Wersja dla osób niedowidzących

ODDZIAŁ IV (I-III)

Nauczyciel: Malwina Trzeciak

Pomoc nauczyciela: Joanna Zdobylak

Pomoc techniczna: Maria Ptak

Uczniowie: Dominik, Paulina, Magdalena, Zosia, Piotrek, Bartek

Plan zajęć grupowych:

 

Zajęcia edukacyjne - od poniedziałku do piątku

Muzyka – poniedziałek i czwartek.

Religia – poniedziałek i wtorek.

Sala lustrzana – raz w tygodniu (środa)

Sala doświadczania świata – raz w tygodniu (piątek)

Zajęcia kulinarne – dwa razy w miesiącu (wtorek)

Zajęcia metodą Weroniki Sherborne – raz w tygodniu (czwartek)

Zajęcia ruchowe – raz w tygodniu (piątek)

 

Zajęcia indywidualne: rehabilitacja, terapia psychologiczna, terapia pedagogiczna, terapia logopedyczna, tyflopedagogika (terapia widzenia), terapia Biofeedback, hipoterapia, dogoterapia, integracja sensoryczna SI, komunikacja AAC.

 

 

Wycieczka do zoo
20.06.2016

       Na zakończenie roku szkolnego zorganizowana została wycieczka do Wrocławia, gdzie odwiedziliśmy ZOO i uczestniczyliśmy w przedstawieniu muzycznym „Yamaya – Królowa Mórz”.

więcej »


Wyjazd do schroniska
20.06.2016

         Cyklicznie raz w miesiącu jeździliśmy do schroniska pomagać zwierzętom – w podarunku przekazywaliśmy karmę oraz spacerowaliśmy z psami po okolicy. 

więcej »


Zajęcia otwarte
02.06.2016

          Dobrą okazją do spotkania się z bliskimi był Dzień Rodziny, który w naszej grupie odbył się 2 czerwca. Uczniowie zaprosili swoich najbliższych na zajęcia podczas, których spędziliśmy miło czas w rodzinnej atmosferze, obejrzeliśmy prezentację multimedialną podsumowującą wspólnie spędzone chwile na grupie,  a zwieńczeniem spotkania było pieczenie pysznych muf finek.

więcej »


Wycieczka do parku linowego
10.05.2016

W dniu 10 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Domasławic, by móc spróbować swoich sił na torze linowo – wspinaczkowym. Każdy odważnie i z uporem :) pokonywał przeszkody, zatem zabawy i śmiechu co niemiara, zobaczcie sami :P   

więcej »


Wesołe pszczółki
18.04.2016

          18 kwietnia w zorganizowanej lekcji edukacyjnej pt: „Wesołe pszczółki”, mieli okazję uczestniczyć uczniowie Oddziałów II  i IV, która odbyła się w CETS-ie w Krośnicach. Podczas lekcji mogliśmy zaobserwować m.in. eksponaty pszczół, przymierzyć kapelusz pszczelarski i cały strój pszczelarza, było bardzo ciekawie. 

więcej »


Wielkanocna lekcja
22.03.2016

            Wielki Tydzień trwa w najlepsze, nic więc dziwnego, że zajęciom dydaktycznym prowadzonym w naszej szkole towarzyszy tematyka wielkanocna. 21 marca w świątecznej lekcji mieli okazję uczestniczyć uczniowie oddziałów II i IV.

więcej »


Uroczyste urodziny Dominika
02.02.2016

           Każdy z Nas lubi czuć się wyjątkowo szczególnie w dniu swoich urodzin. Chcemy być  wtedy w gronie rodziny i przyjaciół, którzy sprawiają, że ten dzień jest magiczny i niezwykły. Dominik w podziękowaniu za piękne życzenia, poczęstował Nas i zaprzyjaźnioną grupę Oddziału II, słodkim poczęstunkiem. Wszyscy wspólnie spędziliśmy miło czas na tańcach i zabawie.
 

więcej »


Zabawa w śniegu i lepienie bałwanka
08.01.2016

                Przyszła do Nas „Zima”, nie tylko ta mroźna, ale również śnieżna. Chcąc nacieszyć się Jej urokiem, wybraliśmy się wspólnie z terapeutką Lidią na pierwsze śniegowe zmagania. Mianowicie: spacer, jazda na sankach, oczywiście „bitwa na śnieżki”, jak również lepienie bałwanków. Śmiechu i zabawy co nie miara. Wszyscy naładowani pozytywną energią wróciliśmy na obiad, który zjedliśmy z ogromnym apetytem.

więcej »


Wyjątkowo pyszny konkurs
17.12.2015

            17 grudnia rozstrzygnięty został świąteczny konkurs kulinarny pn. „Zdrowo i Kolorowo”. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, bo nie dość że musiało wszystkich dań spróbować, to jeszcze trzeba je było ocenić.

więcej »


Wyjście do KOM'u
15.12.2015

              Przedświąteczny czas jest okazją do skorzystania z oferowanych atrakcji. W związku z tym udaliśmy się z zaprzyjaźnioną grupą Odziałem II do Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego (KOM), w którym mieliśmy okazję poznać tajniki powstawania bombek, mogliśmy samodzielnie ozdobić pierniki i nacieszyć się widokiem pięknie zdobionych bombek.

więcej »

1 2 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA