Wersja dla osób niedowidzących

Oddział IX (klasy IV- VIII)

Nauczyciel: Ewelina Matoga

Pomoc nauczyciela: Agnieszka Gmur

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
20.06.2018

Przepiękne dekoracje, stoły przystrojone ogrodowymi kwiatami, domowe wypieki, smaczne owoce i zapach świeżo parzonej kawy….. tak uczniowie z oddziału IX i XI – wraz ze swoimi Paniami, powitali Rodziców.

więcej »


Wycieczka do Domu Drzewa
20.04.2018

Piękny słoneczny dzień, zachęcił nas do wyjazdu na wycieczkę do DOMU DRZEWA do Wałkowej. Tam czekały na nas zajęcia edukacyjne z cyklu: „Cztery pory roku w lesie”.

więcej »


Sprzątamy las z okazji Światowego Dnia Ziemi
18.04.2018

Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia - na świecie od 1970 roku, a w Polsce od roku 1990 r. Dzień Ziemi ma skłaniać do refleksji nad tym, co zrobić, by dbać o naszą planetę nie tylko od święta. 

więcej »


Pierwsza pomoc
19.03.2018

To już trzecie nasze zajęcia z cyklu „Pierwsza pomoc”. Prowadzi je z nami p. Joanna Broniecka i p. Krystyna Sadek. Dzięki ich wiedzy i profesjonalizmowi, uczymy się jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia – swojego i kogoś. Wiemy dobrze, jak zaopatrzyć krwawiącą ranę, jak założyć opatrunek, jak oczyścić skaleczenie. Wiemy (uczyliśmy się tego w działaniach PRAKTYCZNYCH!!!), do czego służy i jak posługiwać się termometrem, do czego służy bandaż, co to jest stetoskop. Panie – Asia i Krysia, uczą nas teraz podstaw pomocy przedlekarskiej. Mamy możliwość poznania zasad resuscytacji, sposobów przywracania krążenia i oddechu w trakcie wykonywania tzw. masażu serca i sztucznego oddychania. Ćwiczenia odbywają się na fantomach. Wiemy już, jak zachować się w sytuacji, gdy ktoś w naszym otoczeniu dostanie ataku padaczki. Pani Asia była naszym pacjentem z padaczką. Symulowała atak, a my z pomocą p.Krysi, nauczyliśmy się jak układać taką osobę w pozycji bocznej ustalonej. To cenne lekcje, a oto jak to wszystko wyglądało:

więcej »


W poszukiwaniu wiosny
16.03.2018

Tego dnia za oknem słońce świeciło wyjątkowo pięknie. Skuszeni jego ciepłem, postanowiliśmy udać się na pobliskie ogródki działkowe. Naszym celem było POSZUKIWANIE WIOSNY. Na naszą wyprawę poszukiwawczą zaprosiliśmy zaprzyjaźniony oddział XI. Musimy przyznać, że poszukiwania zakończyły się sukcesem.  Udało nam się zauważyć wiosenne krokusy i przebiśniegi, pąki na krzewach forsycji oraz usłyszeć wiosenne śpiewy ptaków. Wiosno, przybywaj!!!

więcej »


Klasowy ogródek
13.03.2018

Z zaprzyjaźnionym oddz. XI, postanowiliśmy założyć w klasie „ogródek”. Przygotowaliśmy doniczki, ziemię, watę, wodę do podlewania i różne rośliny, które zapragnęliśmy posadzić i posiać w naszym „ogrodzie”. Z wielką ochotą i entuzjazmem zabraliśmy się do pracy. W naszym KĄCIKU PRZYRODY niebawem zobaczymy: owies, rzeżuchę, kukurydzę, cebulkę, hiacynty, narcyzy, szafirki oraz mieczyki.  Będziemy też bacznie przyglądać się, co rozwinie się z pąków na gałązkach, które stoją w wazonie. Oto fotorelacja:

więcej »


Dzień kobiet
08.03.2018

Tego dnia chłopcy z grupy IX i XI przygotowali koleżankom przemiłą niespodziankę. Z pomocą Pań zrobili dla nich laurki. Oprócz tego, częstowali dziewczynki krówkami i zaprosili je do FAMILIJNEJ na pyszne pączki. Niespodziankę miały też wszystkie panie terapeutki, uczące chłopców. One również otrzymały laurki i słodkie krówki… oraz buziaki od chłopców. Ponadto Kuba z oddziału IX obdarował swoje koleżanki ślicznie zapakowanymi upominkami. Dziękujemy za pamięć!!!

więcej »


Zajęcia kulinarne - Tosty
02.03.2018

Co tydzień spotykamy się z zaprzyjaźnionym oddziałem XI w pracowni kuchennej. Tym razem naszym celem były tosty. Smarowaliśmy wspólnie chleb, obieraliśmy i kroiliśmy pieczarki, tarliśmy żółty ser. Panie pomogły nam upiec nasze tosty. Zapach był tak kuszący, że nawet pani Kasia z kuchni przyszła nas odwiedzić, zwabiona  aromatem przypiekanego chleba. 

więcej »


Zajęcia kulinarne - ciasteczka krówkowe
27.02.2018

Jest naszą tradycją, że w pracowni kulinarnej robimy same pyszne rzeczy. Dzisiaj kusimy wszystkich pysznymi ciasteczkami. Prosty skład, a niesamowity smak, sprawiły, że się w nich zakochaliśmy i pewnie nie raz wrócimy do tego przepisu.  Oto krótka fotorelacja:

więcej »


Malujemy wiosnę
26.02.2018

Dzisiejsze zajęcia plastyczne, przyniosły nam wiele radości. Mogliśmy eksperymentować z farbami i….. folią spożywczą. To dla nas zupełnie nowy środek wyrazu, który pozwolił na sporą dawkę kreatywnego i twórczego podejścia  do tematu malowania. Mieszanie wielu barw ze sobą i malowanie po folii, dało możliwość oglądania naszej pracy z perspektywy 3D.  To extra zabawa, połączona z rozwijaniem naszej ekspresji twórczej. 

więcej »

1 2 3 4 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA