Wersja dla osób niedowidzących

Stawiamy na bezpieczeństwo. Dbamy z PZU o zdrowie i życie mieszkańców Milicza

Celem projektu "Stawiamy na bezpieczeństwo. Dbamy z PZU o zdrowie i życie mieszkańców Milicza" jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta poprzez przeprowadzenie szeregu działań w ramach zadania prewencyjnego. Podstawą jest tu zapobieganie nagłemu zatrzymaniu krążenia, czyli NZK, które objawia się utratą przytomności i brakiem oddechu i może zdarzyć się wszędzie, a szybka reakcja i udzielenie pierwszej pomocy przez świadka takiego zdarzenia może uratować życie poszkodowanego.

Projekt będzie realizowany poprzez zakup dwóch publicznie dostępnych defibrylatorów AED wraz z pełnym wyposażeniem, które będą zamieszczone w naszych placówkach, a informacja o nich będzie dostępna dla wszystkich, m.in. za sprawą aplikacji "Staying Alive". Odbędą się także szkolenia dla pracowników lokalnych placówek oraz zwycięzców konkursu, który zostanie zorganizowany na Facebooku. To wszystko zaowocuje zwiększeniem świadomości na temat istoty pierwszej pomocy i być może kiedyś uratuje komuś życie.

FINANSOWANE: ze środków Fundacji PZU

CZAS REALIZACJI: 03.01.2022 - 30.09.2022 r.

KOORDYNATOR: Joanna Broniecka

AUTORZY: Agnieszka Kołodziej, Joanna Broniecka

Udane podsumowanie projektu
28.09.2022

Dziś w siedzibie Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie podsumowujące projekt "Stawiamy na bezpieczeństwo. Dbamy z PZU o zdrowie i życie mieszkańców Milicza". Udział w nim wzięli zarówno przedstawiciele naszej organizacji, jak i partnerów: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu, Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Muzycznej I Stopnia w Miliczu oraz Starostwa Powiatowego w Miliczu.

więcej »


Ostatnie szkolenie z pierwszej pomocy
07.05.2022

KOLEJNE OSOBY ZOSTAŁY PRZESZKOLONE I SĄ JUŻ GOTOWE DO RATOWANIA MIESZKAŃCÓW MILICZA A WSZYSTKO TO W RAMACH PROJEKTU ZE ŚRODKÓW PREWENCYJNYCH PZU SA.

więcej »


Drugie szkolenie z zakresu pierwszej pomocy
22.04.2022

KOLEJNE 24 OSOBY ZOSTAŁY PRZESZKOLONE I SĄ JUŻ GOTOWE DO RATOWANIA MIESZKAŃCÓW MILICZA, A WSZYSTKO TO W RAMACH PROJEKTU ZE ŚRODKÓW PREWENCYJNYCH PZU SA.

więcej »


UWAGA KONKURS!
31.03.2022

UWAGA KONKURS! Do wygrania udział w PROFESJONALNYM SZKOLENIU Z ZAKRESU PIERWSZEJ POMOCY I AED. Co zrobić, aby wygrać? To bardzo proste:

więcej »


Pierwsze szkolenie za nami
19.03.2022

W Miliczu dbamy o zdrowie i życie mieszkańców naszego miasta, a wszystko dzięki realizacji projektu ze środków prewencyjnych PZU SA. 19.03.2022 r. w siedzibie głównej  MSPDiON odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora AED. Udział w nim wzięły 24 osoby. Uczestnikami szkolenia byli pracownicy SP nr 2 i Szkoły Muzycznej I stopnia, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy, Trenera Pracy oraz Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego.

więcej »


Stawiamy na bezpieczeństwo!
24.02.2022

Dziś w siedzibie MSPDiON odbyło się spotkanie z przedstawicielami naszych partnerów w ramach projektu "Stawiamy na bezpieczeństwo. Dbamy z PZU o zdrowie i życie mieszkańców Milicza". Uczestnicy zapoznali się z istotą projektu, jego celami i harmonogramem działania, a także ustalili szczegóły jego promocji i rekrutacji.

więcej »


REKRUTACJA!
23.02.2022

Długo oczekiwany projekt w Powiecie Milickim czas zacząć! Jako organizacja wspierająca osoby z niepełnosprawnością stajemy się liderem w organizowaniu i edukowaniu lokalnej społeczności z zakresu pierwszej pomocy. Przyszedł więc czas, abyśmy zapoznali się także z defibrylatorami AED.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA