Wersja dla osób niedowidzących

Futbolowi Pasjonaci 5

Projekt jest kontynuacją działalności drużyny Piłkarski Tryb Życia, która od 2014 funkcjonuje przy Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych i ma na celu zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami zamieszkującym na terenie Województwa Dolnośląskiego (w powiatach: milicki, trzebnicki, oleśnicki, oławski i Miasto Wrocław) odpowiednich warunków do aktywizacji sportowej, rozwijania pasji i funkcjonowania w społeczeństwie poprzez organizację cyklu imprez sportowo-rekreacyjnych.
 
Jego celem jest danie ok. 100 osobom niepełnosprawnym szansy na poprawę kondycji psychofizycznej i stanu zdrowia, oraz ich aktywizacji i poprawy integracji społecznej. W ramach projektu odbędzie się pięć imprez (z zachowaniem prawidłowych, higienicznych i bezpiecznych warunków realizacji zadania, ze szczególnym uwzględnieniem zaleceń sanitarnych w związku z zagrożeniem COVID-19), podczas których uczestnicy będą mogli zweryfikować swoje umiejętności piłkarskie poprzez udział w turniejach piłki nożnej. Oprócz tego na wszystkich uczestników czekać będą dodatkowe atrakcje w postaci stanowisk do gier i zabaw zręcznościowych czy poczęstunek.
 
Spośród najlepszych uczestników turniejów piłkarskich zostanie wyłoniona 10-osobowa reprezentacja Stowarzyszenia, która pod szyldem zespołu "Piłkarski Tryb Życia" będzie reprezentowała MSPDiON w prestiżowych turniejach piłkarskich na terenie Dolnego Śląska (np. TURGOL, KKN Miedź Legnica Cup, Dolnośląska Liga Futsalu ON). 

RODZAJ ZADANIA PUBLICZNEGO: Działalności na rzecz osób niepełnosprawnych

FINANSOWANE: ze środków budżetu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Województwa Dolnośląskiego

CZAS REALIZACJI: 15.06 - 31.12.2022 r.

Dzień sportu w DOR-W
22.06.2022

Z okazji zbliżających się wakacji uczniowie i przedszkolaki z Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego działającego przy MSPDiON postanowili trochę się poruszać. W tym celu wzięli udział w specjalnie zorganizowanej imprezie sportowo-rekreacyjnej pod nazwą „Dzień sportu”.

więcej »


Rekrutujemy piłkarzy z niepełnosprawnościami
20.06.2022

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych z przyjemnością informuje, że ruszyła rekrutacja do projektu "Futbolowi Pasjonaci 5". Jest to zadanie skierowane do osób z niepełnosprawnością, które interesują się sportem i chciałyby rozwijać swoją pasję poprzez uczestnictwo w zorganizowanych turniejach.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA