryb Życia na FUTSAL MASTERS ON CUP
30.09.2021

Pasjonaci futbolu z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych już od lat regularnie i ciężko trenują swoją ulubioną dyscyplinę sportu. Po jakimś czasie zaowocowało to stworzeniem drużyny Piłkarski Tryb Życia, która następnie brała udział (z wielkimi sukcesami) w wielu prestiżowych zawodach. W ostatnich dniach nasi sportowcy podjęli rękawicę w pierwszej (lecz nie ostatniej) edycji Ogólnopolskiego Turnieju Futsalu Bez Barier – FUTSAL MASTERS ON CUP, którego organizatorem była Fundacja „Pomaluj mi świat”.

więcej »


Ruszył projekt dla piłkarzy!
01.04.2021

Możemy to oficjalnie ogłosić – realizujemy kolejny projekt skierowany do osób z niepełnosprawnością, których największą pasją jest piłka nożna. Udział mogą w nim wziąć osoby z Gminy Milicz, które mają orzeczony stopień niepełnosprawności lub posiadają orzeczenie o niepełnosprawności. W ramach zadania będą one mogły wziąć udział w treningach piłki nożnej oraz wyjazdach na turnieje piłkarskie.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA