Wersja dla osób niedowidzących

O nas

Placówki      Historia      Zarząd Stowarzyszenia      Statuty      Sprawozdania

Wyróżnienia i nagrody     Filmy o nas     Przetargi, dofinansowania     Zotań członkiem     Referencje

MSPDiON to prężnie działająca, znana w całym kraju organizacja pożytku publicznego zatrudniająca ponad 200 osób, w tym sztab wykwalifikowanych specjalistów.
W strukturach Stowarzyszenia działają:


- Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Wychowawczy, a w nim:

·    Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, w ramach którego funkcjonują: Ośrodek Wczesnej Interwencji, Poradnia Fizjoterapeutyczna, Poradnia Rehabilitacyjna

·         Przedszkole integracyjne (6 grup)

·         Przedszkole specjalne (3 grupy)

·         Klasy na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum (9 oddziałów)

·         Zespół rewalidacyjno-wychowawczy (5 oddziałów)

·         Przygotowanie do pracy (2 oddziały)

 

- Warsztat Terapii Zajęciowej

- Środowiskowy Dom Samopomocy

- mieszkanie treningowe

- bank żywności

- wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

- wypożyczalnia pomocy dydaktycznych

              MSPDiON zajmuje się szeroko rozumianym wsparciem osób niepełnosprawnych z powiatu milickiego, oraz powiatów ościennych. Oprócz tradycyjnie rozumianych form terapii, placówki funkcjonujące w ramach MSPDiON obficie korzystają z wszelkich nowości, a ich oferta stale się poszerza. Dzięki funkcjonowaniu MSPDiON zmieniło się postrzeganie terapii wśród osób niepełnosprawnych. O ile dawniej terapia kojarzyła się przede wszystkim z nudnymi, przykrymi, często bolesnymi zabiegami, o tyle teraz te przykre zabiegi to tylko drobnym jej elementem.
             Ponad 22 lat działalności Stowarzyszenia w sposób niezwykle istotny wpłynęło na zmianę obrazu osoby niepełnosprawnej w lokalnej społeczności. Dziś już nikogo w Miliczu nie dziwi poruszający się po ulicach miasta "wózkowicz". M.in. dzięki działalności Stowarzyszenia nasze miasto i jego instytucje stały się bardziej przyjazne osobom niepełnosprawnym.
Na przestrzeni lat ewoluowała również filozofia samego MSPDiON. Efektem tego stanu rzeczy jest wyjście poza sztywne do niedawna ramy szeroko rozumianej terapii. Dziś MSPDiON zapewnia nie tylko terapię prowadzoną w gabinetach przez rzeszę specjalistów, ale dba o to, by życie osób niepełnosprawnych urozmaicić, czyniąc je w miarę możności godnym i szczęśliwym. Stąd m.in. uczestnictwo w finansowanych przez PFRON programach dotyczących zatrudnienia wspomaganego, prowadzenie mieszkania treningowego, mającego w przyszłości dać szanse na samodzielne życie w mieszkalnictwie chronionym, stąd realizowanie  serii tzw. zielonych projektów, dzięki którym osoby niepełnosprawne czerpią z zasobów lokalnej przyrody i wspierają ją poprzez organizację różnorakich akcji natury ekologicznej. Stąd wreszcie udział w  wydarzeniach sportowych, powołanie do życia sekcji milickiej Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Śląska Wrocław oraz drużyny piłkarskiej „Piłkarski Tryb Życia”.
            MSPDiON liczy aktualnie 95 aktywnych członków, spośród których raz na trzy lata podczas Walnego Zebrania Wyborczego jest wybierany zarząd. Prezesem obecnie funkcjonującego zarządu jest Alicja Szatkowska.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA