Wersja dla osób niedowidzących

Rodzina w centrum

Celem realizacji zadania jest zapewnienie rodzinom z osobą z niepełnosprawnością wiedzy na temat przysługujących im uprawnień, dostępnych usług, specjalistycznej opieki medycznej, możliwości uzyskania dofinansowania do specjalistycznego oprzyrządowania, rodzaju sprzętów rehabilitacyjnych dostosowanych do potrzeb osoby z niepełnosprawnością oraz pomocy i wsparcia prawnego. Ideą naszych działań jest również wyposażenie rodziców w wiedzę i praktyczne umiejętności jak wspierać swoje dziecko z niepełnosprawnością, aby stało się zaradne i mogło zaistnieć jako pełnoprawny członek społeczeństwa. Dzieci natomiast otrzymają fachowe wsparcie umożliwiające im samodzielne funkcjonowanie w życiu codziennym.

Działania w ramach projektu będą realizowane w Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym w Miliczu oraz w Milickim Centrum Wsparcia Capitol. Bardzo ważnym elementem zapewnienia kompleksowości zadania będzie także nawiązanie ścisłej współpracy z Ośrodkami Czasowego Pobytu – w szczególności Sanatorium „Orlik” w Kudowie Zdrój i fundacją Promyk Słońca z Wrocławia. W projekcie udział weźmie 30 rodzin dzieci z niepełnosprawnością z powiatu milickiego, trzebnickiego i oleśnickiego. Będą oni mogli skorzystać z takich form wsparcia jak: wsparcie doradcy społecznego, wsparcie prawnika, warsztaty "Pozytywna dyscyplina", warsztaty "Wsparcie komunikacji dzieci z ASD", warsztaty indywidualne "Prawidłowa pielęgnacja i pierwsza pomoc dla malucha", warsztaty grupowe "Kid's skills", warsztaty "Wpływ wysokiej technologii na rozwój dziecka", warsztaty "Masaż Shantala", warsztaty "Prawidłowa pozycja - prawidłowy rozwój motoryczny", warsztaty "Co i jak, aby maluch dobrze zjadł", zajęcia grupowe z dziećmi - TUS, zajęcia indywidualne z dziećmi - Integracja sensoryczna, zajęcia indywidualne dla dzieci - Komunikacja ASD czy zajęcia grupowe dla dzieci - Smyko-multisensoryka.

Rekrutacja do programu trwa od 20.05.2021 do 31.12.2021 i odbywa się poprzez kontakt telefoniczny pod numerem: 504 173 394 (koordynator projektu), a także bezpośrednio w siedzibie Stowarzyszenia (Milicz, ul. Kopernika 20).

RODZAJ ZADANIA: Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych
 
FINANSOWANE: ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Województwa Dolnośląskiego
 
CZAS REALIZACJI: 20.05 - 31.12.2021 r.
 
KOORDYNATOR: Katarzyna Prucnal
 
AUTORZY: Urszula Gaj, Katarzyna Prucnal, Przemysław Walniczek, Adrian Witczak

Zajęcia Integracji Sensorycznej dla dzieci
30.12.2021

Dzieci z niepełnosprawnościami wzięły udział w zajęciach z pedagogiem specjalnym, który udzielił im wsparcia z zakresu Integracji Sensorycznej. Pomogły one dzieciom z zaburzoną lub zbyt wolno rozwijającą się umiejętnością integracji bodźców sensorycznych.

więcej »


Warsztaty "Pozytywna dyscyplina"
28.12.2021

Za nami kolejne warsztaty dla rodzin realizowane w ramach projektu "Rodzina w centrum". Tym razem celem było wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności z zakresu Pozytywnej Dyscypliny, czyli zbiór umiejętności wychowawczych pozwalających m.in. egzekwować od dziecka swoje wymagania.

więcej »


Indywidualne zajęcia z komunikacji ASD
22.12.2021

Po zakończeniu zajęć grupowych dla rodziców z zakresu komunikacji ASD, przyszła kolej na indywidualne, skierowane do dzieci. Dzięki nim pokonały trudności w porozumiewaniu się, poznały formy komunikacji alternatywnej i możliwości wykorzystania zdobytej wiedzy do skutecznego komunikowania się z otoczeniem.

więcej »


Szkolenie dla rodziców z "Masażu Shantala"
21.12.2021

Uczestnicy projektu "Rodzina w centrum" wzbogacili się ostatnio w kolejne niezwykle przydatne przy wychowaniu dziecka umiejętności. Stało się to za sprawą poprowadzonych przez pedagoga specjalnego warsztatów z zakresu masażu dziecka Metodą Shantala.

więcej »


Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci
16.12.2021

Dzieci z niepełnosprawnościami często miewają problemy z komunikacją z otoczeniem, współpracą w grupie czy przestrzeganiem zasad. Aby temu zapobiec, zorganizowaliśmy dla nich warsztaty z psychologiem o nazwie "TUS", czyli Trening Umiejętności Społecznych.

więcej »


Smyko-multisensoryka i uśmiech z twarzy dzieci nie znika
13.12.2021

W ramach projektu "Rodzina w centrum" wdrożyliśmy kolejną formę wsparcia rodzin mającą na celu wspieranie rozwoju sensorycznego dziecka. Tym razem jest to SMYKO–MULTISENSORYKA, czyli zajęcia sensoryczne, których program został stworzony w oparciu o założenia teorii integracji sensorycznej. Różnią się jednak tym, że wspierają całościowy rozwój dziecka.

więcej »


Co i jak aby maluch dobrze zjadł?
11.12.2021

Kolejne warsztaty w ramach projektu "Rodzina w centrum" za nami. Tym razem rodzice dzieci z niepełnosprawnościami uczyli się na temat karmienia swoich dzieci, trudności związanych z poborem pokarmów czy wybiórczości pokarmowej.

więcej »


Jak dbać o prawidłowy rozwój motoryczny dziecka?
03.11.2021

W życiu każdego rodzica przychodzi moment, w którym zaczyna się zastanawiać, czy jego maluch rozwija się prawidłowo. Aby go w tym upewnić, powinien nauczyć się prawidłowej pielęgnacji, podnoszenia, noszenia, rozbierania czy ubierania dziecka. Właśnie dlatego zorganizowaliśmy cykl warsztatów indywidualnych i grupowych "Prawidłowa pozycja - prawidłowy rozwój motoryczny".

więcej »


Czy technologia szkodzi dziecku? – warsztat grupowy
27.09.2021

W dzisiejszych czasach korzystanie z dobrodziejstw technologii stało się nieodłącznym elementem naszego życia. Z komputerów, smartfonów czy tabletów korzystamy na co dzień, zarówno do celów służbowych, jak i prywatnych. Pozwalamy na ich używanie także dzieciom. Wymaga to jednak odpowiedzialności, aby robić to w bezpieczny sposób.

więcej »


Drugie szkolenie z komunikacji ASD
20.09.2021

Projekt „Rodzina w centrum” trwa w najlepsze. Dzięki realizacji kolejnych szkoleń rodziny osób z niepełnosprawnościami zyskują niezbędne kompetencje z zakresu wspierania rozwoju swojego dziecka, uczenia go jak największej zaradności, samodzielności, podnoszenia kompetencji i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Jedną z metod jest przeprowadzanie warsztatów "Wsparcie komunikacji dzieci z ASD".

więcej »

1 2 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA