Wersja dla osób niedowidzących

Oddział VI (Peto)

Oddział VI (PETO)
 
Nauczyciel – mgr Justyna Musiałowska
Pomoc nauczyciela – Joanna Kulińska
Fizjoterapeuta – mgr Edyta Urbaniak
Logopeda – dr Lidia Szulc
Muzykoterapeuta – mgr Mateusz Nowak
 
Nasi uczniowie:
Ola, Sandra, Angelika, Jakub

Dzień mamy i taty
30.05.2017

Pod koniec maja oddziały V i VI obchodziły Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji rodzice mieli okazję spędzic dzień ze swoimi dziećmi w sposób  bardzo aktywny. Rano wszyscy zgromadzili się w Miliczu przy Baryczy, aby popłynąć kajakami na "Ostoję Konika Polskiego".  Po atrakcjach na rzece przyszła pora na wspólny posiłek przy ognisku. Po krótkim wypoczynku rodzice wraz z dziećmi zagrali w boccię. Dzieci już znają tę dyscyplinę sportową, natomiast dla większości rodziców była to nowość. Jednak gra ma bardzo proste zasady i wzbudziła wiele emocji.

więcej »


Wycieczka do Górecznika
17.05.2017

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka uczniowie oddziału V i VI wybrali się na wycieczkę do Górecznika. Pogoda nam dopisała, humory także. Po raz pierwszy odwiedziliśmy to miejsce, jednak okazało się doskonałe do letniego wypoczynku.

więcej »


Bierzemy udział w Przeglądzie Małych Form Teatralnych
22.04.2017

Nasi podopieczni z oddziału V i VI wraz z terapeutami biorą udział w konkursie Małych Form teatralnych Ciekawe miejsca naszego regionu. Uczniowie z terapeutami przygotowali przedstawienie  pt.: „Czerwony Kapturek w Dolinie Baryczy” . W filmie między innymi możemy zobaczyć: Bociana Przygodka oraz Karpia Milusia. Cała akcja w przedstawieniu rozgrywana jest w obecnych czasach w Dolinie Baryczy.

więcej »


Bal karnawałowy
09.02.2017

Tuż przed feriami cztery grupy z działu szkolnego zorganizowały bal karnawałowy. Nasza grupy wzięła w nim udział i bawiła się wyśmienicie z kolegami z oddziału V oraz grup ZRW B i C.
 

więcej »


Kulig
08.02.2017

W ostatnim tygodniu przed feriami udało nam się wykorzystać zimową aurę i wybrać się na kulig z panem Maciejem Kowalskim. Śniegu co prawda dużo nie było, jednak wystarczyło aby nacieszyć się jazdą saniami. Obecne w tym dniu reprezentantki naszej grupy miały również okazję zintegrować się z młodszymi kolegami grup przedszkola specjalnego. 

więcej »


Dwudniowa wycieczka uczniów z oddziału V i VI
11.01.2017

W dniach od 9-10 stycznia 2017r  uczniowie  z oddziału V i VI wraz z terapeutami pojechali na  dwudniową wycieczkę w góry, do Szklarskiej Poręby. Wyjazd nasz był nie lada wyczynem, po raz  pierwszy wybraliśmy się tam w okresie zimowym. W poniedziałkowe południe dotarliśmy do Szklarskiej Poręby.  Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wjazdu kolejką gondolową w Świeradowie Zdroju na Stóg Izerski. Na szczycie powitała nas piękna mroźna pogoda, która zagwarantowała nam piękne widoki. We wtorek pojechaliśmy na wodospad Szklanki i do Jelenie Góry. Wdzięczność trudno jest ubrać w słowa … wtedy proste „dziękujemy” zawiera wszystko co chcemy wyrazić!.  Serdeczne podziękowania kierujemy do sponsorów: Nadleśnictwo Milicz; „Tarczyńscy”; Bank Spółdzielczy; Ernest Swora, Dutkowski Wojciech, Beata Kempa.

więcej »


Film „Miłość jest w nas”
21.12.2016

Poniższy film powstał na spotkanie wigilijne z rodzicami, którego myślą przewodnią było hasło „Miłość jest w nas”. Przedstawia dzieci z oddziału V i VI podczas zajęć.

więcej »


Wigilia z rodzicami
21.12.2016

21 grudnia odbyła się wigilia oddziałów V i VI. Udział w niej wzięli rodzice oraz dyrektor ds. pedagogicznych Anna Dzieciuchowicz. Po krótkim występie uczniów oraz podzieleniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do wigilii, aby później z pomocą muzykoterapeuty Mateusza Nowaka oraz Arkadiusza Dobrowolskiego  przystąpić do wspólnego kolędowania.

więcej »


Wycieczka do Afrykarium
01.12.2016

        Pierwszego dnia grudnia z kolegami z oddziału V wybraliśmy się do wrocławskiego ZOO. Deszczowa pogoda odstraszała swą aurą, jednak zwiedzając Afrykarium, poczuliśmy się jak w ciepłym klimacie. 

więcej »


Urodziny Sandry
21.11.2016

       W listopadzie swoje 8 urodziny obchodzi najmłodsza uczennica oddziału VI. Sandra realizuje obowiązek szkolny w klasie I, więc po raz pierwszy wspólnie świętowaliśmy jej urodziny.

więcej »

1 2 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA