Wersja dla osób niedowidzących

Akcja-FotoEdukacja

Projekt ma na celu stworzenie interesującej, przystępnej oferty edukacyjnej z zakresu fotografii, skierowanej do dzieci i młodzieży (także z niepełnosprawnością) zamieszkujących Dolinę Baryczy. Odbędzie się to poprzez zorganizowanie cyklu siedmiu plenerowych warsztatów fotograficznych, podczas których uczestnicy pod okiem doświadczonego fotografa zdobędą wiedzę oraz praktyczne umiejętności z zakresu wykonywania poprawnych technicznie, artystycznych zdjęć różnych gatunków w rozmaitych warunkach atmosferycznych i oświetleniowych (m.in. fotografia pejzażowa, architektoniczna, portretowa; w świetle słonecznym, gdy niebo jest zachmurzone, po zachodzie słońca czy też w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem).

Istotnym założeniem jest także indywidualne podejście do każdego uczestnika, biorąc pod uwagę jego wiek, umiejętności i bariery. Dzięki temu w warsztatach będą mogły brać udział osoby w zróżnicowanym wieku, także z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Uczestnicy będą mieli zapewniony dowóz i ciepły posiłek. Po ostatnich zajęciach stworzony zostanie kalendarz na 2023 rok zawierający najpiękniejsze zdjęcia wykonane przez uczestników podczas warsztatów.

RODZAJ ZADANIA PUBLICZNEGO: Wspieranie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego poprzez wspieranie projektów z zakresu edukacji kulturalnej

FINANSOWANE: ze środków Gminy Milicz

CZAS REALIZACJI: 01.04 - 31.12.2022 r.
 
KOORDYNATOR: Przemysław Walniczek

Zapraszamy po kalendarze!
29.12.2022

Projekt pn. „Akcja-FotoEdukacja” dobiega końca. Wszystkie warsztaty fotograficzne zostały zrealizowane, a ich uczestnicy zakończą rok bogatsi o nową wiedzę i umiejętności związane z wykonywaniem poprawnych technicznie zdjęć. Na koniec przygotowaliśmy jeszcze jedną niespodziankę dla wszystkich, którzy wzięli udział w naszych działaniach.

więcej »


Owocne warsztaty w Parku Iluminacji
06.11.2022

Tegoroczne warsztaty fotograficzne niemal dobiegły końca. Jako miejsce ostatnich w tym roku zajęć wybraliśmy dwie lokalizacje – znajdujący się w pobliżu Niezgody, wchodzący w skład kompleksu Stawy Milickie Stary Staw wraz z pobliską Czatownią, a także wyczekiwany przez wielu uczestników Park Iluminacji przy Zamku Topacz.

więcej »


Rekrutacja na warsztaty fotograficzne - Park Iluminacji
30.10.2022

Drodzy miłośnicy fotografii! Otwieramy rekrutację na kolejne, niestety ostatnie już w tym roku warsztaty fotograficzne. Tym razem za cel obierzemy Park Iluminacji przy Zamku Topacz.

więcej »


Zdobyliśmy wieżę w Szczawnie-Zdroju
23.10.2022

Uczestnicy warsztatów fotograficznych są wielkimi entuzjastami dolnośląskich wież widokowych, jak i widoków, które można z nich podziwiać. Dlatego kiedy usłyszeliśmy o otwarciu nowej tego typu budowli na Wzgórzu Gedymina w Szczawnie-Zdroju, byliśmy pewni że „padnie ona naszym łupem” w pierwszej kolejności. Założenia te udało się zrealizować w niedzielę 23 października.

więcej »


Rekrutacja na warsztaty fotograficzne - Szczawno-Zdrój
17.10.2022

Pora na kolejne warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży (w tym z niepełnosprawnością)! W tym miesiącu wybierzemy się na wieżę widokową w Szczawnie-Zdrój.

więcej »


Warsztaty fotograficzne w Zamku Kliczków
17.09.2022

Nasi miłośnicy fotografii kontynuują swoje tournée po zabytkowych dolnośląskich budowli. We wrześniu ich fotograficzną „ofiarą” padł łączący tradycję z nowoczesnością Zamek Kliczków, który choć został postawiony w średniowieczu, to można doszukać się w nim elementów neorenesansowych.

więcej »


Rekrutacja na warsztaty fotograficzne - Kliczków
17.09.2022

Szybka akcja - rekrutacja! Czas na warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży (w tym z niepełnosprawnością)! W tym miesiącu wybierzemy się do Zamku w Kliczkowie.

więcej »


Barokowe warsztaty w Krzeszowie
28.08.2022

Półmetek tegorocznych warsztatów fotograficznych już za nami. W tym miesiącu uczestnicy wybrali się do pięknego Krzeszowa, zwanego Perłą Europejskiego Baroku. Zwiedziliśmy tam w sposób kompleksowy słynny zespół klasztoru Cystersów, poczynając od Kościoła brackiego pw. św. Józefa, przez Mauzoleum Piastów Śląskich, Kaplicę Marii Magdaleny wraz z terenem zabytkowego cmentarza, klasztorne podziemia, strych i wieżę kościoła klasztornego, aż po Kościół klasztorny pw. Wniebowzięcia NMP.

więcej »


Rekrutacja na warsztaty - Krzeszów
22.08.2022

Pora rozpocząć zapisy na kolejne warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży (w tym z niepełnosprawnością). W tym miesiącu wybierzemy się do Krzeszowa - Europejskiej Perły Baroku, gdzie zwiedzimy słynny zespół klasztoru Cystersów wraz z przepiękną bazyliką. Wyjazd odbędzie się 28.08.2022 r. (niedziela). Tradycyjnie uczestnicy będą mieli zapewnioną opiekę, transport oraz wyżywienie.

więcej »


Z aparatem w Zamku Książ
09.07.2022

Od wielu lat Zamek Książ znajdował się w kręgu naszych zainteresowań jako miejsce przeprowadzenia warsztatów fotograficznych. Tym razem w końcu wybraliśmy się do Wałbrzycha, aby uwiecznić w obiektywie uroki tego monumentalnego kompleksu.

więcej »

1 2 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA