Wersja dla osób niedowidzących

FUTBOLOWI PASJONACI

Projekt pomyślany jest jako cykl teoretycznych i praktycznych zajęć piłkarskich przeznaczonych dla osób z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności związanych z Milickim Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Prócz odbywających się popołudniami na lokalnych Orlikach treningów stricte piłkarskich zaplanowano również warsztaty dotyczące sposobów i rodzajów rozgrzewki oraz techniki i taktyki gry. W ramach działań zadania jego twórcy podejmą współpracę z lokalnymi szkółkami piłkarskimi: Akademią Sportu oraz Szkółką Piłkarską Śląska Wrocław. Niejako apogeum projektu ma być organizacja turnieju piłkarskiego dla osób niepełnosprawnych dla wszystkich chętnych drużyn z województwa dolnośląskiego. Przygotowana z dużym rozmachem impreza odbędzie się na jednym z milickich Orlików. Każdy z treningów i warsztaty dotyczące reguł futbolu oraz techniki i taktyki gry, będzie prowadzić instruktor piłki nożnej oraz animator sportu. Twórcy projektu planują intensywną kampanię promocyjną przybliżającą mieszkańcom Dolnego Śląska idee projektu, która ma też popularyzować aktywność fizyczną i przełamywać niekorzystne stereotypy dotyczące niepełnosprawności i osób nią dotkniętych. Przedsięwzięcie ma służyć pobudzaniu aktywności środowiska osób niepełnosprawnych, jego integracji wewnętrznej oraz integracji ze zdrową częścią lokalnej społeczności, ma też promować województwo Dolnośląskie, jako region przyjazny osobom niepełnosprawnym. Twórcy projektu założyli również, że w wyniku podejmowanych w ramach projektu działań powstanie dwudziestoosobowa drużyna piłkarska, która wystąpi w organizowanym rokrocznie przez Stowarzyszenie „Ostoja” turnieju piłkarskim „TURGOL”. Na potrzeby promocji planuje się intensywną współpracę z prasą lokalną i dolnośląską, organizację galerii zdjęć dotyczącą projektu oraz fotoreportaże na stronach internetowych MSPDiON. Specyfika działań powoduje, że większość działań odbywać się będzie na milickich boiskach wybudowanych w ramach programu „Orlik” oraz w hali sportowej. Teoretyczne warsztaty piłkarskie odbywać się będą w budynku Środowiskowego Domu Samopomocy.
 
Projekt realizowany ze środków Zarządu Województwa Dolnośląskiego.
 
CEL PROGRAMOWY: Aktywizacja osób niepełnosprawnych poprzez sport, kulturę, rekreację oraz turystykę, m. in. poprzez organizowanie imprez o charakterze regionalnym. 
 
AUTORZY:  Marcin Folmer
 
KOORDYNATOR PROJEKTU: Marcin Folmer
 
CZAS TRWANIA: 16.05.2017 – 12.12.2017
 

Futbolowi Pasjonaci
11.12.2017

11 grudnia w budynku ŚDS w Miliczu odbyło się uroczyste zakończenie projektu "Futbolowi Pasjonaci". Projekt realizowany był od maja do grudnia 2017, w ramach działalności drużyny Piłkarski Tryb Życia, która od 2014 roku działa przy Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Projekt finansowany był ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

więcej »


Kolejne złoto w Legnicy
27.10.2017

Drużyna Piłkarski Tryb Życia, która reprezentowała Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych obroniła tytuł mistrzowski na II edycji "KKN MIEDŹ LEGNICA CUP". Turniej odbył się 27 października w legnickiej hali OSiR, a organizatorem imprezy był Klub Kibiców Niepełnosprawnych legnickiej Miedzi.

więcej »


Mistrzostwo TURGOL-a 2017
05.10.2017

5 i 6 października na wrocławskich Polach Marsowych odbyła się XI edycja turnieju piłki nożnej dla osób z niepełnosprawnościami, TURGOL. Organizatorem tej największej na Dolnym Śląsku imprezy piłkarskiej było wrocławskie stowarzyszenie "Ostoja".

więcej »


Idziemy po mistrza!
03.10.2017

3 października, w piękne jesienne popołudnie, odbyły się ostatnie zajęcia przed największym i najbardziej prestiżowym turniejem piłki nożnej dla osób z niepełnosprawnościami  na Dolnym Śląsku, TURGOL-em.

więcej »


Trening na Oporowskiej
18.09.2017

18 września grupa niepełnosprawnych piłkarzy, którzy na co dzień trenują w zespole Piłkarski Tryb Życia, dzięki uprzejmości UKS Szkółka Piłkarska Milicza, miała okazje uczestniczyć w treningu piłkarzy Śląska Wrocław. Zajęcia odbyły się na legendarnym stadionie przy ulicy Oporowskiej 62, gdzie mieści się siedziba WKS-u.

więcej »


Trenuj z nami!
12.09.2017

Od maja ruszyły treningi piłki nożnej dla osób z niepełnosprawnością, które odbywają się w każdy wtorek od godziny 17.00 do 19.00. Zajęcia przeprowadzane są na boisku sportowym „Orlik” przy Zespole Szkół w Miliczu, na ulicy Trzebnickiej 4. 

więcej »


V edycja Milicz Football Cup
08.09.2017

8 września na boisku sportowym „Orlik” przy Zespole Szkół  im. T. Kościuszki  w Miliczu, odbyła się V edycja turnieju piłki nożnej dla osób z niepełnosprawnościami „MILICZ FOOTBALL CUP”. W rywalizacji sportowej udział wzięło 5 drużyn, a najlepsi okazali się piłkarze zespołu Piłkarski Tryb Życia, którzy reprezentowali Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych.  

więcej »


Zaproszenie na Milicz Football Cup
08.09.2017

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków piłki nożnej do udziału w V edycji turnieju piłki nożnej dla osób z niepełnosprawnością MILICZ FOOTBALL CUP, który odbędzie się 8 września na boisku sportowym Orlik przy ul. Trzebnickiej 4 od godziny 9:00. Gorąco zachęcamy do wspólnego kibicowania niepełnosprawnym piłkarzom, którzy już po raz kolejny będą walczyć o miano najlepszego zespołu na Dolnym Śląsku.

więcej »


Zaproszenie na treningi
22.06.2017

Miło nam poinformować, że od miesiąca maja 2017r., w ramach projektu „Futbolowi Pasjonaci”, ruszyły darmowe treningi dla osób z niepełnosprawnościami. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek na boisku sportowym „Orlik” przy ul. Trzebnickiej 4 w Miliczu, w godzinach 17.00-19.00.
Treningi prowadzi doświadczona kadra, instruktor piłki nożnej i animatorzy sportu.
Serdecznie zapraszamy do udziału.
 
Zadanie finansowane jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
 

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA