Wersja dla osób niedowidzących

Dostrzegamy piękno i melodie Doliny Baryczy

Celem projektu jest stworzenie atrakcyjnej oferty imprez kulturalnych i rekreacyjno-turystycznych dla osób z niepełnosprawnościami w każdym wieku. Pozwoli to zwiększyć aktywność beneficjentów w zakresie kultury i rekreacji połączonej z turystyką.

Projekt ma charakter szeregu przedsięwzięć, w ramach których beneficjenci będą korzystać z uroków fauny i flory Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. Zakłada on zorganizowanie dwóch cyklów imprez tematycznych, które będą opierać się na kulturze oraz rekreacji połączonej z turystyką.

Pierwszy z nich to organizacja recitali muzycznych zespołu Raj Story złożonego z podopiecznych Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, który funkcjonuje w naszej organizacji od 4 lat, pokonując w tym czasie drogę od kameralnych „jam sessions” do występów przed publicznością liczącą kilkaset osób. Planujemy więc organizację mini imprez muzycznych, które dotrą ze „szklanego okna” prosto do każdego domu. To innowacyjna forma przekazu, do której w dobie epidemii nasza organizacja przygotowała się w sposób profesjonalny. Tego typu przedsięwzięcia odbędą się za pomocą transmisji i rejestracji koncertu online na portalu społecznościowym wnioskodawcy – Facebook. Organizator zakłada sześć takich przedsięwzięć. Odbędą się w najpiękniejszych miejscach Doliny Baryczy z uwzględnieniem pleneru oraz kameralnych pomieszczeń.

Następnym punktem tego projektu będzie organizacja bezinwazyjnych imprez rekreacyjno-turystycznych, jakim będą spływy kajakowe rzeką Barycz połączone z kameralnym poczęstunkiem na świeżym powietrzu, w miejscu zakończenia spływu. Miejsce spływu jest dobrane nieprzypadkowo – Dolina Baryczy to dla nas zielone płuca województwa dolnośląskiego, kraina turystycznych możliwości najbardziej kojarzona z karpiem i rzeką Barycz. Jako mieszkańcy tego rejonu chcemy zadbać o swoją małą ojczyznę. Przewidujemy więc posprzątanie szlaku kajakowego z nieczystości pozostawionych przez nieodpowiedzialnych turystów. To właśnie dlatego wykorzystujemy nasze walory turystyczne jakimi są spływy kajakowe. Wszystko złoży się na atrakcyjną ofertę imprez dla osób z niepełnosprawnościami, która zaspokoi potrzebę wytworzoną podczas epidemii.

ZADANIE: C - Organizowanie imprez kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych itp. dla ON
 
FINANSOWANE: ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Województwa Dolnośląskiego
 
CZAS REALIZACJI: 01.07 - 31.12.2020 r.
 
KOORDYNATOR: Przemysław Walniczek

Świąteczny recital RAJ STORY
21.12.2020

Muzycy z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych wracają z kolejnym, ostatnim już w tym roku koncertem. Tym razem, z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia zaprezentują się Państwu w świątecznym, kolędowo-pastorałkowym repertuarze. Tego wieczoru zagramy z pięknej, klimatycznej Komnaty Bombek znajdującej się w KOM. Serdecznie dziękujemy za gościnę.

więcej »


Świąteczny koncert Raj Story - Zapowiedź
15.12.2020

To już w poniedziałek! Zespół RAJ STORY powraca na Państwa ekrany ze świątecznym repertuarem. Stowarzyszeniowi muzycy zagrają dla Państwa magicznie świąteczne utwory, które przybliża nas do Świąt Bożego Narodzenia. Tym razem miejscem, z którego będziemy nadawać, będzie miejsce znane wszystkim miliczanom KOM - niech się kręci a dokładnie komnata bombek. Zapraszamy!

więcej »


RAJ STORY nadaje ze Starej Rzeźni! - VIDEO, Fotorelacja
25.11.2020

Nasi stowarzyszeniowi muzycy wracają z kolejnym koncertem "ze szklanego okna". Dzisiejszego wieczoru zagramy dla Państwa krótki recital prosto z niedawno otwartego obiektu Stara Rzeźnia - Miejsce Spotkań w Miliczu.  w Miliczu. Dziękujemy koordynatorowi Dariuszowi Duszyńskiemu za ugoszczenie nas w tym przybytku.

więcej »


Kolejny koncert RAJ STORY – Zapowiedź
23.11.2020

To już w środę! Zespoł RAJ STORY powraca na Państwa ekrany. Stowarzyszeniowi muzycy zagrają dla Państwa jesienny recital. Tym razem miejscem, z którego będziemy nadawać, będzie niedawno otwarty obiekt Stara Rzeźnia w Miliczu. Jest to nowoczesne miejsce spotkań i integracji dla miliczan, z którego zagramy dla Państwa dzięki panu Dariuszowi Duszyńskiemu – koordynatorowi obiektu.

więcej »


Papieski recital Raj Story - VIDEO, Fotorelacja
15.10.2020

Papież Jan Paweł II był wielkim człowiekiem i niedoścignionym wzorem do naśladowania dla milionów Polaków. Do tej grupy z pewnością zaliczają się członkowie naszego stowarzyszeniowego zespołu Raj Story. Niezwykle ucieszył ich więc fakt, że mogli zagrać piękny koncert ku jego czci.

więcej »


Papieski recital Raj Story - Zapowiedź
11.10.2020

Raj Story wraca z recitalem! Już w najbliższy czwartek 15.10.2020 r. członkowie stowarzyszeniowego zespołu zagrają dla Państwa kolejny koncert online, tym razem z kościoła pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu. Przetrą oni szlaki na scenie, na której już następnego dnia wystąpi prawdziwa gwiazda polskiej estrady – Łukasz Zagrobelny. Miesiąc Maryjny oraz występ w kościele będą miały wpływ na repertuar, który usłyszymy podczas wydarzenia. Serdecznie dziękujemy proboszczowi Zbigniewowi Słobodeckiemu za gościnę i możliwość występu na tle pięknej, sakralnej scenerii, w świątyni o świetnej akustyce. Dziękujemy także Grupie Afekt za użyczenie sprzętu, dzięki któremu będziemy brzmieć jeszcze bardziej profesjonalnie.

więcej »


Kolejny spływ za nami - fotorelacja
23.09.2020

Uczestnicy projektu „Dostrzegamy piękno i melodie Doliny Baryczy” mieli okazję po raz trzeci w tym roku wziąć udział w spływie kajakowym. Tym razem, w związku z nałożonymi na powiat milicki obostrzeniami, mając na względzie bezpieczeństwo zarówno podopiecznych jak i kadry, spływ odbył się na prywatnym akwenie – Ostoi Konika Polskiego w Koruszce. Serdecznie dziękujemy panu Maćkowi Kowalskiemu za gościnę.

więcej »


RAJ STORY nadaje ze słonecznej plaży - VIDEO, Fotorelacja
22.09.2020

Pierwszy dzień astronomicznej jesieni kojarzy się z chmurami, deszczem i smutkiem. My wychodzimy temu naprzeciw. Zespół RAJ STORY zagra dzisiejszy recital ze słonecznej plaży Zalewu Rekreacyjnego, gdzie gości nas Fundacja na Rzecz Ziemi Milickiej. Serdecznie dziękujemy za wsparcie! 

więcej »


Kolejny Koncert Online Zespołu RAJ STORY - Zapowiedź
16.09.2020

Już w najbliższy wtorek (22.09.2020 r.) na naszym Facebooku zespół Raj Story zagra dla Państwa kolejny recital online! Nasi stowarzyszeniowi muzycy tym razem będą nadawać z milickiego Zalewu, gdzie będziemy gościć dzięki uprzejmości Arkadiusz Tutak i Fundacja na Rzecz Ziemi Milickiej, którzy ugościli nas w tym pięknym przybytku w sercu Doliny Baryczy, za co serdecznie dziękujemy.
 

więcej »


Zakończenie wakacji z zespołem RAJ STORY - VIDEO, Fotorelacja
25.08.2020

Kolejny koncert online zespołu Raj Story! Tym razem mieliśmy zagrać dla Państwa z pięknego terenu zespołu pałacowo-parkowego w Żmigrodzie, w sercu Doliny Baryczy. Ze względu na problemy techniczne (awaria internetu) byliśmy zmuszeni przenieść koncert na teren dziedzińca naszego Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego. Liczymy, że to miejsce pozwoli na równie wspaniałe wrażenia muzyczne.

więcej »

1 2 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA