Wersja dla osób niedowidzących

Dostrzegamy piękno i melodie Doliny Baryczy

Celem projektu jest stworzenie atrakcyjnej oferty imprez kulturalnych i rekreacyjno-turystycznych dla osób z niepełnosprawnościami w każdym wieku. Pozwoli to zwiększyć aktywność beneficjentów w zakresie kultury i rekreacji połączonej z turystyką.

Projekt ma charakter szeregu przedsięwzięć, w ramach których beneficjenci będą korzystać z uroków fauny i flory Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. Zakłada on zorganizowanie dwóch cyklów imprez tematycznych, które będą opierać się na kulturze oraz rekreacji połączonej z turystyką.

Pierwszy z nich to organizacja recitali muzycznych zespołu Raj Story złożonego z podopiecznych Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, który funkcjonuje w naszej organizacji od 4 lat, pokonując w tym czasie drogę od kameralnych „jam sessions” do występów przed publicznością liczącą kilkaset osób. Planujemy więc organizację mini imprez muzycznych, które dotrą ze „szklanego okna” prosto do każdego domu. To innowacyjna forma przekazu, do której w dobie epidemii nasza organizacja przygotowała się w sposób profesjonalny. Tego typu przedsięwzięcia odbędą się za pomocą transmisji i rejestracji koncertu online na portalu społecznościowym wnioskodawcy – Facebook. Organizator zakłada sześć takich przedsięwzięć. Odbędą się w najpiękniejszych miejscach Doliny Baryczy z uwzględnieniem pleneru oraz kameralnych pomieszczeń.

Następnym punktem tego projektu będzie organizacja bezinwazyjnych imprez rekreacyjno-turystycznych, jakim będą spływy kajakowe rzeką Barycz połączone z kameralnym poczęstunkiem na świeżym powietrzu, w miejscu zakończenia spływu. Miejsce spływu jest dobrane nieprzypadkowo – Dolina Baryczy to dla nas zielone płuca województwa dolnośląskiego, kraina turystycznych możliwości najbardziej kojarzona z karpiem i rzeką Barycz. Jako mieszkańcy tego rejonu chcemy zadbać o swoją małą ojczyznę. Przewidujemy więc posprzątanie szlaku kajakowego z nieczystości pozostawionych przez nieodpowiedzialnych turystów. To właśnie dlatego wykorzystujemy nasze walory turystyczne jakimi są spływy kajakowe. Wszystko złoży się na atrakcyjną ofertę imprez dla osób z niepełnosprawnościami, która zaspokoi potrzebę wytworzoną podczas epidemii.

ZADANIE: C - Organizowanie imprez kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych itp. dla ON
 
FINANSOWANE: ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Województwa Dolnośląskiego
 
CZAS REALIZACJI: 01.07 - 31.12.2020 r.
 
KOORDYNATOR: Przemysław Walniczek

Papieski recital Raj Story - VIDEO, Fotorelacja
15.10.2020

Papież Jan Paweł II był wielkim człowiekiem i niedoścignionym wzorem do naśladowania dla milionów Polaków. Do tej grupy z pewnością zaliczają się członkowie naszego stowarzyszeniowego zespołu Raj Story. Niezwykle ucieszył ich więc fakt, że mogli zagrać piękny koncert ku jego czci.

więcej »


Kolejny spływ za nami - fotorelacja
23.09.2020

Uczestnicy projektu „Dostrzegamy piękno i melodie Doliny Baryczy” mieli okazję po raz trzeci w tym roku wziąć udział w spływie kajakowym. Tym razem, w związku z nałożonymi na powiat milicki obostrzeniami, mając na względzie bezpieczeństwo zarówno podopiecznych jak i kadry, spływ odbył się na prywatnym akwenie – Ostoi Konika Polskiego w Koruszce. Serdecznie dziękujemy panu Maćkowi Kowalskiemu za gościnę.

więcej »


RAJ STORY nadaje ze słonecznej plaży - VIDEO, Fotorelacja
22.09.2020

Pierwszy dzień astronomicznej jesieni kojarzy się z chmurami, deszczem i smutkiem. My wychodzimy temu naprzeciw. Zespół RAJ STORY zagra dzisiejszy recital ze słonecznej plaży Zalewu Rekreacyjnego, gdzie gości nas Fundacja na Rzecz Ziemi Milickiej. Serdecznie dziękujemy za wsparcie! 

więcej »


Kolejny Koncert Online Zespołu RAJ STORY - Zapowiedź
22.09.2020

Już w najbliższy wtorek (22.09.2020 r.) na naszym Facebooku zespół Raj Story zagra dla Państwa kolejny recital online! Nasi stowarzyszeniowi muzycy tym razem będą nadawać z milickiego Zalewu, gdzie będziemy gościć dzięki uprzejmości Arkadiusz Tutak i Fundacja na Rzecz Ziemi Milickiej, którzy ugościli nas w tym pięknym przybytku w sercu Doliny Baryczy, za co serdecznie dziękujemy.
 

więcej »


Zakończenie wakacji z zespołem RAJ STORY - VIDEO, Fotorelacja
25.08.2020

Kolejny koncert online zespołu Raj Story! Tym razem mieliśmy zagrać dla Państwa z pięknego terenu zespołu pałacowo-parkowego w Żmigrodzie, w sercu Doliny Baryczy. Ze względu na problemy techniczne (awaria internetu) byliśmy zmuszeni przenieść koncert na teren dziedzińca naszego Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego. Liczymy, że to miejsce pozwoli na równie wspaniałe wrażenia muzyczne.

więcej »


Kolejny koncert Raj Story - Zapowiedź
25.08.2020

Już w najbliższy wtorek (25.08.2020 r.) na naszym Facebooku zespół Raj Story zagra dla Państwa kolejny recital online! Nasi stowarzyszeniowi muzycy tym razem będą nadawać ze Żmigrodu, a konkretnie spod urokliwej Baszty, gdzie gościmy dzięki uprzejmości Centrum Informacji Turystycznej „Baszta” oraz Burmistrzowi Gminy Żmigród, którzy ugościli nas w tym pięknym przybytku w sercu Doliny Baryczy, za co serdecznie dziękujemy.

więcej »


Spływ pełen wrażeń - Fotorelacja
22.08.2020

Sobotniego poranka uczestnicy projektu „Dostrzegamy piękno i melodie Doliny Baryczy" wraz z opiekunami wybrali się do Potaszni, gdzie swój start miał spływ kajakowy rzeką Barycz pn. „Kajakiem przez Dolinę Baryczy”. Trasa była dosyć wymagająca, ale nasi uczestnicy poradzili sobie z nią bez zarzutu.

więcej »


REKRUTACJA na spływ - POTASZNIA-NOWE GRODZISKO
22.08.2020

Serdecznie zapraszamy osoby z niepełnosprawnością w różnym wieku do wzięcia udziału w cyklu imprez rekreacyjno turystycznych w ramach projektu "Dostrzegamy piękno i melodie Doliny Baryczy". Ma on charakter plenerowy.

więcej »


Raj Story znów na scenie! - VIDEO, Fotorelacja
22.07.2020

Po prawie półrocznej przerwie nasz stowarzyszeniowy zespół wraca z kolejnym koncertem, tym razem w formie online - specjalnie dla każdego z Państwa!

więcej »


Raj Story wraca na scenę! - Zapowiedź
21.07.2020

Raj Story wraca na scenę! Już w najbliższy wtorek (21.07.2020 r.) o godz. 18:00 zapraszamy wszystkich na naszego Facebooka, gdzie nasz zespół muzyczny zagra dla Państwa krótki recital NA ŻYWO! Tęskniliście?

więcej »

1 2 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA