Wersja dla osób niedowidzących

GRUPA 5-LATKI B

Wycieczka na koniec roku
26.06.2015

Dnia 26 grupa integracyjna Motylki 5B wyjechała na wycieczkę na zakończenie roku. Odwiedziliśmy Rodzinny Park Przygód w Przygodzicach. Wycieczka zaczęła się od zwiedzania kompleksu edukacyjnego- muzealnego. Dzieci mogły przenieść  się do czasów naszych przodków i odkryć  razem  historię dawnej wsi i rybactwa. Dzieci zapoznały się historycznymi  eksponatami w postaci dawnych maszyn i urządzeń związanych z wsią i rybactwem. Oglądały zwierzęta w mini zoo m in. strusie, dziki, kozy, kucyki. Słuchały bajki przy chatce o Czerwonego  Kapturku i obserwowały śpiącego wilka. Kolejną atrakcją była lekcja na łonie natury. Podczas lekcji dzieci  mogły poznać niesamowity świat owadów. Dowiedziały się jaka jest ich budowa morfologiczna oraz zwyczaje. Dzieci uważnie słuchały o tym jak można odróżnić owady od pajęczaków  liczyły nogi, oczy, kropki itp.  Sprawdzały  jak wyglądają czułki biedronki, szczypce skorka pospolitego i aparat gębowy mrówki powiększone kilkaset razy. Na koniec dzieci mogły skorzystać z atrakcji które tam się znajdują. Dmuchane zamki , na którym każde dziecko spożytkowało nadmiar nagromadzonej energii. Kolejka która zabrała dzieci w podróż bajkową. Na zakończenie każde dziecko dostało Teczkę edukacyjna z niespodzianką, dzięki której dzieci utrwalą zdobytą wiedzę. 

więcej »


Dzień mamy
28.05.2015

Dnia 28.05.2015 o godzinie 11.30 odbył się dzień Mamy w grupie Motylki .Dzieci śpiewały , tańczyły i mówiły wierszyki. Po występie dzieci wręczyły laurki, kwiatki i serca z papieru. Na zakończenie odbył się słodki poczęstunek. 

więcej »


Konkurs recytatorski
21.05.2015

W czwartek 21. 05. 2015r. w DOR-W , odbył się I konkurs recytatorski „Pory roku w poezji dziecięcej”. Celem konkursu było zachęcanie do poznawania literatury dziecięcej, rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci , aktywizowanie miłośników poezji poprzez prezentowanie ich dokonań oraz przezwyciężanie onieśmielenia u dzieci.

więcej »


Konkurs kulinarny
01.05.2015

Konkurs kulinarny . Dzieci z grupy 5B zrobiły muf finki w kształcie jajek ze zdrowych składników. Mąka pełnoziarnista suszone owoce moreli, rodzynki, żurawina, Musli z płatkami owsianymi. 

więcej »


Zielone lekcje – akcja sprzątania
22.04.2015

Wiosna w Dolinie Baryczy rozgościła się na dobre, uznaliśmy więc, że warto wyjść w teren i poszukać jej śladów, a przy okazji zrobić coś pożytecznego dla naszej przyrody. Wychodząc z tego założenia nasze przedszkolaki z grupy integracyjnej 5-latków „B”  łącząc przyjemne z pożytecznym uczestniczyły w lekcji na łonie natury.

więcej »


Bal w przedszkolu
06.03.2015

Bal w przedszkolu . Dzieci z grupy 5B w strojach karnawałowych czekają na bal. Zabawa była bardzo udana. Nikt się nie nudził i ścian nie podpierał. 

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA